Przejdź do głównej treści strony

JazzKLUB / Ambrose Akinmusire's Owl Song – Pirotechnika i wyczucie formy

23.01.2024, wtorek 19:30
Sala kameralna NOSPR Plac Wojciecha Kilara 1, 40-202 Katowice
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Wykonawcy
Ambrose Akinmusire – trąbka
Bill Frisell – gitara elektryczna
Herlin Riley – perkusja

Podobno jako nastolatek Ambrose Akinmusire grywał na trąbce do płyt Billa Frisella. Po latach zaprosił do własnego zespołu swojego mistrza – człowieka, któremu udało się z jazzu, awangardy i Americany stworzyć osobny, choć nienazwany rodzaj muzyki. Sam Akinmusire, choć w …
Wykonawcy
Ambrose Akinmusire – trąbka
Bill Frisell – gitara elektryczna
Herlin Riley – perkusja

Podobno jako nastolatek Ambrose Akinmusire grywał na trąbce do płyt Billa Frisella. Po latach zaprosił do własnego zespołu swojego mistrza – człowieka, któremu udało się z jazzu, awangardy i Americany stworzyć osobny, choć nienazwany rodzaj muzyki. Sam Akinmusire, choć w klasycznie jazzowym anturażu czuje się jak ryba w wodzie, od lat sięga poza stylistyczne granice, docierając do tak różnych estetyk jak wysublimowana współczesna kameralistyka czy naładowany emocjami hip hop. Pirotechniczna technika i nieograniczona gatunkowym puryzmem wyobraźnia powodują, że możliwości improwizacyjne trębacza są w zasadzie nieskończone – ale w praktyce zawsze równoważy je bezbłędne wyczucie formy. Ależ kłopot będą mieli recenzenci próbujący opisać muzykę tego tria konwencjonalnymi kryteriami! Ekscytujące spotkanie gigantów z samego szczytu.
Tomasz Gregorczyk

Bilety

Aktywne

KKM ulgowy

61 zł
Do wyczerpania

Ulgowy

75 zł
Do wyczerpania

KKM normalny

77 zł
Do wyczerpania

Normalny

95 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczana jest opłata serwisowa

Artyści

Miejsca

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.