Biletomat Koncerty HAMMOND GROOVES (Brazylia) w Kontrabasie!

Koncerty: HAMMOND GROOVES (Brazylia) w Kontrabasie!

Bilety na koncert

HAMMOND GROOVES (Brazylia) w Kontrabasie!

termin

Czw, 06 października 2022 godz. 20:00

miejsce

Kontrabas Cafe Club
Plac Bogusławskiego 1, 62-800 Kalisz

organizator

Kontrabas Cafe Club

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 05 paź 2022 23:59

50 PLN

Wyprzedane 

📄Kup bilet na koncert Hammond Grooves już 6 października w Kontrabas Cafe!

HAMMOND GROOVES


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Najlepsze jazzowe trio, jakiego jeszcze nie słyszeliście? Bardzo, bardzo prawdopodobne. Ktoś kiedyś powiedział, że nie trzeba szukać daleko, ale to nie do końca prawda, bo Hammond Grooves stacjonują w Sao Paulo w odległej Brazylii…

Najlepsze jazzowe trio, jakiego jeszcze nie słyszeliście? Hmm, „najlepsze” to i całkiem prawdopodobne, ale czy „jeszcze nie słyszeliście”, to może niekoniecznie, bo w poprzednich dwóch latach odbyli w Polsce aż 3 trasy koncertowe – od gór przez równiny po morze, od Szczecina przez Wrocław i Poznań po Kraków, wszędzie gromadząc komplety publiczności i przenosząc ją przynajmniej na półtorej godziny na inną, zdecydowanie bardziej nasłonecznioną galaktykę. Na ogół znacznie dłużej, bo Panowie lubią sobie pogadać z publicznością także i po występie…

Hammond B3 to kultowy instrument na całym świecie, ale w rodzimej Brazylii próżno szukać drugiego takiego zespołu jak oni. I chociaż skład to klasyczne organowe trio, a więc także gitara (której nie powstydziłby się sam George Benson) oraz perkusja (której porywające brzmienie bynajmniej nie ogranicza się do akompaniamentu), to Daniel Latorre, Filipe Galardi i Wagner Vasconcelos odwołują się nie tylko do mistrzów w rodzaju Jimmy’ego Smitha czy Joeya De Francesco, ale nasączają swoją muzykę funkiem, soulem, rhythm’n’bluesem, rockiem (tak jest!) i oczywiście brazylijskimi rytmami!

Ich debiutancki album nazywa się „Funktastic” i tytuł ten mówi właściwie wszystko o jego zawartości. Krytycy jednak zgodnie podkreślają, że to koncerty są ich prawdziwym żywiołem. Występowali na wszystkich najważniejszych scenach i festiwalach w Brazylii, a w Europie, oprócz Polski, którą umiłowali sobie szczególnie (z wzajemnością), także w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Francji czy Włoszech. Hammond Grooves wszędzie kreują fantastyczny wszechświat pełen dźwięków i barw, a scenę pochłania żar niczym z brazylijskiej dżungli.