Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Koncerty COALS | Distorted Festival

Koncerty: COALS | Distorted Festival

Bilety na koncert

COALS | Distorted Festival

termin

Nd, 03 grudnia 2017 godz. 20:00

miejsce

Niebo
Nowy Świat 27/21, 00-029 Warszawa

organizator

Distorted Agency

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 02 gru 2017 23:59

40 PLN

Wyprzedane 

📄Coals zagrają w klubie Niebo

Coals, Yeah But No

Duet, któremu przyglądamy się bacznie od dłuższego czasu, podobnie jak rosnąca rzesza fanów, wydaje swoją debiutancką płytę. 13 października ukazuje się „Tamagotchi” zespołu Coals. Koncert podczas Distorted Festival będzie jedynym występem zespołu w tym roku w stolicy i zarazem oficjalną warszawską premierą płyty.

Coals, po kilku latach od pierwszych nagrań, ciągłej ewolucji brzmieniowej wydają w końcu pierwszą pełnoprawną płytę.

Wypełniające debiut tonące w reverbach, przelewające się aranże i VHS-owe stylizacje łatwo podpiąć pod wszechobecną nostalgię, ale „Tamagotchi” to rzecz na wskroś współczesna. Coals nasiąknęli może i starymi kasetami z folkiem i klipami z MTV, ale w takim samym stopniu jak trapami z końca internetu.

Mogli mieć z górki i wziąć recenzentów pod włos, zostając przy wypracowanej na pierwszych nagraniach stylistyce „islandzkiej” folktroniki z eterycznymi wokalami, ale Kasia i Łukasz szybko porzucili czarne ciuchy na rzecz dresów i płaszczy i zabrali się za eksperymentowanie.

Rezultatem jest rewers samonakręcającej się muzyki klubowej i rapowego brawado. To emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie.

Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów.
To na pozór ryzykowne połączenie zapewniło tym dzieciakom ze Śląska koncerty od Rejkjaviku po Tel Aviv. Ten duet po prostu bardzo trudno pomylić z kimś innym.

Parafrazując słowa jednej ze starszych piosenek duetu, która zresztą nie trafiła na płytę: przedstawiam Państwu Wasz nowy ulubiony duet techno.

Support:
Yeah But No to niemiecki duet tworzony przez producenta techno Douglasa Greeda i wokalistę Fabiana Kussa. Artystom, których pozornie różni wiele, udało się znaleźć wspólny język w niejednorodnej, rozbudowanej elektronice. Ich styl łączy ze sobą organiczną energię i melancholię płynącą z syntezatorów czy automatu perkusyjnego. Na swoim koncie mają szereg utworów wydanych w takich labelach jak Bpitch Control czy Cocoon Records i koncerty w najdalszych zakątkach świata. 10 listopada premierę będzie miał ich debiutancki album „Yeah But No”. Zespół jesienią wystąpi w Polsce trzykrotnie, razem z Coals w Poznaniu i w Warszawie, oraz na festiwalu WroSound.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety na koncerty Coals

Black Friday / Cyber Monday - bilety na dziesiątki koncertów taniej o 10%!