Przejdź do głównej treści strony

Fathers

05.08.2024, poniedziałek, 19:00
Centrum Kultury Lublin - Sala Widowiskowa, Lublin Peowiaków 12, 20-007 Lublin
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

FATHERS: Monodram wojenny w wykonaniu Maksyma Demskyiego

Centrum Kultury w Lublinie z dumą prezentuje "FATHERS", monodram ukraińskiego reżysera Maksyma Demskyiego, zrealizowany w ramach jego rezydencji artystycznej Culture Moves Europe mobility project. Spektakl, poruszający tematykę traumy wojennej i uchodźstwa, to nie tylko wyraz artystycznej wizji Demskiego, ale również głęboko osobiste świadectwo doświadczeń …
FATHERS: Monodram wojenny w wykonaniu Maksyma Demskyiego

Centrum Kultury w Lublinie z dumą prezentuje "FATHERS", monodram ukraińskiego reżysera Maksyma Demskyiego, zrealizowany w ramach jego rezydencji artystycznej Culture Moves Europe mobility project. Spektakl, poruszający tematykę traumy wojennej i uchodźstwa, to nie tylko wyraz artystycznej wizji Demskiego, ale również głęboko osobiste świadectwo doświadczeń reżysera.
Demski, znany ze swoich odważnych i prowokujących do refleksji spektakli, tym razem staje na scenie sam, by opowiedzieć historię człowieka naznaczonego piętnem wojny. Czerpając inspirację m.in. z książki Ivana Bogrianogo "Człowiek biegnie nad przepaścią" oraz współczesnych ukraińskich kronik wojennych, Demskyi tworzy poruszający obraz rzeczywistości naznaczonej konfliktem. Spektakl wzbogacają kompozycje muzyczne Pawła Passiniego oraz projekcje Aleny Semeniuk, a choreografię stworzyła ukraińska tancerka Khristina Shyshkaryova.

"FATHERS" to nie tylko spektakl o wojnie. To również opowieść o sile ludzkiego ducha, nadziei i przetrwaniu. Demski z niezwykłą szczerością dzieli się swoimi przeżyciami, dając tym samym widzom możliwość głębszego zrozumienia tragedii wojny na Ukrainie.
Premiera spektaklu odbędzie się 4 sierpnia o 19:00 na Sali Widowiskowej w Centrum Kultury w Lublinie.

Spektakl w języku ukraińskim z polskimi napisami.

Skład zespołu:
Reżyseria, dramat, obsada: Maksym Demskyi muzyka: Paweł Passini; choreografia: Khristina Shyshkaryova; multimedia i kostiumy: Alena Semeniuk; Producentka: Anna Basova

produkcja: Departamentem Wspólnot Kulturalnych / Centrum Kultury w Lublinie

Bilety

Aktywne

Ulgowy

15,00 zł
Do wyczerpania

Normalny

20,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.