Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Koncerty FLAPJACK | TRIBUTE TO GUZIK

Koncerty: FLAPJACK | TRIBUTE TO GUZIK

Bilety na koncert

FLAPJACK | TRIBUTE TO GUZIK

termin

Nd, 02 października 2022 godz. 19:00

miejsce

CK Wiatrak
Wolności 395, 41-806 Zabrze

organizator

CK Wiatrak

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

dostępna do
So, 01 paź 2022 23:59

70 PLN

Wyprzedane


Standard

w dniu koncertu

dostępna do
Nd, 02 paź 2022 19:00

80 PLN

Wyprzedane 

📄Kup bilet na FLAPJACK | TRIBUTE TO GUZIK 2 października w Zabrzu!

FLAPJACK, TRANSGRESJA, DYNAMIND


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Zapraszamy Was na wyjątkowy koncert FLAPJACK Tribute to Guzik, dedykowany pamięci zmarłego w 2021 roku wokalisty zespołu, Grzegorza Guzika Guzińskiego. Cała historia zaczęła się pewnego grudniowego dnia 1993 roku, kiedy to Robert Friedrich i Maciej Starosta postanowili założyć zespół muzyczny, który zostanie zapamiętany przez tłumy słuchaczy i będzie pewna odskocznia od rodzimego Acid Drinkers. Pozycję drugiego gitarzysty objął Maciej Jahnz, z którym Litza grał wcześniej w zespole Slavoy. Basistą został Jacek Hrap-Luck Chraplak, późniejszy realizator dźwięku, do składu dołączył również Marcin Wimek Wimońć, wokalista i saksofonista zespoły Squot. Przez pewien okres gitarzystą Flapjacka był także nieodżałowany Aleksander Olass Mendyk. Rolę wokalisty, po kilku zmianach personalnych, ostatecznie objął Grzegorz Guzik Guziński z trójmiejskich formacji Red Rooster i Ndingue.

Flapjack ma w swoim dorobku cztery płyty (Ruthless Kick, Fairplay, Juicy Planet Eart i KeepYourHeads Down) oraz wiele koncertów i tras koncertowych z zaprzyjaźnionymi zespołami polskiej sceny metalowej, grał również na jednej scenie m.in. z legendarnym Faith No More. Utworów, wykonywanych przez zespół Flapjack, nie możemy przyporządkować do jednego, konkretnego gatunku muzycznego. Muzyka Litzy, Guzińskiego, Jahnza i Ślimaka, to połączenie trash metalu z hardcore punkiem, zawierającym elementy rap rocka oraz rap core. Głębokie teksty oraz ciężkie brzmienia, kontrastują z wpadającą w ucho melodią, czyniąc utwory Flapjacka docenianymi zarówno w gronie osób, poszukujących przesłania, płynącego z każdym dźwiękiem, jak i tych, którzy preferują melodyjne harmonie.

W styczniu 2021 roku zmarł wokalista zespołu, Grzegorz Guzik Guziński, pozostawiając po sobie pustkę w sercach fanów i muzyków, z którymi współpracował.

Chcąc uczcić tego nietuzinkowego artystę, znakomitego tekściarza i muzyka, naszego kolegę i przyjaciela zdecydowaliśmy się na spotkanie się w prawie oryginalnym składzie Flapjack by spędzić ze sobą po latach trochę czasu i zrobić Tribute to Guzik.

Zrobimy to najgłośniej i najmocniej jak tylko potrafimy!

Czyli po prostu Ruthless kick!

Skład:
Robert Litza Friedrich
Maciej Ślimak Starosta
Maciej Jahnz
Michał Mihau Kaleciński

Pozycje wokalistów w tym składzie objeli:
J Kroto Cokesky z zespołu Hope oraz Rafał HAU Mirocha

____________________________________________

TRANSGRESJA to śląski zespół, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego psychodelicznego rocka. Wizytówką kapeli jest przykuwająca oko oprawa wizualna, spajająca tajemnicze i mroczne brzmienie z kontrastową grą świateł i fluorescencyjnymi stylizacjami wykonawców. Każdy koncert Transgresji to klimatyczne show, uczta dla zmysłów i wyobraźni.

W ciągu sześciu lat działalności zespół aktywnie udzielał się zarówno na scenie, jak i w studiu, zyskując uznanie na przeglądach muzycznych i konsekwentnie poszerzając swoje audytorium dzięki udanym występom na licznych koncertach klubowych i plenerowych. Przemierzając muzyczny szlak ze swoją wierną Watahą, Transgresja pojawiła się w telewizyjnym show Mam Talent, dotarła do finału Antyfestu 2018, zagrała na scenie Viva Kultura festiwalu PolandRock 2019 oraz na CieszFanów Festiwal 2021, a także zdobyła nagrodę specjalną w ubiegłorocznej edycji konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. Na przestrzeni lat zespół współdzielił scenę z czołówką polskich zespołów rockowych m.in. Hunter, Łydka Grubasa, Jelonek, czy Organek.

Do artystycznego dorobku formacji należy demo Ludzie Atomów Masowej Destrukcji, EP-ka Spokój Znajdzie Niewielu oraz album Brak Równowagi, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz krytyków muzycznych. Obecnie zespół wydał drugą długogrającą płytę – GOLIAT która pojawiła się na sklepowych półkach 25 lutego bieżącego roku.

Pod koniec lutego zespół wyruszył w trasę koncertową promującą nadchodzący album. Transgresja zagra kilkadziesiąt koncertów klubowych w całej Polsce, a podczas sezonu plenerowego wystąpi na festiwalach m.in. Rock na Bagnie 2022. Podczas tegorocznej trasy nie zabraknie dobrze znanych utworów, jak i wyczekiwanych nowości z płyty GOLIAT!

____________________________________________

Dynamind

Zespół powstał w 1992 w Krakowie. Pięcioosobowa grupa studentów odbywała wówczas próby w Miejskim Domu Kultury na Woli. Początkowo wokalistą grupy był Gey, którego zastąpił Rafał Hau Mirocha. W zamierzeniu twórców grupa od początku prezentowała styl muzyczny odbiegający od ówcześnie popularnych trendów. Zgodnie z postawą głównych twórców grupy, (Maciek K. i Blackie) Dynamind nie został ograniczony w jednym stylu muzycznym i był nastawiony na eksperymenty. Na pierwszych dwóch albumach zespół pod względem muzycznym spójnie reprezentował nowatorski wówczas w Polsce nurt rapcore (styl hardcore z elementami hip-hopu). Tworzona przez Rafała Mirochę w języku angielskim warstwa liryczna, prezentowana wokalnie w stylu slangu amerykańskiego, rodziła wrażenie pochodzenia Dynamind z Nowego Jorku. Na trzeciej płycie materiał stanowił świadome odejście od muzyki znanej z dwóch pierwszych wydawnictw i odwrócenie akcentów oraz poszerzenie o sztuczne tworzenie muzyki w formie elektronicznej, samplowanie.

Rafał Hau Mirocha – śpiew
Piotr Blackie Jakubowicz – bas
Maciej Maciek K. / HQ Koval Kowalski - gitara
Rafał Wójek / Wujek Wójcik – perkusja

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!