Biletomat Koncerty AN EVENING WITH THE NEAL MORSE BAND

Koncerty: AN EVENING WITH THE NEAL MORSE BAND

Bilety na koncert

AN EVENING WITH THE NEAL MORSE BAND

termin

Wt, 28 marca 2017 godz. 20:00

miejsce

Progresja
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

organizator

MUSIC LANDSCAPES PRODUCTIONS

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Nd, 13 lis 2016 23:59

89 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pon, 27 mar 2017 23:59

99 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 28 mar 2017 16:00

109 PLN

Wyprzedane 

📄GWIAZDY ROCKA PROGRESYWNEGO NA JEDYNYM KONCERCIE W POLSCE!

THE NEAL MORSE BAND

Bramy: 19:00
Start: 20:00

Firma Music Landscapes Productions serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert - AN EVENING WITH THE NEAL MORSE BAND.

28 MARCA 2017 roku w warszawskiej PROGRESJI zawita zespół w składzie Neal Morse, Mike Portnoy, Randy George, Eric Gillette, Bill Hubauer. Legendy rocka progresywnego zaprezentują swój nowy materiał z nadchodzącego podwójnego koncept-albumu.
Premiera płyty będzie miała miejsce 11 Listopada 2016 roku.

THE NEAL MORSE BAND przedstawi słuchaczom nową płytę, THE SIMILITUDE OF A DREAM. Płyta ukazuje się nakładem wytwórni Radiant Records za pośrednictwem Metal Blade Records/Sony.

Jest to już ósma płyta studyjna nagrana wspólnie przez Morse’a, Portnoya oraz George’a, a zarazem druga płyta obecnego składu The Neal Morse Band. Na stronie internetowej czasopisma Prog miał także premierę teledysk tekstowy do utworu „Overture” (otwórz), który od teraz jest także dostępny na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube.

Ta trwająca ponad 100 minut płyta jest niesamowitą, progresywną opowieścią, która sprawi, że słuchacz będzie ją przeżywał z zapartym tchem, a podczas jej słuchania dozna spełnienia, jakiego tylko natchniona muzyka jest w stanie zapewnić. 

Album będzie dostępny w różnych formatach: w wydaniu dwupłytowym, w Edycji Specjalnej składającej się z dwóch płyt CD oraz DVD „The Making Of A Dream”, a także na trzech płytach winylowych, do których zostaną dołączone płyty CD.
Kariera Neala Morse’a obejmuje trzy dekady dokonań muzycznych. The Neal Morse Band jest zaś jego najnowszym zespołem. Przez te wszystkie lata Morse związany był z wieloma grupami, takimi jak Spock’s Beard, Flying Colors oraz Transatlantic, jednakże najbardziej istotna i owocna okazała się jego współpraca z perkusistą Mike’m Portnoyem - byłym muzykiem Dream Theater, znanym także z The Winery Dogs i Twisted Sister.

Morse i Portnoy wspólnie założyli już cztery zespoły, ale to właśnie The Neal Morse Band działa najdłużej i jest najbardziej twórczy. Przez wszystkie lata swojej działalności Morse, Portnoy i George szukali odpowiednich muzyków, z którymi Neal mógł rozwijać swoją karierę solową. W roku 2012 zorganizowali zaś przesłuchania, których celem było wyłonienie pozostałych członków zespołu, z którymi w składzie mogliby już na stałe wspólnie tworzyć muzykę. Po trzech dniach przesłuchań do grupy dołączyli ostatecznie Hubauer i Gillette. Cała wspaniała piątka w roku 2014 wydała płytę THE GRAND EXPERIMENT, a rok później, w 2015, na DVD/2 CD ukazała się płyta koncertowa ALIVE AGAIN.

O nowej płycie Neal Morse wypowiada się następująco: „THE SIMILITUDE OF A DREAM jest luźno, choć chwilami bezpośrednio, oparta na powieści Johna Bunyana „Wędrówka Pielgrzyma”. Oryginalnie powieść ta nosiła tytuł „Wędrówka Pielgrzyma Od Tego Świata Do Świata, Który Ma Nadejść, Odbyta W Stanie Podobnym Do Snu” i została wydana w 1678 roku. Jest to kronika duchowej podróży człowieka, który wyrusza z Miasta Zagłady do miejsca Wybawienia. Ktoś już dawno temu podsunął mi pomysł nagrania płyty, która byłaby oparta o tę powieść, ale zwyczajnie o tym zapomniałem. W grudniu zeszłego roku zacząłem komponować nowy materiał i właśnie wtedy przypomniałem sobie o tej idei. Tej książki nigdy wcześniej nie czytałem, więc wyszukałem sobie jej streszczenie w serwisie SparkNotes, przeczytałem je i w oparciu o to, z czym się zapoznałem, zabrałem się do tworzenia zaczątków piosenek i utworów instrumentalnych. Te fragmenty bardzo pasowały do pomysłów, jakie następnie zaproponowali chłopaki z zespołu i w taki oto cudowny sposób narodził się nasz dwupłytowy album. Zabawne, bo materiał, jaki nagraliśmy, obejmuje zaledwie pierwsze 75 czy 80 stron książki. Może więc trzeba było nagrać album pięciopłytowy! No dobra, resztę zawsze możemy nagrać później”.

Neal kontynuuje: „Kiedy kończyliśmy już nasze wyczerpujące sesje nagraniowe pamiętam, że Mike stwierdził, w sumie dość proroczo: ‘Chłopaki, to co stworzyliśmy jest najlepszym albumem, jaki każdy z nas kiedykolwiek nagrał’”.

„Szczerze uważam, że jest to NAJLEPSZY album w mojej karierze,” oznajmia Mike Portnoy. „Nagraliśmy z Nealem wspólnie 18 płyt studyjnych i to właśnie THE SIMILITUDE OF A DREAM uważam za absolutny szczyt naszych wspólnych twórczych możliwości. Zawsze miałem słabość do dwupłytowych albumów koncepcyjnych, jak na przykład THE WALL Pink Floyd czy TOMMY The Who i mogę z całą pewnością powiedzieć, że stworzyliśmy album, który można postawić na jednej półce obok tych muzycznych dzieł sztuki. Wiem, że to śmiałe stwierdzenie, ale w mojej karierze nagrałem już niemalże 50 albumów i szczerze mówiąc dopiero ten mogę uznać za jeden z tych, który w pełni definiuje moją karierę”.

Randy George: „Nie byliśmy pewni, czy wystarczy nam materiału na to, aby stworzyć z niego album dwupłytowy, ale jednocześnie mieliśmy przeświadczenie, że sam koncept i towarzysząca mu muzyka nas do tego prowadzą,” . „Ostatecznie podczas sesji nagraliśmy tak dużo wspaniałej muzyki, że nie mieliśmy innego wyjścia jak stworzyć z niej podwójny album! Żeby dopełnić dzieła, zaprosiliśmy do współpracy artystę projektującego okładki o nazwisku Paul Whitehead, który namalował ilustracje do opowiadanej przez nas historii i one właśnie uświetnią sobą wkładkę albumu”.

THE NEAL MORSE BAND jeździ w trasy koncertowe po całym świecie niemalże co rok, a jego popularność ciągle rośnie, bo gdziekolwiek się uda, zdobywa rzesze nowych fanów. Zespół grał już w Ameryce Północnej, Środkowej, w Europie, Izraelu, Meksyku i Indiach. Na koncerty przychodzą podekscytowani i wielce oddani fani, a niektórzy z nich regularnie podróżują na bardzo dalekie dystanse tylko po to, aby zobaczyć zespół na żywo. Dorobek zespołu to także dość pokaźny katalog koncertów wydanych na Blu-Ray i DVD. 

Najbliższa trasa koncertowa rozpocznie się 15 stycznia 2017 roku koncertem w Nashville, w stanie Tennessee – mieście, w którym obecnie mieszka Morse.Wkrótce także dostępne będą w sprzedaży pakiety VIP.

REGULAMIN KONCERTU
http://www.mlp.net.pl/regulamin-koncertu.html
OFICJALNA STRONA WYDARZENIA 
http://www.mlp.net.pl/nealmorseband-2017pl.html
O ZESPOLE
http://www.nealmorseband.com/band.asp
KONTAKT Z ORGANIZATORAMI
http://www.mlp.net.pl/kontakt.html
OFICJALNA STRONA PROGRESJA MUSIC ZONE
http://www.progresja.com/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Koncertowy marzec w Warszawie!