Biletomat Koncerty ANIKA i SYNY

Koncerty: ANIKA i SYNY

Bilety na koncert

ANIKA i SYNY

termin

Pt, 23 czerwca 2017 godz. 20:00

miejsce

Sfinks700
Al. Franciszka Mamuszki 1, Sopot

organizator

Kulturalna Zieliński sp.j

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 23 cze 2017 17:00

35 PLN

Wyprzedane 

📄Anika i Syny w sopockim klubie Sfinks700

Anika, Syny

Latarnia i Coastline Bookings prezentują:

ANIKA, SYNY - PL TOUR

Po raz pierwszy w Polsce, na specjalne zaproszenie duetu Syny, ze swoim solowym projektem wystąpi brytyjska artystka niemieckiego pochodzenia - Anika, obok niej wystąpią równieżSyny i będzie to jedna z niewielu okazji w tym roku do zobaczenie ich na żywo w duecie. Koncerty odbędąsię w czterech polskich miastach - Poznaniu, Sopocie, Warszawie oraz w Łodzi.

Anika, czyli Annika Henderson to pochodząca z Bristolu, mieszkająca w Berlinie poetka, artystka, piosenkarka o niemieckich korzeniach. Zyskała rozgłos jako odkrycie Geoff'a Barrow'a z Portishead, który zaprosił ją do nagrań z jego eksperymentalnym projektem - BEAK>. Efektem tej współpracy były dwie płyty wydane w hiphopowej wytwórni Stones Throw (USA) oraz Invada (UK), prowadzonej zresztą przez samego Barrow'a. Charyzma Aniki, nietypowy, niezwykle magnetyzujący wokal w połączeniu z motoryczną muzyką BEAK> zaowocowały oryginalnymi, zdubowanymi coverami nagranymi w duchu No Wave.

Anika znana jest również jako DJ, prowadzi audycję w Berlin Community Radio, można ją również zobaczyć w eksperymentalnych filmach. Współpracowała z wieloma artystami i muzykami takimi jak: Jandek, Shackleton, Dave Clarke, Michael Rother (Neu!), Andreas Reihse (Kreidler), T. Raumschmiere (Sleeping Pills and Habits), Doireann O'Malley, Ricardo Domeneck, Stine Omar / Max Boss (EASTER), Phillip Geist czy Yann Tiersen. W zeszłym roku nakładem Sacred Bones Records ukazał się album projektu Exploded View o tym samym tytule, który Anika powołała wraz z meksykańskimi muzykami Martinem Thulin, Hugo Quezadą oraz Amonem Melgarejo.

2017 rok to jej - póki co owiany tajemnicą - nadchodzący projekt z brytyjską legendą techno (ogłoszenie już niebawem), performens "The Writing Robot" w kolaboracji z berlińskim programistą komputerowym i artystą Raoul'em Sandersem (specjalnie dla Pop-Kultur 2017 w Berlinie) oraz EP projektu Exploded View z którym Anika wystąpi na jednym z największych festiwali w Meksyku - Corona Capital.

www.stonesthrow.com/anika
www.facebook.com/anikainvada


Syny to duet utworzony w 2014 roku przez producenta 1988 oraz rapera, tekściarza i producenta Robert Piernikowski. Ich debiutancki album Orient wydany został w 2015 roku przez niezależną wytwórnię Latarnia i bardzo szybko stał się pozycją kultową. Od momentu debiutu Syny zagrały kilkadziesiąt koncertów w Polsce i zagranicą, występując m.in. na festiwalach Nowa Muzyka, Unsound, Up To Date, OFF Festival, Colours of Ostrava, gdańskiej edycji Boiler Room czy legendarnym Fusion Festival. Duet aktualnie pracuje nad nowym materiałem, a 2017 rok stoi głównie pod znakiem wydawnictw solowych zarówno Piernikowskiego jak i 1988.

http://facebook.com/synymuzyka
https://youtu.be/S_aNSodopYY - Syny Boiler Room

 

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!