Przejdź do głównej treści strony

CZYTANDO Domu Bajek z książką „PŁASZCZ JÓZEFA” | ŁATAJ! CERUJ! Długie życie ubrań

04.07.2024, czwartek, 16:30
Scena Nowa - CK Zamek , Poznań Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

dzieci 4+ (dzieci plus osoby opiekuńcze)
prowadzenie: Barbara Górecka, Anna Maria Brandys

Dom Bajek zaprasza na warsztaty twórcze wpisujące się w tematykę wystawy „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań”. Na spotkaniach literacko-plastycznych, dedykowanych dwóm różnym grupom odbiorców(-czyń), zapoznamy się z książką Simmsa Tabacka (Wyd. Format, 2009), której autor snuje opowieść o tym, jak stary płaszcz można przerobić na …
dzieci 4+ (dzieci plus osoby opiekuńcze)
prowadzenie: Barbara Górecka, Anna Maria Brandys

Dom Bajek zaprasza na warsztaty twórcze wpisujące się w tematykę wystawy „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań”. Na spotkaniach literacko-plastycznych, dedykowanych dwóm różnym grupom odbiorców(-czyń), zapoznamy się z książką Simmsa Tabacka (Wyd. Format, 2009), której autor snuje opowieść o tym, jak stary płaszcz można przerobić na inną część garderoby. Ta unikatowa wizualnie i bazująca na kulturze żydowskiej lektura wpisuje się w aktualne zjawisko odchodzenia od szybkiej mody oraz trend niemarnowania tkanin/ubrań/przedmiotów.
Ukazane na poszczególnych ‒ niebanalnie zaprojektowanych ‒ stronach książki przywiązanie do przedmiotu pokazuje jak narrator nadaje ubraniu kolejne funkcje, od utylitarnych po kulturotwórcze. Stary płaszcz, wielokrotnie przerabiany przez tytułowego bohatera staje się nie tylko punktem wyjścia do rozmów o ekologii, aktywności twórczej, ale także przedstawia charakterystykę myśli i humoru żydowskiego. Spotkanie może wzbudzić ciekawość o dawnych sąsiadach i o ich niezwykłej kulturze. Opowieść zawarta w książce będzie także stanowić punkt wyjścia do zadania sobie pytania o przydatność rzeczy i przedmiotów, którymi się otaczamy, a także przemyślenia charakteru dzisiejszej kultury konsumpcyjnej.
Czytanie urozmaici rozmowa, śpiew, tańce i zabawy plastyczne.

Bilety obowiązują dzieci i osoby opiekuńcze.

Bilety

Wyprzedane

Strefa 1

bilet normalny

5,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.