Przejdź do głównej treści strony

ETHNO PORT POZNAŃ 2024 - GABBA (Norwegia)

21.06.2024, piątek, 22:00
Dziedziniec Zamku Cesarskiego, Poznań Święty Marcin 80, 61-809 Poznań
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

21.06.2024
g. 22:00
Dziedziniec Zamkowy
bilety: 40 zł

GABBA (Norwegia)

Norweski zespół Gabba specjalizuje się w lapońskim bluesie tundrowym. Grupę prowadzi mistrz stylu wokalnego joik John André Eira. Gabba przybliża słuchacz(k)om muzykę rdzennych mieszkańców Europy Północnej. Włącza do swoich występów elementy pustynnego bluesa i jazzu, ale i nuty amerykańskie oraz ludowe. Tradycyjne joiki łączą z …
21.06.2024
g. 22:00
Dziedziniec Zamkowy
bilety: 40 zł

GABBA (Norwegia)

Norweski zespół Gabba specjalizuje się w lapońskim bluesie tundrowym. Grupę prowadzi mistrz stylu wokalnego joik John André Eira. Gabba przybliża słuchacz(k)om muzykę rdzennych mieszkańców Europy Północnej. Włącza do swoich występów elementy pustynnego bluesa i jazzu, ale i nuty amerykańskie oraz ludowe. Tradycyjne joiki łączą z samodzielnie komponowanymi utworami. Rezultatem tych działań jest innowacyjne i urzekające doświadczenie muzyczne, przepojone młodzieńczą energią. Gabba prezentuje to, co najlepsze w muzyce świata i nowoczesnych formach.

Uchem Smolucha

Gabba to spotkanie żywiołów. Pochodzące z chłodnej Północy tradycje muzyczne Saamów i norweski folk wychodzą naprzeciw saharyjskim gitarom w stylu zespołów Tinariwen czy Mdou Moctara. Słońce dotyka lodu, a gorący wiatr delikatnie muska surową ziemię. Z tego spotkania rodzi się viddeblues, czyli blues z tundry.
John André Eira, lider grupy, jest mistrzem joiku. Ta tradycyjna technika śpiewu, wywodząca się z kultury rdzennych mieszkańców Północnej Europy, staje się dla niego narzędziem muzycznego eksperymentu. Słychać w nim, poza wspomnianym pustynnym bluesem, harmonie intymnego jazzu czy kojącego ambientu.

Większość kompozycji Gabby jest organiczna, zakotwiczona w rytmie i surowa, choć niepozbawiona także przestrzeni i światła. Bogate instrumentarium zespołu powołuje do życia ekosystem zgrabnych riffów, elektronicznych plam oraz niesfornych szarpnięć, chrapnięć i chrzęstów.

Bilety

Wyprzedane

bilet koncertowy

osoba z niepełnosprawnością+opiekun

40,00 zł

bilet koncertowy

bilet koncertowy

40,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.