Przejdź do głównej treści strony

Klub Szalonych z Wrocławia (Jaman, Kaszel, Quantum Academy)

16.02.2024, piątek, 20:00
winyle.fm, Szczecin Jagiellońska 86, 70-437 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Jeśli nazwy Jaman, Kaszel i Quantum Academy nic Wam jeszcze nie mówią to jeszcze nie powód aby popadać w kompleksy :-) Nazwy innych kapel w których grają muzycy z powyższych formacji mają już wielu swoich fanów i stają się znane coraz szerszym kręgom słuchaczy: Sneaky Jesus, Ślina, Młyn, Wrocławska Orkiestra …
Jeśli nazwy Jaman, Kaszel i Quantum Academy nic Wam jeszcze nie mówią to jeszcze nie powód aby popadać w kompleksy :-) Nazwy innych kapel w których grają muzycy z powyższych formacji mają już wielu swoich fanów i stają się znane coraz szerszym kręgom słuchaczy: Sneaky Jesus, Ślina, Młyn, Wrocławska Orkiestra Improwizowana.

Klub Szalonych to wrocławski kolektyw twórczy i miejsce fermentu artystycznego, prób i koncertów.

KASZEL

Kaszel powstał gdzieś pomiędzy drugą a czwartą falą koronawirusa. Początkiem naszej historii była infekcja płuc - chorzy byli wszyscy. Kaszel był tak intensywny, że postanowiliśmy go nagrać telefonem, a następnie przetworzyć przez przetworniki gitar z efektami. Powstałe pętle stały się koncepcją na zespół.

Tworzymy psychodeliczne soundscape’y z nagrań terenowych i dźwięków znalezionych w odmętach youtube, ale jest też perkusja i modulary.

Jakimś cudem, mimo krótkiej działalności, wystąpiliśmy m.in. na Jarocin Festiwal 2022, AvantArt Festival 2023 we Wrocławiu, oraz holenderskim MURF/MURW Festival 202.

Kaszel tworzą muzycy związani z kolektywem Klub Szalonych, oraz z zespołami: Ślina, Kapela Timingeriu, Młyn, Torteks, Opera Młodych, Quantum Academy, Jaman i Wrocławska Orkiestra Improwizowana.

Skład zespołu:

- Filip Zakrzewski (telefon, gitara)

- Fryderyk Dobak (telefon, gitara)

- Mikołaj Nowicki (telefon, bass)

- Michał Wdowikowski (telefon, perkusja, modular)

JAMAN

Gdzieś pod baobabem, pomiędzy falafelem a gibonem leży Jaman. Najlepszy zespół reggae jaki mógł powstać. Gwizdy, upał, palo santo i suchość w ustach. Śpiewamy o prawdziwych przeżyciach jednostek zwanych "Jamanami".

Jaman w składzie:

Adam Chmura - Perkusja / Wokal

Maksymilian Gwinciński - Klarnet / Wokal

Filip Hryniewicz - Gitara / Wokal

Beniamin Łasiewicki - Bas / Wokal

QUANTUM ACADEMY

Jesienią 2022 był prawdziwy wysyp grzybów. Ściółka została pokryta owocnikami tysięcy różnych gatunków. Sami też zamieniliśmy się w grzyby. Metamorfoza była tak nieoczekiwana, że musieliśmy jakoś ją wyrazić aby poukładać sobie to w głowach.

Tak narodził się 𝗠𝗬𝗞𝗢-𝗥𝗢𝗖𝗞 z miliardletnią tradycją sięgającą głębokich korzeni wchodzących z nami w mikoryzę. Quantum Academy = Grzyby.

Ale to nie był koniec. Skończyła to się jesień, a my jechaliśmy dalej. Zainspirowani śmiercią Mirosława Hermaszewskiego przybraliśmy kolejną formę - Polski Program Kosmiczny. Oficjalnie odlecieliśmy w przestrzeń międzyplanetarną, odcinając się od grzybowej przeszłości.

W zimie człowiek marznie i tęskni za latem. Z tych uczuć narodził się Wściekły (Święty) Albert, który snuje marzenia o Kołobrzegu i strasznie nie chce marznąć.

Jasne?

W skład wchodzą:

• gary i pady - 𝗠𝗶𝗰𝗵𝗮ł 𝗦𝘇𝗰𝘇𝗲𝗽𝗮𝗻𝗶𝗲𝗰 aka Jaguar Wściekły Pies aka Prawdziwek (Kadabra Dyskety Kusaje, Gaijin Blues, Wrocławska Orkiestra Improwizowana)

• klawisze/gitara/wokal - 𝗙𝗿𝘆𝗱𝗲𝗿𝘆𝗸 𝗗𝗼𝗯𝗮𝗸 aka Profesor aka Pieczarka (Wrocławska Orkiestra Improwizowana, Kaszel)

• synth/gitara/wokal - 𝗙𝗶𝗹𝗶𝗽 𝗭𝗮𝗸𝗿𝘇𝗲𝘄𝘀𝗸𝗶 aka Papa aka Śluzowiec (Torteks, Ślina, Wrocławska Orkiestra Improwizowana, Kaszel)

• bas/wokal - 𝗙𝗶𝗹𝗶𝗽 𝗛𝗿𝘆𝗻𝗶𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇 aka Korbelt aka Muchomor (Torteks)

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/1086866619150828

Bilety

Wyprzedane

Standard

STANDARD

41,00 zł

W DNIU KONCERTU

STANDARD

51,50 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.