Biletomat Koncerty Danger

Koncerty: Danger

Bilety na koncert

Danger

termin

Pt, 06 października 2017 godz. 18:30

miejsce

Progresja
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

organizator

Progresja

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 05 paź 2017 23:59

70 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 06 paź 2017 18:00

90 PLN

Wyprzedane


Danger Danger Danger

 

📄Danger powraca do Polski!

DANGER

otwarcie bram 18:30

Danger – francuska elektronika na WMW

6. października w Progresji jako headliner ósmej edycji festiwalu Warsaw Music Week wystąpi Danger.

W 2007 roku single artysty posługującego się pseudonimem Danger zaczęły wychodzić na światło dzienne dzięki wydawnictwu Ekler'o'shock. Jego pierwsze utwory zawierały m. in. eksperymenty związane z miksowaniem muzyki z pojedynczymi sylabami artykułowanymi przez samego artystę.

W czerwcu 2014 roku w paryskim klubie Nouveau Casino, Danger zaprezentował swój projekt SUNSET. Na kolejne produkcje trzeba było poczekać dwa lata. Również w czerwcu 2016 roku artysta opublikował kawałek „6:24”. Był on jednym z pięciu jego autorstwa, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej gry Furi.

W listopadzie tego samego roku z okazji dziesiątej rocznicy działalności na rynku muzycznym Danger ogłosił nowy album 太鼓 (taiko).

„Ten album jest swoistą hybrydą wschodniej i zachodniej muzyki, poczynając od retro z lat 80-tych po wpływy współczesne” - opisuje swoje najnowsze dzieło Danger.

Franck Rivoire zaczął posługiwać się w internecie pseudonimem Danger w chwili kiedy utworzył swoje konto na platformie Myspace, uważając, że dzięki tak popularnemu słowu wielu ludzi odkryje jego muzykę. Ten PR-owy zmysł zawdzięcza także swojej drugiej profesji, czyli grafice komputerowej, którą zajmował się zanim pochłonęła do muzyka.

Ciekawostką jest także sposób nazywania przez artystę swoich utworów. Każdy z nich nosi nazwę od konkretnej godziny w ciągu doby, kiedy to został ukoń koczy np. „11:30”. Wyjątkiem jest „88:88”, który odnosi się do komunikatu na elektronicznym zegarze, który pojawił się muzykowi z powodu przerwy w dostawie prądu.

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Danger i Vitalic w Polsce! Bilety!