Przejdź do głównej treści strony

Białostoczanki w świecie. Muzyczne ojczyzny.

14.07.2024, niedziela, 18:00
Kino Ton, Białystok Rynek Kościuszki 2, 15-091 Białystok
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Kino Ton w okresie wakacyjnym zaprasza na cykl koncertów pn. „Białostoczanki w świecie”. Cykl ukazujący sylwetki, twórczość i rozwój kobiet, które swoją przygodę muzyczną i życie zawodowe rozpoczynały w Białymstoku, a obecnie z powodzeniem kontynuują je w różnych częściach Europy i świata. Na koncertach zostanie zaprezentowana muzyka, która ukształtowała artystki, bądź jest ich …
Kino Ton w okresie wakacyjnym zaprasza na cykl koncertów pn. „Białostoczanki w świecie”. Cykl ukazujący sylwetki, twórczość i rozwój kobiet, które swoją przygodę muzyczną i życie zawodowe rozpoczynały w Białymstoku, a obecnie z powodzeniem kontynuują je w różnych częściach Europy i świata. Na koncertach zostanie zaprezentowana muzyka, która ukształtowała artystki, bądź jest ich inspiracją i toczącą się przygodą.

Partner wydarzenia: Miasto Białystok

14.07.2024 r., godz. 18.00

Muzyczne ojczyzny.
Zuzanna Sosnowska | wiolonczela
Magi Garcias | fortepian

W programie m.in. usłyszymy:
Robert Schumann - 5 utworów w ludowym stylu op.102
Fryderyk Chopin - Largo z Sonaty g-moll op. 65
Szymon Laks - Sonata na wiolonczelę i fortepian - cz. 2 - Andante un poco grave
Fryderyk Chopin - Etiuda e-moll op. 25 nr 7
Manuel de Falla - 7 popularnych melodii hiszpańskich (w opracowaniu na wiolonczelę i fortepian)

Czas trwania koncertu: około 60 min.

Zuzanna Sosnowska
Zuzanna Sosnowska to jedna z najwybitniejszych polskich wiolonczelistek młodego pokolenia, aktywna solistka, kameralistka i pedagog. Jest zwyciężczynią (I nagroda ex aequo) X Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie oraz laureatką ponad 20 nagród na konkursach międzynarodowych na 3 kontynentach. Regularnie koncertuje solo, w duecie Sosnowska-Garcías oraz jako członek Tansman Trio i Ensemble Esperanza w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Norwegii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Chorwacji, Włoszech i Namibii. Jako solistka występuje z czołowymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami takimi jak m.in. Orkiestra Filharmonii Narodowej, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, AUKSO, Orquestra Cambra de Mallorca, Orchestra Nazionale de la RAI w Turynie, Metamorphosen Berlin czy Philharmonisches Orchester der Hansestadt Lübeck pod batutą m.in. A. Wita, T. Strugały, M. Mosia, D. Runtza, M. Klauzy, A. Humali, M. J. Błaszczyka, S. Bywalca czy A. Klocka.
Wiolonczelistka występowała m.in. W Elbphilharmonie w Hamburgu, Beethoven-Haus w Bonn, na Zamku Królewskim w Warszawie czy Auditorio Nacional w Madrycie. Jej koncerty transmitowane były w Programie 2 Polskiego Radia, Norddeutsche Rundfunk, Radio Nacional España, na platformie Idagio i Telewizji Allegro HD. Wraz z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Bassem Akiki artystka dokonała również nagrania I Koncertu Wiolonczelowego G. Bacewicz dla Polskiego Radia.
Zuzanna Sosnowska z wyróżnieniem ukończyła studia w Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. W.E.Schmidta i w Escuela Superior de Música Reina Sofia w Madrycie u prof. J.P.Maintza jak również prestiżowe studia podyplomowe Konzertexamen w Musikhochschule w Lubece u prof. T. Svane. W 2019 i 2020r. otrzymała nagrodę specjalną Królowej Hiszpanii, jest również stypendystką Fundacji Y. Menuhina, programu Villa- Musica oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktywność koncertową łączy z pedagogiczną pasją - od 2022r. prowadzi klasę wiolonczeli w Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii oraz dzieli się z entuzjazmem zdobytą wiedzą i doświadczeniem podczas kursów mistrzowskich w Polsce, Niemczech, Hiszpanii i Namibii.

Bilety

Wyprzedane

Strefa 1

BILET NORMALNY

35,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.