Przejdź do głównej treści strony

Drownfest #8: Antigama, Terrordome, Drown My Day I inni!

10.12.2022, sobota, 17:00
Klub Zaścianek, Kraków Józefa Rostafińskiego 4, None Kraków
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

16:30 - bramki
17:00 - start

Drown My Day oraz Klub Zaścianek zapraszają na ósmą edycję mini-festiwalu …


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

16:30 - bramki
17:00 - start

Drown My Day oraz Klub Zaścianek zapraszają na ósmą edycję mini-festiwalu Drownfest! Na tegorocznej edycji klubowego festiwalu organizowanego przez krakowską grupę Drown My Day wystąpi aż siedem zespołów! 
W tym roku, w roli headlinera zaprezentuje się legenda grindcore'owej sceny Antigama. Grupa zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego albumu pt. "Whiteout", który ukazał się 15 lipca nakładem Selfmadegod Records. 
Koncertowy line-up uzupełniają: krakowskie grupy Terrordome oraz Drown My Day, rewelacyjni deathcore'owcy z Poznania Heresy Denied, metalcore'owe Netherless z Wrocławia, Śląsko-zagłębiowska mikstura metalu i hardcore z Moleskin oraz młody skład Sewer Dwellers. 
Na koncert zapraszamy 10 grudnia do krakowskiego klubu Zaścianek. Przedsprzedaż biletów wystartuje w poniedziałek 5 września o godzinie 12:00. 

= = = = = = = = = = = = = = = 

⚫ KIEDY: 10.12.2022 
⚫ GDZIE: KRAKÓW @ Zaścianek (ul. Rostafińskiego 4) 

= = = = = = = = = = = = = = = 

🔥 ANTIGAMA | grindcore
FB: https://www.facebook.com/Antigama
YT: https://youtu.be/ab0wmHP52e8

Od 22 lat Antigama tworzy nieskrępowany awangardowy grindcore. Zespół wystąpił na wielu imprezach m.in Obscene Extreme Festival, Brutal Assault, Metalfest, Netherlands Deathfest, Metalmania Festival czy amerykańskich Maryland Deathfest i California Deathfest. Antigama wspierała i grała z takimi zespołami jak Napalm Death, Nasum, Enemy Soil, Decapitated, Fuck the Facts, Drugs of Faith, Today is the Day, Dying Fetus, Noisear, Agoraphobic Nosebleed, Brutal Blues, Vader etc. „Whiteout” to ósme pełne wydawnictwo Antigamy zawierające pierwotną energię okraszoną nowoczesnymi ramami i zaawansowanym wyrafinowaniem. Jedenaście utworów jest szybkich, bezpośrednich i bezkompromisowych, z atmosferą ludzkiego regresu i zapaści. 

🔥 TERRORDOME | thrash metal, crossover
FB: https://www.facebook.com/terrordomeband
YT: https://youtu.be/KFaqBhm7Vpg 

Terrordome to polski kwartet grający thrash metal. Muzykę Terrordome cechują szybkie, energiczne tempa i solówki oraz agresywny wokal. Będąc aktywnym na scenie od 2005 roku, zespół zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą (Europa, Brazylia, Chiny, Japonia). Jak dotąd dzielił scenę między innymi z Suicidal Tendencies, Anthrax, Sepultura, Destruction, D.R.I., Whiplash, Ratos de Porão, Vader oraz miał okazję zagrać na światowych festiwalach typu Obscene Extreme, True Thrash Fest Japan, Metalmania czy Metalfest. Obecnie zespół promuje swoje ostatnie wydawnictwo "Straight Outta Smogtown" wydane w Selfmadegod Records. 

🔥 DROWN MY DAY | deathcore, metalcore, hardcore
FB: https://www.facebook.com/drownmyday
YT: https://youtu.be/aceaX8dVkD4

Grupa powstała w 2006 roku w Krakowie. W latach 2007-2010 zespół wydał kilka mniejszych wydawnictw, w tym m.in. EPkę "FORGOTTEN" (rok 2010), dzięki której zespół został zauważony przez fanów metalcore i deathcore z całej Europy. Rok 2013 przyniósł pierwszy pełnoprawny album "CONFESSIONS", który ukazał się dzięki niemieckiej wytwórni NOIZGATE RECORDS. Album promowany był licznymi trasami koncertowymi na terenie całej Polski oraz w takich krajach jak chociażby Niemcy, Belgia, Holandia, Słowacja, Węgry czy Czechy. W listopadzie 2018 roku ukazał się drugi longplay zatytułowany "THE GHOST TALES" (Noizgate Records). DROWN MY DAY promowali ten materiał w trakcie trasy koncertowej KNOCK OUT TOUR gdzie wystąpili się u boku DECAPITATED, FRONTSIDE oraz VIRGIN SNATCH. Ostatnim jak do tej pory wydawnictwem grupy jest wydany w 2020 roku split "Blood For Blood". Zespół obecnie pracuje nad nowymi utworami, być może usłyszymy nowy materiał premierowo na ósmej edycji Drownfest. 

🔥 HERESY DENIED | deathcore, progressive, djent
FB: https://www.facebook.com/HeresyDenied
YT: https://youtu.be/URv7M89d-e4 

Powstałe w 2011 roku Heresy Denied to poznańska grupa wykonująca progresywny deathcore, łącząc nowoczesną odmianę death metalu z metalcorem oraz elementami djentu. W swojej twórczości zespół nawiązuje do czołowych przedstawicieli gatunku progresywnego metalu, jak i kapel, które zdefiniowały jego nowy kierunek. W ich muzyce nie brakuje blastów, sążnistych breakdownów, połamanych riffów, akustycznych przejść, mięsistych partii gitarowych oraz brutalnych wokali. 

🔥 NETHERLESS | metalcore, progressive, djent
FB: https://www.facebook.com/netherlessofficial
YT: https://youtu.be/baZJO4eyta4

Netherless to nowoczesna odmiana ciężkiego grania reprezentowana przez piątkę chłopaków z Wrocławia. Pierwszą EPkę "Anthem of the Weary" wypuścili w 2017 roku, która wprowadziła powiew świeżości na polskiej scenie core'owej. W międzyczasie pojawił się singiel „Dying words”, którego można posłuchać na wszystkich platformach streamingowych. W ich twórczości nie brakuje miejsca na eksperymenty. Zespół łączy ciężkie riffy i chwytliwe melodie, które dopełnia elektronika. Całość spaja agresywny krzyk i czysty śpiewany wokal. Aktualnie zespół kończy prace nad EP, której zapowiedzią jest udostępniony w sierpniu 2022 singiel „Fallout”.

🔥 MOLESKIN | groove metal, metalcore
FB: https://www.facebook.com/moleskinband
YT: https://youtu.be/55w308vGzEI

Śląsko-zagłębiowska mieszanka ludzka i muzyczna. Łączymy metal z hardcore i wszystkim czym chcemy. Grupa powstała w 2016 roku w Sosnowcu i zrzesza byłych lub obecnych muzyków takich składów jak: Loa Karma, Across the Shade oraz Clinica Muerte. „Wrednoczas”, który został zarejestrowany i wyprodukowany przez Tomasza ”Zeda” Zalewskiego znanego ze współpracy z zespołami: Coma, Decapitated czy Frontside, wzbogaci dotychczasową dyskografię zespołu, która składa się z EP-ki „W błocie” (2018) oraz singli „Niosę pochodnię” (2018), „Uczę czołgać się” (2019) i „Czas rozliczenia” (2021). Teksty w zaangażowany sposób opisują obecną sytuację w kraju i na świecie, dotykając tematów takich jak: nierówności społeczne, pogwałcenie wolności, konsumpcjonizm czy wzrost popularności teorii spiskowych. 

🔥 SEWER DWELLERS | deathcore
FB: https://www.facebook.com/SewerDwellersOfficial
YT: https://youtu.be/4UfAyg4rWV0

Świeży krakowski skład prezentujący nowoczesne spojrzenie na Deathcore z dodatkami Death Metalu. Na koncercie zaprezentują ciepło przyjętą EP "Fate of a Maggot", na której gościnnie wystąpili wokaliści z I Declare War i Lorna Shore jak również nowy, niepublikowany wcześniej, materiał. 

PATRONAT:
Music Alert
MetalSide
MetalRuleZ
Cowkrakowie.pl
Kvlt
MetalNews.pl
Rock Area (www.rockarea.eu)

REGULAMIN: https://www.klubzascianek.pl/regulamin/klubzascianek.pdf

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl! 

Bilety

Wyprzedane

I Pula

Standard

55,50 zł

W dniu koncertu

Standard

70,70 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.