Biletomat Imprezy DAPAYK live + PIOTR BEJNAR live!

Imprezy: DAPAYK live + PIOTR BEJNAR live!

Bilety na imprezę

DAPAYK live + PIOTR BEJNAR live!

termin

Pt, 20 stycznia 2017 godz. 22:00

miejsce

SQ klub
ul. Półwiejska 42, Poznań

organizator

SQ Klub

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 20 sty 2017 16:00

20 PLN

Wyprzedane 

📄Dapayk powraca do SQ Klub

Dapayk LIVE (Mo's Ferry Prod. / Still vor Talent / Berlin)
Piotr Bejnar LIVE (Otake Rec. / C&C bookings)
Feelaz (Vinylgate)

Uznany berliński dj i producent z 20letnim stażem. Twórca i właściciel wytwórni Mo's Ferry, autor kilku albumów i niezliczonej ilości singli i remiksów. Autor porywających liveactów, krótko mówiąc: człowiek-orkiestra! :)
Dapayk live 20 stycznia w SQ!

Obok niego, również w wydaniu live, wystąpi świetny performer i producent, nasze dobro narodowe czyli Piotr Bejnar!

Support zapewni Feelaz.

Dapayk czyli Niklas Worgt to bardzo doświadczony producent pochodzący z Berlina. Udziela się na niemieckiej scenie elektronicznej już ponad 20 lat i w tym czasie tworzył pod wieloma aliasami. Najbardziej znanym z nich jest na pewno Dapayk, pod którym wydawał większość swoich nagrań w tym tysiącleciu. Zarówno jako Dapayk Solo, jak i wspólne wydawnictwa ze swoją partnerką życiową Evą Padberg jako Dapayk & Padberg - są zawsze dużymi wydarzeniami. Ich album "Close Up" znalazł się w Top 10 roku 2005 roku wszystkich najważniejszych niemieckich magazynów poświęconych muzyce elektronicznej, a sam Niklas od tamtej pory należy bezsprzecznie do czołówki berlińskich producentów i występuje ze swoimi live actami na całym świecie. Zarówno następca "Close Up", czyli album "Black Beauty", jak i wydany wcześniej solowy album Dapayk'a "Impulsion Parasite" świetnie ukazują, jak powinien brzmieć różnorodny choć nadal bardzo taneczny album 21 wieku.

http://www.dapayk.com/
http://www.soundcloud.com/dapayk
http://www.youtube.com/dapayksolo
https://www.instagram.com/dapayksolo/

PIOTR BEJNAR

Producent, live-performer, dj, dźwiękowiec, założyciel Otake Records. Zdecydowanie jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiej sceny klubowej. Już jako 16 latek (wtedy był jego debiut w klubie) zainteresował się matematycznym rozkładem utworów muzycznych. Jako live performer eksperymetuje z różnorodnymi nowotorskimi technikami grania na żywo. Występy na żywo w wykonaniu Piotra Bejnara to niezbyt typowy live. To żywa improwizacja, do udziału w której Piotr zaprasza publiczność, a ta w efekcie często generuje dzwięki razem z nim. Pomysł grania w interakcji z publiką narodził się przypadkiem. Podczas jednej z imprez Piotr nie miał miejsca na położenie swojego sprzętu wiec zagrał trzymajπc go w rekach. Od tamtej pory przyjaciele okrzyknęli go nazwami typu: " DJ Modern Talking", "Unstopable Korg Rider" czy "Czarodziej z krainy KORG". Pomysł ewoluował, Piotr często zmienia swoje techniki grania zależnie od profilu imprezy. Czasami minimalizuje swój setup i gra live'y trzymając sampler w rekach, jednocześnie tańcząc z ludźmi na parkiecie. Na większych imprezach synchronizuje wiele urządzeńgrając przeważnie stacjonarnie chociaż nigdy nie wiadomo co zrobi Piotr Bejnar. Wielokrotnie grał live act'y z parkietu mając tylko iPhone'a w ręku, który drogą Wi Fi obsługiwał komunikaty MIDI dzięki czemu mógł 'incognito' grać muzykę jednocześnie tańcząc na parkiecie wśród ludzi. Ta interaktywność buduje napięcie na parkiecie i zaciera granice pomiędzy artystą a publicznością, czego Bejnar jest wielkim zwolennikiem.

Punkt przełomowy w karierze Piotra to rok 2006, kiedy jego pomysł z nietypowymi live actami zaczął być popularny w Polsce. Dwa lata później wydaje swoją pierwszą płytę "Ty Jesteś Melodyman" dla kanadyjksiej wytwórni Open Concept Recordings. W 2010 udzwiękawia całoroczną ramówkę do TVP KULTURA oraz wydaje drugą płytę "Faces in Water", która zamyka współpracę z Open Concept. Rok później w 2011 po występie z Dapayk'iem zaczyna nagrywać dla jego wytwórni Mo's Ferry Prod. co owocuje płytą "Janusz EP". W tym samym roku nagrywa z Jackiem Tworkowskim płytę dla Night Drive Music pod nazwą "2 Stupid Gods". 2012 to kolejna płyta dla Mo's Ferry Prod. zatytułowana "Cracow Fight". Do 2014 wydaje jeszcze kilka remixów.

W 2014 Piotr nagrywa remix dla Dapayk & Padberg oraz otwiera swoją własną wytwórnię "Otake Records" (www.otakerecords.pl), w której jako płytę inauguracyjną wydaje singiel "She's Crazy". Każdy kto choć raz widział Piotra na pewno zgodzi się ze stwierdzeniem, iż jest to wyjątkowa postać w świecie muzyki elektronicznej. Jest wielkim miłośnikiem Jazzu i Snookera.

 

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

dapayksq