Przejdź do głównej treści strony

Idziemy po skarb

18.02.2024, niedziela, 16:00
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Lublin ul. M.C.Skłodowskiej 3 lok. –1.10, 20-029 Lublin
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

„Idziemy po skarb” to jedna z serii opowieści o przygodach Misia i Tygryska, stworzona przez Janoscha – urodzonego w Polsce niemieckiego pisarza i ilustratora. Jego książki, cieszące się międzynarodową popularnością, są znane z ciepła, humoru i zawierają ważne życiowe lekcje.

Fabuła „Idziemy po skarb” skupia się na przygodach Misia i Tygryska, …
„Idziemy po skarb” to jedna z serii opowieści o przygodach Misia i Tygryska, stworzona przez Janoscha – urodzonego w Polsce niemieckiego pisarza i ilustratora. Jego książki, cieszące się międzynarodową popularnością, są znane z ciepła, humoru i zawierają ważne życiowe lekcje.

Fabuła „Idziemy po skarb” skupia się na przygodach Misia i Tygryska, którzy wyruszają na poszukiwanie skarbu, pragnąc osiągnąć bogactwo. Po serii przygód i rozczarowań, bohaterowie wracają do domu, uświadamiając sobie, że prawdziwe bogactwo tkwi w ich przyjaźni, domu i prostych radościach życia.

Przedstawienie „Idziemy po skarb” jest skierowane głównie do najmłodszych widzów. Charakteryzuje się wartką akcją, brakiem przemocy, humorystycznymi dialogami i sytuacjami, które dostarczają radości widzom w każdym wieku.

Prapremiera przedstawienia miała miejsce w 2006 roku w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Obecna odsłona przedstawienia, pod kierownictwem tego samego reżysera Ireneusza Maciejewskiego i autora muzyki Wojciecha Waglewskiego, zostanie wzbogacona o oprawę scenograficzną autorstwa Barbary Guzik oraz dodatkowe piosenki skomponowane przez Sambora Dudzińskiego.

Reżyser Ireneusz Maciejewski, który ma na swoim koncie realizacje innych dzieł Janoscha, takich jak „Dzień dobry świnko” w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu oraz „Ach, jak cudowna jest Panama” w Białostockim Teatrze Lalek, teraz wraca do Teatru Andersena w Lublinie. Znany z prapremiery spektaklu „Kto chciałby rozśmieszyć poczciwego Nosorożca” autorstwa Leszka Kołakowskiego w 2008 roku, Maciejewski prezentuje nową inscenizację, która wyróżnia się integracją elementów lalkowego teatru, teatru ruchu oraz teatru muzycznego. Ta wyjątkowa mieszanka różnych form wyrazu artystycznego została zaprojektowana tak, by przypaść do gustu zarówno najmłodszym widzom, jak i dorosłym, tworząc uniwersalny, familijny spektakl. Dla dzieci od 3 roku życia.

foto: Tomasz Tylus

Twórcy

Tekst: Janosch
Reżyseria: Ireneusz Maciejewski
Scenografia: Barbara Guzik
Teksty piosenek:
Muzyka:
Ruch sceniczny:

Realizatorzy

Asystent reżysera:
Inspicjent: Arkadiusz Sławek
Realizacja świateł:
Realizacja dźwięku:
Grafika: Kamil R. Filipowski
Zdjęcia ze spektaklu:
Zapowiedź wideo:

Obsada
Kinga Matusiak – Lasecka
Katarzyna Staniewska
Kacper Kubiec
Bartosz Siwek
Bogusław Byrski
Mirella Rogoza-Biel

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Bilety

Wyprzedane

Numerowany kat II

Specjalny (osoby z orzeczoną niepełnosprawnością)

10,00 zł

Numerowany kat II

Bilet indywidualny

45,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.