Przejdź do głównej treści strony

Finał XXV edycji Off Fashion

20.07.2024, sobota, 19:00
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce Plac Stanisława Moniuszki 2B, Kielce
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Finał XXV edycji Międzynarodowego Konkursu
dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION

Ma wiele różnorodnych definicji. Dla jednych jest strukturą, dla innych – zbiorem wzorów zachowań i myślenia, dla trzecich nie tylko tym, jak się zachowujemy, ale także zestawem przedmiotów, które dzięki działalności człowieka powstają. Może mieć także wymiar duchowy, transcendentny …
Finał XXV edycji Międzynarodowego Konkursu
dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION

Ma wiele różnorodnych definicji. Dla jednych jest strukturą, dla innych – zbiorem wzorów zachowań i myślenia, dla trzecich nie tylko tym, jak się zachowujemy, ale także zestawem przedmiotów, które dzięki działalności człowieka powstają. Może mieć także wymiar duchowy, transcendentny i różny stopień wyrafinowania: od prostej, oczywistej,

po taką pełną znaczeń ukrytych, symboli, alegorii. Kultura, bo o niej mowa, określa przynależność człowieka do danej wspólnoty i pokazuje jego inność i wyjątkowość.

Nie ma lepszych i gorszych kultur. We współczesnych czasach: ogromnej mobilności ludzi, rosnących migracji spowodowanych czynnikami przyrodniczymi i społecznymi, w centrum zainteresowania antropologii kulturowej znajduje się przestrzeń styku wielu kultur, ich wpływu na siebie, wzajemnych oddziaływań, zmieniających obyczaje i modele życia. Dzięki temu nasza własna kultura staje się bogatsza, zmienia się. Akceptując i wykorzystując motywy i zwyczaje innych sprawiamy, że nasza codzienność staje się dużo bardziej kolorowa.

Multi Kulti to nie tylko ludzie, to również miasta, budynki i ich różnorodność. Świat rozwija się nieustannie i czerpie z różnych kierunków. Nie ważne w jakim miejscu na planecie jesteś. W każdym z nich znajdziesz cząstkę inności, zróżnicowania pod względem etnicznym czy religijnym. Multi Kulti zakłada wzajemne przenikanie się kultur i jednocześnie zachowuje ich odrębność i wyjątkowość. To właśnie sprawia, że miasta, ludzie mimo różnic i odmienności są tak samo piękni i ważni.

A co stanie się, gdy to, co typowo nasze, połączymy z tym, co jest równie ważne, ale gdzieś w świecie? Albo z tym, co było ważne kiedyś, lub będzie istotne za chwilę? Chcemy, aby przesłaniem tegorocznej edycji był wzajemny szacunek między ludźmi, gdyż najpiękniejszą rzeczą jaką możemy dawać sobie tutaj na Ziemi, jest miłość, szeroko rozumiana bliskość i szacunek do drugiego człowieka, braci mniejszych i Matki Natury. Pragniemy, żeby właśnie tę przestrzeń: multi-kulti pokazali nam projektanci.

Hasło naszego tegorocznego konkursu da uczestnikom szansę na dialog z ludową tradycją, inspiracje orientalną, afrykańską, australijską czy amerykańską sztuką rzemieślniczą. Źródłem pomysłów zgłoszonych projektów mogą stać się stroje z kolebek dzisiejszej cywilizacji Zachodu czy Wschodu, moda europejska sprzed stuleci, czy współczesne, wręcz futurystyczne kostiumy, jakie można spotkać na przykład w laboratoriach badawczych czy halach przemysłowych. Bo kultura zmienia się nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie.

Bilety

Wyprzedane

normalny 80 zł

Miejska Karta Kielce

72,00 zł

normalny 80 zł

KDR OGÓLNOPOLSKA

76,00 zł

normalny 80 zł

normalny

80,00 zł

normalny 110 zł

Miejska Karta Kielce

99,00 zł

normalny 110 zł

KDR OGÓLNOPOLSKA

104,50 zł

normalny 110 zł

normalny

110,00 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.