Biletomat Koncerty DEZERTER / 1125 / THE DOG / LAZY JACK AND THE SPINNING JENNY

Koncerty: DEZERTER / 1125 / THE DOG / LAZY JACK AND THE SPINNING JENNY

Bilety na koncert

DEZERTER / 1125 / THE DOG / LAZY JACK AND THE SPINNING JENNY

termin

Nd, 25 marca 2018 godz. 19:30

miejsce

U Bazyla
ul. Norwida 18A, Poznań

organizator

Winiary Bookings.

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 24 mar 2018 23:59

40 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Nd, 25 mar 2018 16:30

45 PLN

Wyprzedane 

📄Koncert Benefitowy dla Otwartych Klatek!

DEZERTER / 1125 / THE DOG / LAZY JACK AND THE SPINNING JENNY

Koncert Benefitowy dla Otwartych Klatek!

Takiego wydarzenia jeszcze nie było w stolicy Wielkopolski! Agencja Winiary Bookings we współpracy z Otwartymi Klatkami zaprasza na koncert benefitowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na kampanię futrzarską, organizowaną przez Stowarzyszenie OK. Już 25.03 do Poznania zawita prawdziwa elita polskiej sceny hardcore/punk. Legendarny Dezerter, ikona złotowskiego hardcore’u 1125, wrocławskie The Dog i poznańskie Lazy Jack and The Spinning Jenny zagrają 25.03 w poznańskim klubie U Bazyla.

DEZERTER (Warszawa) - Punk rock/Hardcore punk

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie, w maju 1981r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii. Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”. Zespół aktywnie koncertuje nie tylko w kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.

Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas

Dezerter online:
www.dezerter.com
www.facebook.com/dezerter1981
www.youtube.com/dezertertv

1125 (Złotów) - Hardcore

Zespól powstał i do dziś funkcjonuje w Złotowie. W 1997 nagrali w swarzędzkim studiu „Czad”, pierwszą płytę zatytułowaną „1125”. W tym czasie zaczęli grać coraz więcej koncertów w całej Polsce. Materiałem zainteresował się Bezkoc z „Pasażera”, który postanowił go wydać. Dobra sprzedaż płyty spowodowała większe zainteresowanie zespołem i nowymi propozycjami koncertowymi. Latem 1998 nagrali w „Czadzie” materiał na split ze szwedzkim zespołem Within Reach. Split ukazał się jesienią 1998 roku (wydal go Shing i ukazał się tylko na winylu), w tym samym czasie odbyli trasę koncertową z Within Reach. Na przełomie 1998/99 zagrali tez kilka koncertów ze szwedzkimi kapelami Burst i Misconduct. Dobra współpraca z „Pasażerem” zaowocowała kolejną płytą. W styczniu 1999 roku nagrali w szwedzkim studiu Soundlab materiał, który ukazał się pod tytułem „Plonie mi serce” (płyta została wydana również w 1999 roku). W tym czasie Piotr, a później Szymon, udzielali się gościnnie w Schizmie i właśnie z nimi grali najwięcej koncertów pod szyldem Unity 2000 Crew. Następna płyta ukazała się w roku 2000 i był to split z sosnowieckim Frontside, wydany pod nazwą „Sprawiedliwość”. Słaba jakość materiału spowodowała, że kolejna płytę nagrali znowu w Szwecji. Nagrana została w kwietniu 2001 roku, ale na jej wydanie trzeba było czekać ponad rok. Płyta światło dzienne ujrzała w połowie 2002 roku i zatytułowaną została „Nieugięci”. W ramach promocji zagrali wiele koncertów, a w tym m.in. z Sick Of It All, Skinhead, Cold As Life, Shutdown, Ensign, Born From Pain, Cause For Alarm, Comin Correct czy Lenght of Time. W trakcie działalności zespołu powstało tez kilka ubocznych projektów: w 1999 roku członkowie 1125 + goście nagrali materiał z coverami toruńskiej Rejestracji, a później Piotr i Szymon powołali do życia Projekt, który ma już na koncie dwie płyty wydane przez „Pasażera”. W lutym 2003 zagrali trasę ze Szwedami z Path Of No Return i pracowali nad utworami na nową płytę. Nowy materiał został zarejestrowany w maju 2003 roku w białostockim studiu „Herz” i co ciekawe nagrali go w czteroosobowym składzie. Płyta ukazała się wiosną 2004r. i wydał ją DFF Records. Na początku 2005r. do zespołu dołączył na stałe drugi gitarzysta: Adam Wacyk, udzielający się również w Projekcie, a latem tego roku, szeregi 1125 opuścił Piotr.

Obecny skład 1125 to: Rafał – wokal, Szymon – gitara, Adam – gitara, Dawid – bas i Krzysiek – perkusja. I w tym składzie dotrwali do dziś, nagrywając kolejne płyty i grając koncerty w kraju i wielu miejscach w Europie.

https://www.facebook.com/1125hc/
„Break The Wall” https://www.youtube.com/watch?v=xVwjfR8kN6g
„Płonie mi serce” https://www.youtube.com/watch?v=Ppp3hRPu274

THE DOG (Wrocław) - Hardcore/Fastcore/Powerviolence

The Dog to ekipa dobrze znana na polskiej scenie hardcore. Ich ostatni album "The Devil Comes At Night" został bardzo dobrze przyjęty w rodzimym kraju jak i w Europie. Dzięki temu zespół wyruszył na europejską trasę podczas, której odwiedził takie kraje jak Czechy, Holandia, Niemcy, Luksemburg czy Belgia. The Dog oznacza szybko, surowo i bez kompromisów.

https://www.facebook.com/thexdog/
https://thexdog.bandcamp.com/

LAZY JACK AND THE SPINNING JENNY (Poznań) - Punk rock

Poznański powiew świeżości na punk rockowej scenie! Wyjątkowy projekt zrzeszający członków innych, znanych kapel. Trudno o nich pisa
, to trzeba zobaczyć i usłyszeć na własny oczy i uszy!

https://www.facebook.com/lazyjackandthespinningjenny/
„3-Way Switch” https://www.youtube.com/watch?v=8RBWwjtlzkc

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl