Przejdź do głównej treści strony

HAŃBA / HIOB DYLAN | WARSZAWA

14.09.2023, czwartek 19:00
VooDoo Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A, 01-242 Warszawa
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis


📆 Dancin' Shoes Gigs & Boredom Booking zapraszają na koncert:

HAŃBA – Kraków 

W 10. roku koncertowania orkiestra zbuntowana powraca do swoich surowych korzeni. Szybkie, proste i podrywające do tańca piosenki na 4 instrumenty i głosy kolejny raz przeniosą słuchaczy do lat. 30 XX wieku, o których Hańba! …


📆 Dancin' Shoes Gigs & Boredom Booking zapraszają na koncert:

HAŃBA – Kraków 

W 10. roku koncertowania orkiestra zbuntowana powraca do swoich surowych korzeni. Szybkie, proste i podrywające do tańca piosenki na 4 instrumenty i głosy kolejny raz przeniosą słuchaczy do lat. 30 XX wieku, o których Hańba! opowiada bez lukru, za to z ogromną dawką sarkazmu i ironii.
Głównym motywem trasy (oraz powstającego właśnie albumu) jest kryzys – słowo, które na dobre zagościło w naszym codziennym języku i paraliżuje wszelkie działania społeczne.

Kryzys to również niedobory, zatem specjalne występy Hańby! obędą się bez nagłośnienia, światła czy profesjonalnych scen. Publiczność będzie zmuszona stanąć jak najbliższej muzyków, by usłyszeć słowa i poczuć puls piosenek – czyli dokładnie w takiej formie, do jakiej zostały stworzone pewnego przedwiośnia 1933 roku na jednym z krakowskich podwórek.

Najlepiej uliczną wersję Hańby! zarejestrowało swego czasu amerykańskie radio KEXP: https://youtu.be/uYcYM3kgv_I

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa 'Hańba!' to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata lat 30. i 40.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm. Wspierają ich w tym poeci (zarówno dobrze – Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szenwald, Szymański, Ginczanka, Wittlin – znani) oraz podwórkowe instrumentarium.

W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”. Hańba! jest również laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (Nowa Tradycja 2014).

Hańba! gra w składzie:
Andrzej Zamenhof – bandżo, basbandżo, śpiew
Tadeusz Król - akordeon, klarnet, saksofon tenorowy
Antoni Skwarło – bęben, akordeon
Ignacy Woland - tuba, sakshorn, śpiew

linki:
www.hanba1926.pl
www.facebook.com/hanba1926
www.instagram.com/hanba1926
https://hanba1926.bandcamp.com/


HIOB DYLAN - Warszawa

Bard-dziad, który przywdział maskę wilka, by śpiewać o Polsce, o której nikt już śpiewać nie chce. Szarpiąc struny taniego banjo zabiera w podróż Passatem Kombi przez Radom do serca Polski B, w lot Ryanairem lub Wizzairem na emigrację zarobkową albo do raju, w którym kiełbasę serwuje Robert Makłowicz. 

Linki: 
https://www.facebook.com/hiobdylan 
youtube.com/c/hiobdylan
https://hiobdylan.bandcamp.com/Bilety

Wyprzedane

Standard

STANDARD

50 zł

Artyści

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.