Przejdź do głównej treści strony

Chris Jarrett | 11.02.2024 | POZNAŃ | Scena na Piętrze

11.02.2024, niedziela, 18:00
Scena na Piętrze - Biblioteka, Poznań Masztalarska 8, 61-746 Poznań
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Chris Jarrett w Scenie na Piętrze

Miejsce: Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8, Poznań
Data: 11.02.2024, godz. 18.00

Ceny biletów:
- przedsprzedaż: 50 zł
- w dniu koncertu: 60 zł

Chris Jarrett jest nie tylko młodszym bratem słynnego Keitha Jarretta. To pianista niezwykle kreatywny i równie uzdolniony. W swojej twórczości czerpie pełnymi garściami zarówno z muzyki …
Chris Jarrett w Scenie na Piętrze

Miejsce: Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8, Poznań
Data: 11.02.2024, godz. 18.00

Ceny biletów:
- przedsprzedaż: 50 zł
- w dniu koncertu: 60 zł

Chris Jarrett jest nie tylko młodszym bratem słynnego Keitha Jarretta. To pianista niezwykle kreatywny i równie uzdolniony. W swojej twórczości czerpie pełnymi garściami zarówno z muzyki klasycznej, improwizacji jazzowej, jak i europejskiej muzyki ludowej. Z niesłychaną swobodą spaja wiele muzycznych światów. W jego grze umiejętnie łączy się szeroki wachlarz inspiracji. Pobrzmiewają tam echa Sergieja Prokofiewa, jak i Charlesa Mingusa czy Franka Zappy. Pianistyka Chrisa Jarretta cechuje się wszechstronnością, spontanicznością oraz ma wyraźnie indywidualny charakter. W Scenie na Piętrze artysta zaprezentuje swój solowy materiał.

Dorobek Chrisa Jarretta jest niezwykle bogaty - można w nim znaleźć zarówno płyty na fortepian, organy, jak i muzykę filmową. Ma na koncie również współpracę m.in. z Zoltanem Lantosem, Isabelle Federkeil czy Joulem Zografou. Występował na wielu scenach całego świata. Wielokrotnie pojawiał się w Polsce, a jego koncerty odbywały się w całkowicie wypełnionych salach. Można było go zobaczyć m.in. na organizowanym przez Leszka Możdżera EnterEnea Festival.

Biografia Chrisa Jarretta:
Chris Jarrett, najmłodszy z braci utalentowanej muzycznie rodziny Jarrettów, urodził się w 1956 roku w Allentown, a dorastał w lasach Appalachów. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 13 lat. Bezpłatnych lekcji udzielał mu wielki austriacki pianista Vinzenz Ruzicka. Po ukończeniu szkoły średniej studiował grę na fortepianie i historię muzyki w Konserwatorium Oberlin w Ohio. Wyraźnie niezadowolony z elitarności placówki i bez grosza przy duszy, rozpoczął swoje lata wędrówki. Pracował i mieszkał jako rybak krewetek w Zatoce Meksykańskiej, pracownik fabryki w Teksasie, urzędnik w Nowym Jorku i pomoc kuchenna w Londynie. Podjęte przez niego prace pozwoliły mu na opłacenie podstawowych kosztów związanych z egzystencją, przy jednoczesnym doświadczeniu różnych form życia. Ostatecznie znalazł się w Europie, gdzie w 1985 roku w Niemczech ponownie poświęcił się muzyce, przekształcając swoje doświadczenia z młodości i lata wędrówki w muzykę.

Jarrett jest kompozytorem muzyki symfonicznej, filmowej, jak również do baletu. Dzięki prestiżowym występom solowym zaczął współpracować z twórcami muzyki etnicznej, współczesnej i jazzu współtworząc niezwykłe projekty międzykulturowe. Pianista zachwyca wirtuozerią i techniczną sprawnością. W swoich utworach łączy z ogromną lekkością jazzową improwizacje oraz abstrakcyjne formy z lirycznymi i często romantycznymi zarysami klasycznych melodii. Jego kompozycje mają zwięzłą formę, zachwycają intensywnością i mnogością detali, przechodząc płynnie od abstrakcji do konkretnych melodii i akordów.

Muzyka Chrisa Jarretta nie jest po prostu słyszana, jest doświadczana, odczuwana, wchłaniana i przyswajana. To kompozycje piękna, mocy i delikatnych tematów z ustrukturyzowanej improwizacji i jazzu, klasycznych kompozycji, współpracy orkiestrowej, baletu i klasycznej muzyki filmowej. Mogą one zmienić bardzo kontekst filmu, zawierający tak szeroki zakres wpływów, które ucieleśniają niezależny chaos, pływające struktury przenoszone przez klasyczne tematy z wpływami muzyki orkiestrowej, jazzu, europejskiej muzyki ludowej i czystego porzucenia. Jego muzyka jest siłą natury i aktem łaski. - Chris Stewart

Bilety

Wyprzedane

Strefa 2

Bilet

50,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.