Biletomat Imprezy House Deluxe pres. Lovebirds

Imprezy: House Deluxe pres. Lovebirds

Bilety na imprezę

House Deluxe pres. Lovebirds

termin

So, 20 maja 2017 godz. 22:00

miejsce

Sfinks700
Al. Franciszka Mamuszki 1, Sopot

organizator

Kulturalna Zieliński sp.j

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 20 maj 2017 16:00

20 PLN

Wyprzedane 

📄Lovebirds powraca do Sfinksa

Lovebirds

Już w sobotę, 20 maja zapraszamy Was na kolejną odsłonę cyklu HOUSE DELUXE!

Szacowny gość pojawił się u nas już kilkakrotnie i uraczył nas swoją powalającą selekcją z pogranicza house i deep house - czyli hamburski producent lovebirds

LOVEBIRDS

Lovebirds to solowy projekt Hamburskiego rezydenta Sebastiana Doering'a. Po wydaniu kilku wspaniałych singli we wpływowych label'ach takich jak Winding Road Records, Freerange, Buzzin Fly, OM records,czy Liebe*Detail, artysta w zeszłym roku zdominował listy przebojów swoim spektakularnym deephouse'owym hitem zatytułowanym “Want You In My Soul”, w którym gościnnie udzielił się Stee Downes.

Pierwsze wydawnictwo Lovebirds pojawiło sie na Trax of Interest w 2000 roku. Wtedy jeszcze był to tylko poboczny projekt artysty wydającego głębsze rzeczy ze swoim głównym projektem działającym pod szyldem Kneedeep. W 2006 roku, zebrawszy niewydany materiał, artysta wysłał go do Johna Buckby, właściciela label'u Winding Road Records, będącego jednocześnie wspólnym przyjacielem Doering'a i Vincenzo.

Brzmienie The Lovebirds przenosi nas z powrotem w czasy świetności gatunku disco. Słuchanie Lovebirds jest jak podróż w lata 70 i 80 błyszczącym futurystycznym statkiem kosmicznym.

Pierwszym singlem Lovebirds na Winding Road był ‘Modern Stalking’, EP, które zostało wydane w 2007 roku. Ep'ka zawierała kawałki w klimacie mid-tempo house, z których każdy jeden momentami zahaczał o inny styl, pokazując jednocześnie światu możliwości artysty. Wydawnictwo zostało przyjęte z otwartymi ramionami przez środowiska deephouse'owe oraz neo-disco. Pierwszoligowi DJ'e tacy jak Prins Thomas, Ashley Beedle oraz Jimpster oszaleli na jej punkcie. Bill Brewster ogłosił Ep'kę singlem miesiąca na łamach magazynu iDJ. Projekt Lovebirds zadomowił się na scenie

Od tamtej pory artysta jest odpowiedzialny za wyprodukowanie pokaźnej liczby klubowych hitów, zawierających takie deephouse'owe arcydzieła jak “M.U.S.I.C.” (wydany przez założony wspólnie z Vicenzem label TEARDROP), nowoczesny deephouse'owy klasyk zatytułowany "In the Shadows" (z Winding Road) lub choćby rozpalający parkiety “The Rat” (wydany przez Freerange) oraz nowoczesny deephouse'owy majstersztyk- “Want You In My Soul”. Ponad milion wyświetleń na serwisie Youtube, najlepiej sprzedający się singiel na portalu traxsource.com w roku 2011... Ten kawałek był, a właściwie wciąż jest wszędzie.

Mimo, że nazwa Lovebirds znana jest na scenie od zaledwie kilku lat, Basti'emu daleko do nowicjusza jeśli chodzi o produkcję muzyczną. W 1998 , wspólnie z wieloletnim przyjacielem Toddie Freese'm założyli projekt Kneedeep, który stał się rozpoznawalną marką na dance'owej scenie prowadząc do międzynarodowych występów Dj'skich oraz tony remix'ów. Jako Kneedeep, Basti trzykrotnie zremixował Jamiroquai'a jak i również artystów takich jak Bob Sinclair, David Morales, Brandy, jak i wielu innych. Zdobył nawet prestiżową nagrodę w kategorii "best remixer" w 2002 na gali German Dance Awards, po drodze pokonując Timo Maas'a . Kultowy utwór duetu zatytułowany "Nassau Rules" został wybrany numerem roku w magazynie DJ.

W kilka lat później, Basti osiągnął już wszystko czego pragnął wraz z Kneedeep i był gotów obrać głębsze, bardziej melancholijne ścieżki. W ten sposób narodził się Lovebirds, który jest obecnie jego głównym projektem. Doświadczenie produkcyjne artysty pozwala mu na wykończenie dobrze zapowiadających się kawałków w kilka dni, nieustannie wzbogacając repertuar klasycznych tanecznych jak i bardziej łagodnych brzmień, raz po raz zaskakujących świat.

Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Śmietanka dance'owego świata jest zapatrzona, a właściwie zasłuchana w Lovebirds. Tom Middleton jest wielkim fanem projektu. Jimpster właśnie zakontraktował kilka kawałków na swoje trzecie Ep we Freerange. Ben Watt pozostaje w regularnym kontakcie z artystą i zakontraktował jeden kawałek na jedną ze swych najnowszych kompilacji. Basti zaangażowany jest w owocne kolaboracje z Ben'em Westbeech'em, Holly Backler, oraz Lisą Shaw, jak i również innymi artystami. Jego kawałek "Falling", wyprodukowany na nowy album Ben'a Westbeechs'a został wybrany jako pierwszy singiel u boku takich imion jak MJ Cole, Soul Clap, Hendrik Schwarz, czy MCDE i okazał się wielkim klubowym hitem. Doczekał się on również spektakularnego remix'u wykonanego przez Deetron.

http://soundcloud.com/lovebirds
http://www.facebook.com/lovebirds.official

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl