Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Imprezy 13. Drums Fusion: Omara Portuondo, Richard Bona

Imprezy: 13. Drums Fusion: Omara Portuondo, Richard Bona

Bilety na imprezę

13. Drums Fusion: Omara Portuondo, Richard Bona

termin

So, 01 czerwca 2019 godz. 19:30

miejsce

Wyspa Młyńska
Mennica 10, 85-114 Bydgoszcz

organizator

Powsinoga

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Sektor II (miejsca stojące)

Sektor II (miejsca stojące)

dostępna do
Śr, 15 maj 2019 09:00

60 PLN

Wyprzedane


Sektor I (miejsca stojące)

Sektor I (miejsca stojące)

dostępna do
Śr, 15 maj 2019 09:00

90 PLN

Wyprzedane 

📄

Omara Portuondo from Buena Vista Social Club, Richard Bona i Mandekan Cubano

 

Otwarcie bram: 18:00
Start koncertu 19:30

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert plenerowy w ramach 13. edycji bydgoskiego festiwalu Drums Fusion. 1 czerwca 2019r. na terenie Wyspy Młyńskiej wystąpią dla Państwa artyści znani z występów na światowych scenach – Omara Portuondo – głos Buena Vista Social Club, oraz Richard Bona w towarzystwie grupy Mandekan Cubano.

👩🏽‍🎤 Omara Portuondo – LAST KISS from the Buena Vista Social Club
Omara Portuondo, pierwsza dama oraz głos Buena Vista Social Club wystąpi na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej ze swoim projektem o nazwie Omara Es Cuba – The Last Kiss. Artystka określana jako „najpopularniejszy kubański żeński głos wszech czasów” według Billboardu przenosi publikę w czasie i miejscu podczas swoich występów na żywo, które porównywane były klasą do takich legend jak Billie Holiday, czy Edith Piaf, jednak nasączone są kubańską esencją.
Omara występuje na estradzie nieprzerwanie od momentu gdy skończyła 15 lat, co daje ponad 70 lat muzycznego doświadczenia. Swoją pierwszą płytę nagrała jeszcze przed rewolucją, gdzie śpiewała po hiszpańsku między innymi zawrotne aranżacje amerykańskich standardów, jak tytularny „Old Black Magic”. Wieść o rewolucji w 1959 roku dotarła do Omary podczas koncertów w USA. I choć wielu jej muzyków, w tym także siostra, zdecydowało się pozostać w Ameryce, Omara wróciła na Kubę. Jej głos towarzyszyć miał potem całemu pokoleniu dorastającemu w trudnym, zamkniętym świecie Castro i Guevary.

👨🏿‍🎤 Richard Bona & MANDEKAN CUBANO (Kamerun)
Richard Bona jest kameruńskim artystą, którego głos, kunszt gry na gitarze basowej i umiejętność kompozytorska czynią go jednym z najwybitniejszych postaci sceny afrykańskiej. Muzyk współpracował z takimi gwiazdami, jak: Michael Brecker, Paul Simon, Chaka Khan, Tito Puente, Herbie Hancock, Bobby McFerrin, Chick Corea, czy George Benson. Bona był też muzykiem Pat Metheny Group.
Najnowszy album „Heritage” kameruńskiego basisty i jego składu Mandekan Cubano to próba sprawdzenia jak blisko jest z kubańskich skojarzeń do muzycznych afro-tradycji. Tym razem „afrykański Sting” – Richard Bona – zmierzył się z roztańczonymi rytmami prosto z Kuby, by wraz z charakterystycznymi brzmieniami przenieść się w rejony, które dotąd były inspiracją jego poprzednich nagrań.
Materiał jest pierwszym afro-kubańskim projektem artysty. Muzycy Mandekan Cubano wnoszą tu dźwięki nasycone tanecznym rytmem, podczas gdy Richard Bona korzysta z pełnej palety swojego artystycznego warsztatu, na który składają się lata współpracy z artystami jazzowymi i eksperymentów z muzyką funkową.
______________
🧒 Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy młodych entuzjastów muzyki do 12. roku życia za darmo (pod opieką rodzica).

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie