Przejdź do głównej treści strony

Beskid Jazz i Folk Festival - Koncert Michał Barański Quartet MASOVIAN MANTRA feat. Shachar Elnatan

23.09.2023, sobota, 19:00
LDK - Sala Widowiskowa, Limanowa Bronisława Czecha 4, 34-600 Limanowa
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Więcej o festiwalu: https://beskidjazzfolkfestival.com

MICHAŁ BARAŃSKI
„Masovian Mantra” to autorski jazzowy projekt Michała Barańskiego łączący elementy folkloru polskiego i indyjskiego. Został zrealizowany w towarzystwie utytułowanych muzyków polskiej sceny jazzowej z gościnnym udziałem wybitnego izraelskiego gitarzysty Shachara Elnatana, którego debiutancką płytę wyprodukował Avishai Cohen. W 2023 roku za album „Masovian Mantra” Michał Barański …
Więcej o festiwalu: https://beskidjazzfolkfestival.com

MICHAŁ BARAŃSKI
„Masovian Mantra” to autorski jazzowy projekt Michała Barańskiego łączący elementy folkloru polskiego i indyjskiego. Został zrealizowany w towarzystwie utytułowanych muzyków polskiej sceny jazzowej z gościnnym udziałem wybitnego izraelskiego gitarzysty Shachara Elnatana, którego debiutancką płytę wyprodukował Avishai Cohen. W 2023 roku za album „Masovian Mantra” Michał Barański został uhonorowany Nagrodą Akademii Fonograficznej Fryderyki w kategorii Artysta Roku - Jazz.
Jego dorobek, niezależnie od działalności klubowej, estradowej i edukacyjnej obejmuje kilkadziesiąt albumów zrealizowanych u boku liderów reprezentujących różne, niekiedy skrajne regiony sceny muzycznej. Ostatnio Michał Barański studiuje indyjską muzykę karnatycką i w praktyce demonstruje indyjską perkusję wokalną (konnakol).
Shachar Elnatan - Gitara, Śpiew
Michał Tokaj - Fortepian, Instrumenty Klawiszowe
Michał Barański - Kontrabas, Gitara Basowa, Konnakol Vocal Percussion
Łukasz Żyta - Perkusja

Beskid Jazz & Folk Festival zaprasza miłośników jazzu na swoją już drugą edycję! Jesień (22-23 września) jest nieprzypadkowym terminem, to wtedy Beskidzkie Wyspy osiągają maksimum swojej urody. Tę wyjątkową scenerię po raz kolejny wybrał zespół Surreal Players by zaprosić do współpracy na scenie Limanowskiego Domu Kultury gwiazdy światowego formatu. Wystąpią KAYAH, Michał Barański czy Dominik Wania. Dwudniowy program zbudowany jest w zgodzie z ideą założycielską festiwalu. Mieszanka jazz & folk zdaje się zarażać publiczność i twórców melodiami beskidzkimi w świeżych, niespodziewanych aranżacjach (kto nie słyszał Mino Cinelu wykonującego rzewną „Jedną dolinecką” podczas BJFF 2022 ten prawdziwie nie żył) i wszystkim tym co w przeżywaniu muzyki ważne. Festiwal w swojej ofercie przewiduje również spotkanie - prelekcję z pianistą Dominikiem Wanią na temat improwizacji. Bilety i informacje dostępne na bilety.ldk.limanowa.pl.

Koncerty odbędą się w Limanowskim Domu Kultury.

Patronat medialny:
Jazz Forum, Jazz Press, Jazz Kultura, Limanowa.in

Honorowy patronat:
Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga

Organizatorami festiwalu są: Krystian Jaworz Art i Stowarzyszenie Miłośnicy Beskidu Wyspowego

Partnerem jest Limanowski Dom Kultury

Sponsorzy: Dela Cosmetics, Łomzik, Emika, Henman, Joniec, Dom na Wzgórzu Paproć, Grupa Uchacz, Drukarnia M&M

Bilety

Wyprzedane

Strefa 3

BJiFF - wariant 4

53 zł

Strefa 2

BJiFF - wariant 6

75 zł

Strefa 1

BJiFF - wariant 5

95 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.