Biletomat Koncerty Doda - KONCERT ODWOŁANY!

Koncerty: Doda - KONCERT ODWOŁANY!

Bilety na koncert

Doda - KONCERT ODWOŁANY!

termin

Pt, 20 stycznia 2017 godz. 20:00

miejsce

Klub Atlantic
3 Maja 28, 81-364 Gdynia

organizator

Art-Vip

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Sprzedaż biletów została zakończonaPoszukaj wydarzenia Doda - KONCERT ODWOŁANY! w innym terminie i miejscu.


 

📄Doda w klubie Atlantic!

Doda

★✩DODA & VIRGIN - biografia★✩

W 2000 roku Doda została wybrana wokalistką grupy muzycznej Virgin, pokonując tym samym setki kandydatek, które przybyły na przesłuchania i podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska.

Dwa lata później, we wrześniu 2002, ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany "Virgin", dzięki któremu otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii "nowa twarz fonografii". Płytę promowały dwa mocne, rockowe single "To Ty" oraz ballada "Mam tylko ciebie".

W 2002 roku Doda wzięła udział w reality show "Bar". W maju 2004 zespół wydał drugi album, zatytułowany "Bimbo", który po pierwszym tygodniu sprzedaży trafił na pierwsze miejsce oficjalnej listy sprzedaży płyt OLiS i zapewnił grupie pierwszą Złotą Płytę. Promowały go single "Dżaga" oraz ballady "Kolejny raz" i "Nie zawiedź mnie". Pod koniec tego samego roku Doda wstąpiła do Mensa Polska, co zostało jej umożliwione dzięki zdobyciu bardzo wysokiego wyniku w testach na inteligencję.

We wrześniu 2005 roku zespół wystąpił na międzynarodowym Sopot Festival, wygrywając Słowika Publiczności za wykonanie utworu "Znak pokoju". Powszechnie uznaje się ten moment za przełomowy dla muzycznej kariery Dody. W październiku ukazał się trzeci album studyjny Virgin zatytułowany "Ficca", promowany jeszcze przez balladę "2 bajki" oraz po wydaniu reedycji w 2006 roku przez "Szansę", która wygrała nagrodę publiczności w konkursie premier na festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Album sprzedał się w nakładzie 100 tysięcy, uzyskując status multiplatynowej płyty i spędzając 6 tygodni na 1. miejscu listy OLiS.

Mimo niezwykłej popularności, zespół został rozwiązany 1 stycznia 2007 roku.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!