Przejdź do głównej treści strony

Białostoczanki w świecie. Zobaczyć siebie. Muzyka i poezja.

28.07.2024, niedziela, 18:00
Kino Ton, Białystok Rynek Kościuszki 2, 15-091 Białystok
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Kino Ton w okresie wakacyjnym zaprasza na cykl koncertów pn. „Białostoczanki w świecie”. Cykl ukazujący sylwetki, twórczość i rozwój kobiet, które swoją przygodę muzyczną i życie zawodowe rozpoczynały w Białymstoku, a obecnie z powodzeniem kontynuują je w różnych częściach Europy i świata. Na koncertach zostanie zaprezentowana muzyka, która ukształtowała artystki, bądź jest ich …
Kino Ton w okresie wakacyjnym zaprasza na cykl koncertów pn. „Białostoczanki w świecie”. Cykl ukazujący sylwetki, twórczość i rozwój kobiet, które swoją przygodę muzyczną i życie zawodowe rozpoczynały w Białymstoku, a obecnie z powodzeniem kontynuują je w różnych częściach Europy i świata. Na koncertach zostanie zaprezentowana muzyka, która ukształtowała artystki, bądź jest ich inspiracją i toczącą się przygodą.

Partner wydarzenia: Miasto Białystok

28.07.2024 r., godz. 18.00

Zobaczyć siebie. Muzyka i poezja. 
Anna Kuk | skrzypce
Katarzyna Mróz-Borucka | fortepian
 
W programie koncertu pojawią się przede wszystkim utwory z autorskiego albumu Anny Kuk „Elle est Visible” („Ona jest widzialna”). Album ten jest muzycznym obrazem wielu lat odkrywania siebie jako kobiety pełnej i mającej wpływ na swoje życie i życie społeczne. Oryginalne kompozycje w stylu modern classic przeplatane ze znanymi słowiańskimi melodiami oraz poezją tworzą jedną historię, gdzie z każdym utworem i wierszem dotykamy refleksji na temat czasu: przynależenia do przeszłości, teraz i do jutra. Materiał na płytę artystka nagrywała ze swoim mężem w studio na Montmartre w Paryżu, a jego premiera miała miejsce w samym sercu Nowego Jorku oraz we Francji w Châteaux Ville d’Avray. Album Elle est Visible był polecany i promowany przez Gauthier Capucon w jego programie na antenie Radio Classique w Paryżu. Projekt powstał przy wsparciu i inspiracji Women Emerging w Londynie.
 
 
Anna Kuk jest skrzypaczką, poetką i działaczką kultury. Dzieciństwo spędziła w Białymstoku, kształcąc się w Szkole Muzycznej pod kierunkiem swojego ojca - koncertmistrza Opery i Filharmonii Podlaskiej. Studia podjęła na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Guildhall School of Musić and Drama w Londynie. Reprezentowała Polskę jako członek prestiżowej Orkiestry Unii Europejskiej EUYO koncertując na największych festiwalach muzycznych (BBC Proms, Aix-en-Provence) z dyrygentami takimi jak Bernard Haitink, Simon Rattle czy Vladimir Askenazy. Jako kameralistka i członek orkiestr występowała w ponad dziewiętnastu krajach (z członkami orkiestr Claudio Abbado, London Symphony Orchestra czy Berliner Symphoniker). Jej zamiłowanie do muzyki przeplatało się z zamiłowaniem do słowa, szczególnie wyrażanego w formie poezji. Jest laureatką kilku, znaczących konkursów literackich w Polsce. Jej teksty ukazały się na płycie kompozytora Szymona Nidzworskiego „Behind Your Eyelids”, (Warner Music Polska), były wykonywane na Festiwalu Prawykonań w Katowicach. W 2022 roku, na bazie jej poezji powstał muzyczny projekt mający swoją premierę w Paryżu Trobaritz: Les Histoires Naturelles, nagrodzony nagrodą EUYO Cafe Bauhaus oraz przedstawiony podczas Europejskiego Szczytu Kultury (Praga 2022) jako przykład projektu przyszłości muzyki klasycznej. Jako jedyna Polka została zaproszona do udziału w programie Women Emerging Leadership Expedition, gdzie pośród 24 liderek z całego świata (w tym zwyciężczyni paraolimpiady w Sydney czy była strateg militarny USA), reprezentowała świat muzyki, tłumacząc dynamikę gry w orkiestrze na zależności społeczne. Treści te zaprezentowała w nowo wydanej książce w języku angielskim See Listen Play, wyróżnioną amerykańską nagrodą Literary Titan. Od kilku lat mieszka w Paryżu grając w orkiestrach Appassionato i Consuelo (nagroda Diapason D’Or) oraz gościnnie w L’Orchestre Philharmonique de Radio France.

https://youtu.be/7cl6yyBzrMo

Bilety

Aktywne

BILET NORMALNY

35,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.