Przejdź do głównej treści strony

WOJCIECH HOFFMANN (Turbo) & WITEK ŁUKASZEWSKI (Super Trio) ODWOŁANY

14.09.2023, czwartek, 20:00 Otwarcie bramek: 19:00
2progi, Poznań Aleja Niepodległości 36, 61-714 Poznań
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

OpisWOJCIECH HOFFMANN (gitara akustyczna) – gitarzysta rockowy. Członek zespołów: Heam, Turbo, Non Iron, Czerwone Gitary.

Jest autorem jednego z największych polskich rockowych przebojów: „Dorosłe dzieci” z 1983 roku. W roku 1997 przyjął propozycję współpracy z zespołem Czerwone Gitary. Występując z nim jako muzyk sesyjny, nagrał dwie płyty i koncertował w …WOJCIECH HOFFMANN (gitara akustyczna) – gitarzysta rockowy. Członek zespołów: Heam, Turbo, Non Iron, Czerwone Gitary.

Jest autorem jednego z największych polskich rockowych przebojów: „Dorosłe dzieci” z 1983 roku. W roku 1997 przyjął propozycję współpracy z zespołem Czerwone Gitary. Występując z nim jako muzyk sesyjny, nagrał dwie płyty i koncertował w Kanadzie i USA. Album Turbo „Awatar” był nominowany do nagrody Fryderyki w 2001 w kategorii „album roku metal”, podobnie jak w 2010 – „Strażnik Światła”. W 2003 wydał swoją solową płytę pt. „Drzewa” osadzoną w nurcie rocka progresywnego, a w 2015 roku ukazał się drugi solowy album gitarzysty - „Behind the Windows”, w nagraniu którego gościnnie wzięli udział m.in. Grzegorz Skawiński, Leszek Cichoński i Arkadiusz Malinowski.

WITEK ŁUKASZEWSKI (wokal, gitara flamenco) – gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów, poeta oraz pisarz. W latach 1984-2001 organizował legendarny Międzynarodowy Festiwal Flamenco w Kościanie i Poznaniu. Trzykrotnie, w latach 1995-1997, został wybrany najlepszym gitarzystą flamenco w Polsce („Gitara i Bas”).

Występował na Przystanku Woodstock ze specjalnymi programami: Magia Flamenco (2007), Norwid nasz codzienny (2008) oraz Fortepian Szopena (2010). Z projektem "Fortepian Szopena" wystąpił również na gali wręczenia nagród Fryderyki (2010) wraz z recytującym tytułowy poemat Cypriana Norwida Krzysztofem Kolbergerem.

Współpracował z szeregiem najlepszych i najbardziej znanych muzyków w Polsce, m.in. z Józefem Skrzekiem i SBB, Tomkiem Szukalskim, Andrzejem Przybielskim. Obecnie nagrywa z muzykami jazzowymi, takimi jak Christoph Titz (Niemcy) i Jakob Dinesen (Dania).

Wydał 21 płyt z pogranicza rocka, flamenco i jazzu. Jest także autorem muzyki i tekstów utworów z płyty Maryli Rodowicz „Ach, świecie…” (Złota Płyta 2018). Napisał kilka poczytnych powieści dedykowanych legendom rocka lat 60./70.: „Schodami do nieba – Led Zeppelin story”, „Jimi Hendrix & Nicolo Paganini – dialogi” oraz „Jim Morrison & Pablo Picasso – dialogi”.


Bilety

Bilety chwilowo niedostępne

Poszukaj wydarzenia w innym terminie i miejscu.

Miejsca

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.