Przejdź do głównej treści strony

DON PASQUALE

17.09.2023, niedziela 17:00
Teatr Wielki w Łodzi Plac Dąbrowskiego 4, 90-249 Łódź
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

„DON PASQUALE... DLA KAŻDEGO!
Takie niestrawne konfetti – podaje nam Donizetti, że biednego Don Pasuala – lepiej zabrać do szpitala.
Ten złośliwy wierszyk zamieszczony w prasie po premierze w Dreźnie w 1844 roku nie był w stanie zaszkodzić wyśmienitej operze Gaetana Donizettiego Don Pasquale – przy pełnej aprobacie i zachwycie publiczności – …
„DON PASQUALE... DLA KAŻDEGO!
Takie niestrawne konfetti – podaje nam Donizetti, że biednego Don Pasuala – lepiej zabrać do szpitala.
Ten złośliwy wierszyk zamieszczony w prasie po premierze w Dreźnie w 1844 roku nie był w stanie zaszkodzić wyśmienitej operze Gaetana Donizettiego Don Pasquale – przy pełnej aprobacie i zachwycie publiczności – w triumfalnym marszu przez największe sceny operowe świata. A takie gwiazdy jak Enrico Caruso, Marcelina Sembrich-Kochański czy Arturo Toscanini za punkt honoru stawiały sobie sprawdzenie się w tej wokalno-muzycznej „zabawie”, w której aktorstwo nie mogło już polegać wyłącznie na dramatycznych gestach, histerycznych lamentach czy mniej lub bardziej uzasadnionych „obłędach”.
Dla pięciorga głównych bohaterów kompozytor stworzył pełne blasku, muzycznych i wokalnych perełek dzieło, w którym akcja sceniczna i relacje między postaciami są tak samo zabawne i błyskotliwe, co każda nuta w mistrzowskiej partyturze Donizettiego. Nie ma tu czasu na nudę i odpoczynek od uśmiechu; są – gra pozorów, subtelny dowcip i sytuacyjny komizm.
Tym razem tę muzyczną perełkę postanowili przygotować: niekwestionowany Mistrz batuty Maestro Tadeusz Kozłowski, jeden z najlepszych współczesnych reżyserów Michał Znaniecki i świetny włoski scenograf Luigi Scoglio. Jeśli do tego dołożymy świetnych solistów, chór i orkiestrę Teatru Wielkiego w Łodzi - to mamy dzieło perfekcyjnie przygotowane, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Bilety

Wyprzedane

Strefa 4

Ulgowy

37 zł

Strefa 4

Normalny

43 zł

Strefa 3

Ulgowy

53 zł

Strefa 3

Normalny

65 zł

Strefa 2

Ulgowy

65 zł

Strefa 2

Normalny

75 zł

Strefa 1

Ulgowy

75 zł

Strefa 1

Normalny

85 zł

Artyści

Miejsca

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.