Biletomat Koncerty Grubson, Bethel - Juwenalia Poznań

Koncerty: Grubson, Bethel - Juwenalia Poznań

Bilety na koncert

Grubson, Bethel - Juwenalia Poznań

termin

Nd, 28 maja 2017 godz. 19:00

miejsce

Park Jana Pawła II
, 60-101 Poznań

organizator

FUNDACJA "JEDEN UNIWERSYTET"

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


I Dzień (28.05)

I Dzień (28.05)

dostępna do
Wt, 16 maj 2017 23:59

15 PLN

Wyprzedane


Karnet (26-28.05)

Karnet (26-28.05)

dostępna do
Wt, 16 maj 2017 23:59

45 PLN

Wyprzedane


I Dzień (28.05)

I Dzień (28.05)

dostępna do
Nd, 28 maj 2017 15:00

20 PLN

Wyprzedane


Karnet (26-28.05)

Karnet (26-28.05)

dostępna do
Nd, 28 maj 2017 15:00

60 PLN

Wyprzedane 

📄Grubson, Bethel - Juwenalia Poznań 2017

Grubson, Bethel

Trzeciego dnia poznańskich Juwenaliów zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na niesamowite koncerty. Najpierw na scenie pojawi się najszybszy raper Polski, który rzuca wyzwania samemu Eminemowi - MC Silk otworzy wieczór pełen hiphopu. Cały festiwal zamknie jak zawsze energicznym koncertem, porywając tłumy nie kto inny jak Grubson, powracający po kilku latach przerwy na poznańskie juwenalia

Grubson

właściwie Tomasz Iwanca – polski raper i producent muzyczny. Jego przygoda z hip-hopem rozpoczęła się w 1993 r., za sprawą starszego brata, który był lokalnym promotorem i organizatorem imprez. Na przełomie 1997 i 1998 roku Grubson podjął współpracę ze składem Po-3na Różnica w składzie: Twórca, Max i Rav. W tym okresie początkujący raper pierwsze kompozycje nagrywał na nieprofesjonalnym sprzęcie. Dwa lata później po dołączeniu Jaco formacja przyjęła nazwę Czwarta Zmiana. W 2001 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo zespołu Przez cały czas. Wkrótce potem grupa została rozwiązana.

Rok później Grubson wraz z przyjaciółmi założył zespół Wolność Słowa z GRF, Zorza i Ario w składzie. Twórcy swe nagrania przygotowywali na komputerze w warunkach domowych. Również w 2002 roku ukazało się jedyne wydawnictwo formacji pt. Wolność słowa. Następnie ukazał się debiutancki nielegal Grubsona pt. N.O.C. (2003). Wyprodukowany przez rapera debiut stylistycznie nawiązywał do takich stylów muzycznych jak hip-hop oraz dancehall. W międzyczasie raper podjął współpracę z ZyebOneKilla tworząc duet 2G (Dwóch Grubasów). Wkrótce potem raper nawiązał współpracę z zespołem Bezkres wraz z którym utworzył formację Wspólny Mianownik Sound System. Dzięki kompozycjom pt. „Bilet” oraz „Witamy na śląsku” umieszczonym na forum internetowym w 2006 roku, Grubson podjął współpracę z producentem muzycznym MMF.

W 2007 roku po wygranym konkursie na trzecią producencką płytę Magiery i L.A., Grubson nagrał utwór na płytę Kodex 3: Wyrok, który był singlem promującym album. Ponadto do kompozycji został zrealizowany teledysk z gościnnym udziałem DonGURALesko i Fokusa. 19 sierpnia 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się album rapera zatytułowany O.R.S. Płyta została zarejestrowana w ciągu dziesięciu dni w Studio Kontrabanda w Warszawie we współpracy z realizatorem znanym jako Mista Pita. Wydawnictwo było promowane podczas koncertów m.in. w Krakowie, Zielonej Górze, Tczewie i Gdańsku. Album dotarł ponadto do 37. miejsca listy OLiS.

28 stycznia 2011 roku ukazał się trzeci album solowy rapera pt. Coś więcej niż muzyka. Płyta dotarła do 2. miejsca zestawienia OLiS. W ramach promocji do utworów „JEA?!?”, „Naprawimy to”, „Wakacje” oraz „OPDK” zostały zrealizowane teledyski. Oficjalnie album otrzymał status platynowej płyty 1 czerwca 2016. 23 maja 2012 r tego samego roku ukazał się kolejny album rapera. Gruby brzuch zrealizowany został wraz z DJ-em BRK. Płyta dotarła do 1. miejsca zestawienia OLiS. Nagrania były promowane teledyskami do utworów „Zacieszacz” z gościnnym udziałem BU, „Złap za…” „Ostatni raz” oraz „Szansa”. 4 marca 2015 roku ukazał się trzeci album solowy rapera zatytułowany Holizm. Nagrania promowane teledyskami do utworów „Złota kula”, „Sanepid” i „Jedna z planet” uplasowały się na 5. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS.

Grubson współpracował z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Pokahontaz, EastWest Rockers, Junior Stress, Jamal, Abradab, Natural Dread Killaz, DJ Feel-X, Rahim, Skorup, Dreadsquad, O.S.T.R., Bob One, PMM czy DonGURALesko.

https://www.youtube.com/watch?v=6BnT_wkuMBA

Bethel

Fanów muzyki reggae zapraszamy do wspólnego świętowania okrągłego jubileuszu zespołu BETHEL!

Jeden z najpopularniejszych bandów na polskiej scenie reggae w tym roku świętuje Swoje 10 urodziny!
Niecałe 10 lat temu swoje pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej zaczął stawiać młody, grający muzykę reggae zespół Bethel. Przez cały ten czas wesoła załoga robiła ogromne postępy i wciąż wprawiała się w swoim fachu. Dwa albumy studyjne, ponad 500 zagranych koncertów w kraju i za granicą oraz występy na największych polskich festiwalach to tylko niektóre z licznych osiągnięć tej kapeli.

Zespół Bethel założony został w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty – Grzegorza Wlaźlaka. Choć w ciągu lat ich muzyka ulegała wielu przeobrażeniom i zmianom, to od zawsze oscylowała ona wokół gatunku reggae.

Bethel ma na swoim koncie dwie płyty: Muzyka Serc (2010) oraz Dobrze, że jesteś (2014), która nagrana została w prestiżowym studio Custom34. Na obu krążkach usłyszeć można zarówno delikatne, bujające roots reggae, energiczne ska, a także mocne uderzenie w stylu raggamuffin.

Zespół najlepiej czuje się na koncertach, podczas których bezwzględnie zaraża publiczność pozytywną wibracją. Nieobce jest im również granie w klubach. Załoga Bethel ma już za sobą ponad 500 koncertów w kraju i za granicą.

Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy udział w Przystanku Woodstock, na którym kapela pojawiła się dwa razy: najpierw w 2011 roku na Scenie Folkowej, a następnie, dzięki zdobyciu nagrody publiczności – Złotego Bączka, w 2012 roku na Dużej Scenie. Bethel ma za sobą także występy na najważniejszych i największych festiwalach reggae’owych w Polsce takich, jak: Reggae Na Piaskach (2010 i 2011), Ostróda Reggae Festiwal (2011 i 2014), Bielawa Reggae Festiwal (2012 i 2015) i wiele innych. Do ich kolejnych osiągnięć niewątpliwie zaliczyć należy koncert pod Pałacem Kultury w Warszawie w czasie głównego finału WOŚP w 2012 roku jak również występ na Stadionie Narodowym podczas X finału programu PaT (2015). Kapela aż dwa razy pojawiła się w programie Kuby Wojewódzkiego w 2011 i 2014 roku. Ponadto ich występy i wypowiedzi obejrzeć można było w programie 1 i 2 Telewizji Polskiej jak i w niezliczonej ilości stacjach internetowych.

Zespół cały czas pracuje nad nowym, trzecim albumem, którego premiera będzie miała miejsce w tym roku!

http://bethel.art.pl – Strona internetowa

http://facebook.com/bandbethel – Profil na facebook’u

http://youtube.com/bandbethel – Oficjalny kanał Youtube

http://instagram.com/bethelreggae – Oficjalne konto Instagram

http://twitter.com/bethelreggae – Oficjalne konto Twitter

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl