Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Pop Koncert GalHan i Rockomotive

Pop: Koncert GalHan i Rockomotive

Bilety na Pop

Koncert GalHan i Rockomotive

termin

So, 07 stycznia 2023 godz. 19:30

miejsce

Schron Muzyczny MASH
Wojska Polskiego 3, 41-400 Mysłowice

organizator

Schron Muzyczny MASH

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 07 sty 2023 19:30

25 PLN

Wyprzedane 

📄Kup bilet na Koncert GalHan i Rockomotive, już 7 stycznia w Mysłowicach!


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Zespół GalHan powstał w 2006 roku. Choć jeszcze na festiwalu MEDIAWAVE, który odbył się w MOKiS „Trójkąt” w Mysłowicach-Brzezince (który nota bene od tego czasu staje się naszym miejscem prób:) wystąpił jako SERVO. Chwilę później pojawia się dumna nazwa GalHan. Zespół tworzą muzycy grający ze sobą od wielu lat w różnych składach i konfiguracjach, ale dopiero wspomniany 2006 rok stał się przełomowy: postanowili połączyć swoje siły, co zaowocowało bardzo charakterystycznym stylem, łączącym w sobie rock, grunge i bluesa. Grupa wykonuje własne projekty autorskie, zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym, starając się za pomocą muzyki podkreślić treść i dramaturgię tekstów, co stanowi niepowtarzalny, charakterystyczny klimat zespołu.

Swoimi utworami rozgrzewamy publikę do czerwoności na własnych koncertach, a czasem stanowiąc suport przed gwiazdami formatu IRA, Patrycja Markowska, Future Folk, Ania Wyszkoni, Sztywny Pal Azji, Kasa chorych i innych.

Skutkiem poszukiwań i ciągłego rozwoju, przez zespół przewinęło się wielu wspaniałych muzyków, z których każdy pozostawił swoją cząstkę twórczości i artyzmu. Niejednokrotnie na koncertach aktualnego składu, gościmy dotychczasowych muzyków, tworząc jednocześnie wielką rodzinę GalHan.

Aktualny skład stanowią:
Krzysztof Wyrzykowski – wokal,
Tadeusz Sojka – gitara prowadząca, wokal,
Krzysztof Zielosko – gitara rytmiczna,
Sławomir Markowicz – bas,
Adam Leboszka – perkusja,
Jacek Szuła – harmonijka.

Zespół Rockomotive powstał w 2003 roku z inicjatywy gitarzysty, kompozytora i autora tekstów Jarosława Nasalskiego, współzałożyciela i uczestnika zespołów: „BLUSTRO”(Jarocin1988, Rawa Blues 1988-1991) „RAUT” (Rawa Blues 1995).

Całkowicie autorski repertuar Rockomotive mieści się w stylistyce typowo rockowo-bluesowej. Rockomotive uczestniczył w Festiwalu RAWA BLUES 2004, gdzie zajął trzecie miejsce. W lipcu 2005 roku na VII Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla w Tychach/Paprocanach, ROCKOMOTIVE został laureatem (Grand Prix). Uczestnik wielu innych przeglądów Blues-Rockowych w kraju.

Zespół ma na koncie liczne koncerty z „Dżemem”, Robertem Tognoni, „Złymi Psami” Andrzeja Nowaka.

Podczas koncertu ”KOLEJ NA BLUESA” w głównym holu dworca PKP w Sosnowcu zagrał przy: „Nocnej Zmianie Bluesa”, „Cree”, „Blues Flowers” „Highway” oraz "Old Wave". Wokalistą grupy był Mariusz Korczyński, uczestnik takich projektów jak „RAUT” „OSŁY” czy „SYGIT URNY BAND”. Ostatni koncert w starym składzie zespół zagrał 7 marca 2014 r. w klubie "Korba" w Chorzowie, jako suport przed „Kasą Chorych”. Kolejny koncert w 2014 roku, Rokomotive zagrał już w nowym składzie z harmonijką - Krzysztofa Rubika w dn. 30 września w klubie muzycznym "Sarmata" w Sosnowcu oraz na festiwalu Blues na Siewierskim Zamku 4 lipca 2015r. Oprócz licznych koncertów klubowych (Latawiec Będzin, Gotyk Bytom), Rockomotive zagrał na Polskim dniu Bluesa w Muza Sosnowiec - przy pożegnalnej trasie koncertowej Kasy Chorych, Festiwalu Kyksovnia, WOŚP Sosnowiec oraz wielu innych koncertów charytatywnych. Jednym z większych sukcesów muzycznych w ostatnich latach z inicjatywy harmonijkarza K. Rubika było zagranie na dużej scenie katowickiego "Spodka". Zespół zdobył wówczas Grand Prix 37 Rawa Blues Festival 2017 r. Zespół przygotował swój autorski materiał w nowych aranżacjach z w.w. harmonijką ustną i w takich kompozycjach gra na scenach całego kraju.

Kup bilet już teraz na Biletomat.pl!