Biletomat Festiwale Freedom Jazz Festival: Projekt PADEREWSKI

Festiwale: Freedom Jazz Festival: Projekt PADEREWSKI

Bilety na festiwal

Freedom Jazz Festival: Projekt PADEREWSKI

termin

Pt, 09 listopada 2018 godz. 19:00

miejsce

Gmach Filharmonii Łódzkiej
ul. Narutowicza 20/22, Łódź

organizator

Fundacja Global Culture Promotion

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Strefa I (m.numerowane)

Strefa I (m.numerowane)

dostępna do
Pt, 09 lis 2018 16:00

40 PLN

Wyprzedane


Strefa II (m.numerowane)

Strefa II (m.numerowane)

dostępna do
Pt, 09 lis 2018 16:00

50 PLN

Wyprzedane

 

📄Freedom Jazz Festival: Projekt PADEREWSKI

Szymanowski, Dutkiewicz, Szymanowski w programie: Paderewski | Polish Danish Jazz Days feat Erik Ørum Von Spreckelsen

drzwi: 18.30, start: 19.00

Szymanowski, Dutkiewicz, Szymanowski w programie: Paderewski | Polish Danish Jazz Days feat Erik Ørum Von Spreckelsen

Projekt PADEREWSKI - Inspiracje na dwie klawiatury i wibrafon tworzą wybitny pianista jazzowy, improwizator Artur Dutkiewicz, wirtuoz wibrafonu - prof. Karol Szymanowski oraz znakomity pianista klasyczny młodego pokolenia Michał Szymanowski. Artyści przedstawią wybrane kompozycje I. J. Paderewskiego zarówno w oryginale na fortepian, w aranżacjach jazzowych na fortepian, jak i w formie transkrypcji na specjalnie skonstruowanym wibrafonie, poszerzonym o najniższą oktawę marimby (Bass Vibe). Zespół zaprezentuje też opracowania utworów mistrza, dokonane przez Artura Dutkiewicza, na trzy instrumenty, co stworzy inspirującą, niecodzienną kolorystyczną brzmieniową jakość.

Polish Danish Jazz Days feat Erik Ørum Von Spreckelsen
Historia współpracy młodych, polskich muzyków rozpoczęła się około dziesięciu lat temu, wraz z grupą trzech odważnych artystów, którzy zdecydowali się o podjęciu swojej
edukacji muzycznej w Danii. Tomasz Licak, Bartłomiej Wawryniuk oraz Marek Kądziela, dzięki edukacji na Carl Nielsen Academy of Music, zapoczątkowali nowy etap we współpracy polsko-duńskiej w zakresie szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Dzięki sukcesom oraz obecności na europejskim rynku muzycznym zespołów czerpiących inspiracje z pogranicza kultury słowiańskiej i skandynawskiej, pojawiła się duża „fala” młodych artystów, chcących iść tym samym kierunkiem w sztuce. W konsekwencji tych wydarzeń, duńskie konserwatoria wypełniły się młodymi muzykami z polski, począwszy na Esbjerg, przez Odense po samą Kopenhagę. Nawiązało się bardzo specyficzne połączenie kultur, muzycznych inspiracji, kończącej na nierozerwalnej przyjaźni tych artystycznych światów. Jako, iż w tym roku moja okrągłe 10 lat, chcielibyśmy pokazać znaczenie tej przyjaźni koncertami muzyków reprezentujących tę „falę” i jednocześnie odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Gościem specjalnym, a zarazem gwiazdą koncertu będzie wybitny duński pianista oraz kompozytor Erik Ørum Von Spreckelsen. Zespół wykona kompozycje przygotowane przez artystę specjalnie na tę okoliczność.

https://www.youtube.com/watch?v=2FE2eAdKA_w

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie

Bilety na Freedom Jazz Festival 2018!