Przejdź do głównej treści strony

61. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

22.09.2018, sobota, 22:30
Filharmonia Narodowa - sala kameralna, Warszawa Jasna 5, 00-950 Warszawa
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Główny temat tegorocznej edycji festiwalu: „res publica” nawiązuje do 100-lecia polskiej niepodległości. 61. „Warszawska Jesień” bada relacje muzyki współczesnej z rozpoznawaną przez nią rzeczywistością, postawy twórcze wobec sprawy publicznej. Spogląda na muzykę jako medium wspólnotowe i obywatelskie, jako wyraz tożsamości osobistej i społecznej.  Festiwal będzie miejscem artystycznej debaty i wsłuchiwania …

Główny temat tegorocznej edycji festiwalu: „res publica” nawiązuje do 100-lecia polskiej niepodległości. 61. „Warszawska Jesień” bada relacje muzyki współczesnej z rozpoznawaną przez nią rzeczywistością, postawy twórcze wobec sprawy publicznej. Spogląda na muzykę jako medium wspólnotowe i obywatelskie, jako wyraz tożsamości osobistej i społecznej.  Festiwal będzie miejscem artystycznej debaty i wsłuchiwania się w różne tezy muzyczne o nas i o świecie. 

22 września / sobota 
22:30 – Filharmonia Narodowa / Sala Kameralna
NIEPOKÓJ NA KONIEC DNIA
Zespół Kwartludium – tropiciele nowych muzycznych zjawisk, przedstawiają zjawisk i niepokojów najnowszą kolekcję. Cztery prezentowane przez nich premierowe utwory dotyczą skonkretyzowanych obaw. Od miejsca prawdy w obiegu informacyjnym i społecznościowym u Krzysztofa Wołka i Wojciecha Błażejczyka, przez narastającą wokół nas rolę sztucznej inteligencji i robotyczności u Fredrika Grana, do dosadnej krytyki społecznego egoizmu u Drora Feilera. Sztuka to czy publicystyka? Na szczęście jedno i drugie. Artyści nie zawsze dają się zamknąć w pracowniach. Pomiędzy czterema utworami «z odniesieniami» zapętlone konstrukcje Bernharda Langa – powikłana gra formalna z bałkańską melodią w tle. Niczym wyraz tęsknoty za idylliczną krainą przeszłości. Podobnie porusza muzyka Pawła Szymańskiego, któremu Bernhard Lang utwór swój dedykował.

Program:
Leszek Kołodziejski, Eneasz Kubit akordeony
KWARTLUDIUM
Dror Feiler klarnet kontrabasowy, saksofon sopranowy, live electronics 
Wojciech Błażejczyk, Krzysztof Wołek elektronika

Krzysztof Wołek Amplified, What is There? **
Wojciech Błażejczyk Ogólna teoria względności **
Bernhard Lang DW 29 - Loops for Paweł Szymański *
Fredrik Gran VOLD **
Dror Feiler Goethe im Schlachthof **

** prawykonanie
* pierwsze wykonanie w Polsce

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Bilety

Wyprzedane

Parter (siedzące numerowane)

Parter (siedzące numerowane)

42,70 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.