Przejdź do głównej treści strony

Jan Emil Młynarski & Brass Federacja

08.03.2024, piątek, 19:00
Sala Widowiskowa CKiBP, Suchy Las Szkolna 16, 62-002 Suchy Las
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Narkotyki to najnowsze i zarazem pierwsze w karierze sygnowane własnym nazwiskiem przedsięwzięcie płytowe Jana Emila Młynarskiego. Płyta jest zbiorem przedwojennych piosenek polskich, które lider odkrywał na przestrzeni lat przy okazji działalności w ramach własnego zespołu Warszawskiego Combo Taneczne i przede wszystkim w procesie przygotowywania kolejnych audycji radiowych, w PR3 Polskiego …
Narkotyki to najnowsze i zarazem pierwsze w karierze sygnowane własnym nazwiskiem przedsięwzięcie płytowe Jana Emila Młynarskiego. Płyta jest zbiorem przedwojennych piosenek polskich, które lider odkrywał na przestrzeni lat przy okazji działalności w ramach własnego zespołu Warszawskiego Combo Taneczne i przede wszystkim w procesie przygotowywania kolejnych audycji radiowych, w PR3 Polskiego Radia (Dancing, Salon, Ulica) i w Radiu Nowy Świat (Wesoła Warszawska Fala).
Od 2018 roku Młynarski nadał kilkaset cotygodniowych programów z przedwojenną muzyką polską. Działalność, którą sam nazywa „archeologią piosenkową” spotyka się z uznaniem nestorów i zainteresowaniem młodego pokolenia, często odłączonego od tradycji dawnej polskiej piosenki rozrywkowej. Szukając melodii, badając życiorysy, historię, tradycję, fonografię czy dorobek poszczególnych artystów, tworzę tematyczne zbiory. Pierwsza była Morfina - piękne polskie tango, później walc pt. Opium i kiedy trafiłem na walc pt. Kokaina z 1938 roku, wiedziałem, że musze szukać kolejnych „narkotyków”. Poszukiwania nie trwały długo, wkrótce miałem zbiór 9-ciu nieznanych dziś utworów polskich z lat 30 XX wieku i postanowiłem przywrócić je do życia – mówi Młynarski.
Tytuł płyty zatem, jest bezpośrednim określeniem zbioru piosenek – poetyckich metafor miłości, ale też przenośnią opisującą tajemną, wciągającą moc dawnej lirycznej melodii z poetyckim, piosenkowym tekstem. Młynarski, który występuje też w roli producenta muzycznego, zaprosił do współpracy Piotra Wróbla – puzonistę, suzafonistę i aranżera, lidera zespołu instrumentów dętych blaszanych – Brass Federacja. Stare liryczne tanga i walce zabrzmiały w niespotykanym dotychczas ujęciu, bez instrumentów romantycznych, typowych dla epoki czy stylu (fortepian, skrzypce, itd.). Są trąbki, puzony, waltornia, gitara rytmiczna oraz suzafon z towarzyszeniem perkusji w wykonaniu lidera. Aranżacji dokonał Piotr Wróbel według pomysłu Młynarskiego. Specjalny udział na płycie przypadł Ani Rusowicz, która przyjęła zaproszenie Młynarskiego do stworzenia duetu w jedynym frywolnym utworze pt. Alkohol i miłość.
Swoim wyjątkowym talentem, na specjalną prośbę Młynarskiego, zgodziła podzielić się jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich malarek – Aleksandra Waliszewska (ur.1976r.), która ofiarowała dwie swoje prace na potrzeby stworzenia okładki Narkotyków.
Materiału z tej świetnej płyty sucholeska publiczność będzie miała okazję posłuchać już 8 marca o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury.
Skład:
Jan Emil Młynarski - śpiew, perkusja
Brass Federacja:
Piotr Wróbel - suzafon, aranżacje
Maurycy Idzikowski - trąbka
Artur Jargiło - trąbka
Szymon Białorucki - puzon
Bartek Łupiński - puzon
Marek Michalec - waltornia
Aleksandra Radwan- chórek
Irena Kijewska- chórek
Maciej Starnawski- chórek

Jan Emil Młynarski & Brass Federacja
8 marca 2024 r., godz. 19:00
Sala widowiskowa
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
Ul. Szkolna 16 w Suchym Lesie
Bilety: 110 zł N / 75 zł U do nabycia w sekretariacie CKiBP oraz na www.bilety24.pl.

* Bilety ulgowe przysługują rencistom, emerytom oraz uczniom i osobom uczącym się do 26 roku życia napodstawie ważnej legtymacji.

Bilety

Aktywne
75,00 zł
Do wyczerpania
110,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.