Przejdź do głównej treści strony

Chris Norman & Band | Szczecin

07.06.2025, sobota, 19:00 Otwarcie bramek: 18:00
Netto Arena, Szczecin Władysława Szafera 3/5/7, 71-245 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Smokie z lat 70 . W 1986 roku Chris opuścił zespół i rozpoczął niezwykle udaną karierę solową. Jego pierwszy singiel „Midnight Lady” stał się ogromnym hitem w całej Europie, utrzymując się na pierwszym miejscu listy przebojów w Niemczech przez 6 tygodni!

W swojej dotychczasowej karierze wydał 21 hitowych singli i wydał …

Smokie z lat 70 . W 1986 roku Chris opuścił zespół i rozpoczął niezwykle udaną karierę solową. Jego pierwszy singiel „Midnight Lady” stał się ogromnym hitem w całej Europie, utrzymując się na pierwszym miejscu listy przebojów w Niemczech przez 6 tygodni!

W swojej dotychczasowej karierze wydał 21 hitowych singli i wydał około 22 albumów, sprzedając ponad 20 milionów płyt na całym świecie

Dorastał w rodzinie show-biznesu, której początki sięgają dwóch pokoleń wstecz. Jego dziadkowie organizowali własne koncerty w całej Anglii podczas pierwszej wojny światowej, a ich córka Pat (matka Chrisa) po ukończeniu szkoły dołączyła do zespołu tanecznego. Pip Norman (tata Chrisa) brał udział w występie taneczno-komediowym „The Four Jokers” i w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku pracował w całej Europie, a na swoim koncie miał występy w brytyjskim Royal Variety Performance.

Pierwszą gitarę dostał w wieku siedmiu lat, a jego wczesne muzyczne inspiracje to Elvis Presley, Little Richard, Buddy Holly i Lonnie Donegan. Później ogromny wpływ na Chrisa wywarły zespoły beatowe z lat 60., w szczególności The Beatles i piosenkarz folkowy Bob Dylan.

W szkole założył zespół z Alanem Silsonem , do którego później dołączyli Terry Uttley i Pete Spencer. Grali w całej Wielkiej Brytanii na przełomie lat 60. i 70. XX wieku.

Do 1974 roku grupa wypracowała własne brzmienie, odzwierciedlające trzyczęściowe harmonie i charakterystyczne brzmienie wokalu Chrisa opakowane w gitarowe rockowe brzmienie, co stanowiło mieszankę Crosby'ego, Stillsa & Nasha i Creedence Clearwater Revival. Zespół zmienił nazwę na „ Smokie ”, a ich pierwszy album „Pass it Around” został wydany w 1975 roku nakładem RAK Records Micky’ego Mosta.

Smokie zaczynał jako zespół rockowy zorientowany na albumy, a ich liczne doświadczenia na żywo dały Chrisowi i Smokiemu dobrą podstawę we wszystkich sztuczkach branży rock & rollowej. Chris wspomina: „Na początku nie byliśmy zbytnio zainteresowani singlami popowymi. Właśnie dlatego tylna okładka naszego pierwszego albumu PASS IT AROUND została zaprojektowana w taki sposób, żebyśmy wyglądali raczej folkowo/rockowo, a nie jak zespół glam rockowy.

Latem 1975 roku wydali swój pierwszy hitowy singiel „If you think you know how to love me” . Następnie ukazało się 15 hitowych singli, w tym „Living next Door to Alice”, „Spotkamy się o północy”, „Lay back in Arms of Some” itp. Oraz bardzo udany duet z Suzi Quatro , „ Stumblin 'In” , dzięki któremu Chris po raz pierwszy poczuł smak sukcesu poza grupą.

Sprzedaż ich albumów odpowiednio wzrosła, a na ich koncie pojawiło się wiele hitowych albumów, takich jak między innymi „ Changing All The Time”, „Midnight Cafe”, „Bright Lights and Back Alleys” i „The Montreux Album”.

Solowa kariera Chrisa rozpoczęła się w 1986 roku piosenką „Midnight Lady”, która stała się ogromnym hitem w całej Europie i przez sześć tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu w Niemczech. Potem nastąpiły inne hity z singli i albumów.

W 1994 roku Chris otrzymał od CMT Europe nagrodę „Międzynarodowej Gwiazdy Roku” za filmy „Jealous Heart”, „The Growing Years” i „Red Hot Screaming Love”. W tym samym roku Chris założył nowy zespół i po raz pierwszy od sześciu lat wyruszył w trasę koncertową. Od tego czasu Chris i jego zespół nadal intensywnie koncertują na całym świecie i wyprodukowali wiele solowych albumów.

W 2020 roku Chris wydał zupełnie nowy album zatytułowany „Just a Man”, który napisał i nagrał ze swoim starym mentorem i przyjacielem Mikiem Chapmanem jako producentem. Mike napisał i wyprodukował wiele światowych hitów, takich jak „Blondie”, „Tina Turner”, „The Knack”, „Sweet”, Suzie Quatro, „Smokie” i wiele innych.

Niedawno wydany album z coverami „Rediscovered Love Songs” składa się z 12 największych ballad i piosenek miłosnych, jakie kiedykolwiek napisano, autorstwa takich artystów jak The Temptations, Elvis i Roy Orbison. Utwory są znakami rozpoznawczymi prawdziwego piosenkarza i autora tekstów z ponadczasowymi melodiami i zapadającymi w pamięć harmonie, które wznoszą się. Nagrano i wyprodukowano we własnym studiu Chrisa oraz w Nashville w stanie Tennessee."

Bilety

Aktywne

Kategoria I

626,00 zł
Do wyczerpania

Kategoria II

521,50 zł
Do wyczerpania

Kategoria III

417,00 zł
Do wyczerpania

Kategoria IV

364,70 zł
Do wyczerpania

Kategoria V

312,50 zł
Do wyczerpania

Kategoria VI

260,20 zł
Do wyczerpania

Kategoria VII

208,00 zł
Do wyczerpania

Kategoria VIII

176,60 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Artyści

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.