Przejdź do głównej treści strony

ALVUM STRING QUARTET - KLASYCZNE AKCENTY

18.11.2023, sobota 18:00
Kolegium Rungego Wojska Polskiego 52, 60-637 Poznań
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

ALVUM STRING QUARTET - KLASYCZNE AKCENTY

Kwartet smyczkowy, który wyróżnia wykonywanie muzyki na instrumentach historycznych. Członków zespołu, wykształconych w poznańskiej Akademii Muzycznej, połączyła fascynacja nurtem wykonawstwa historycznego. W kwartetowej współpracy muzycy kierują się poszukiwaniem autentyzmu w brzmieniu - grają na instrumentach budowanych według dawnych reguł, wykorzystując przypisaną im technikę gry z minionych epok, …
ALVUM STRING QUARTET - KLASYCZNE AKCENTY

Kwartet smyczkowy, który wyróżnia wykonywanie muzyki na instrumentach historycznych. Członków zespołu, wykształconych w poznańskiej Akademii Muzycznej, połączyła fascynacja nurtem wykonawstwa historycznego. W kwartetowej współpracy muzycy kierują się poszukiwaniem autentyzmu w brzmieniu - grają na instrumentach budowanych według dawnych reguł, wykorzystując przypisaną im technikę gry z minionych epok, odpowiednie smyczki i struny jelitowe. Zgłębiają tajniki wykonawstwa historycznego w oparciu o traktaty muzyczne i inne źródła wiedzy sprzed setek lat, aby możliwie przybliżyć się do tego, jak mogły brzmieć dzieła baroku, klasycyzmu i preromantyzmu w czasach swojego powstawania oraz zaprosić dzisiejszą publiczność do zmysłowej podróży w czasie.

Godzinna uczta muzyczna, opatrzona słowem merytorycznym 18 listopada (sobota) o godz. 18.00, w znanej z wyjątkowej akustyki Sali Kolegium Rungego UPP (przy ul. Wojska Polskiego). Bilety w cenie od 35 zł do 40 zł są dostępne wyłącznie na portalu bilety24.pl.

Program:

G.P. Telemann - Koncert Polski G-dur TWV 43:G7
J. S. Bach – Kontrapunkty 1 i 3 ze zbioru Die Kunst de Fuge BWV 1080
F. X. Richter – Kwartet g-moll op.5
W. A. Mozart – Divertimento D-dur KV136

Czas trwania koncertu: ok.60`

Wykonawcy:

Mateusz Janus- skrzypce
Magdalena Lubocka - skrzypce
Mark Vanyan - altówka
Maciej Gąsior – wiolonczela

Bilety

Aktywne

ulgowe

35 zł
Do wyczerpania

normalny

40 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczana jest opłata serwisowa

Artyści

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.