Przejdź do głównej treści strony

KOŃ | SZCZECIN

23.02.2024, piątek, 20:00
winyle.fm, Szczecin Jagiellońska 86, 70-437 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Koń to podmiot artystyczny stworzony przez gitarzystę Sławomira Szudrowicza (Something Like Elvis, Dobre Bo Dobre, Selina Martin Band, 5G), perkusistkę Asię Glubiak (Panieneczki, Limboski, Barbara Wrońska), saksofonistę Michała Fetlera (Jazzband Młynarski Masecki, Polmuz, Fanfara Awantura) oraz wirtuoza kibordów i …

Koń to podmiot artystyczny stworzony przez gitarzystę Sławomira Szudrowicza (Something Like Elvis, Dobre Bo Dobre, Selina Martin Band, 5G), perkusistkę Asię Glubiak (Panieneczki, Limboski, Barbara Wrońska), saksofonistę Michała Fetlera (Jazzband Młynarski Masecki, Polmuz, Fanfara Awantura) oraz wirtuoza kibordów i rejwowych wichur Jakuba Królikowskiego. Założenia formalne twórczości zespołu Koń oscylują gdzieś wokół muzyki alternatywnej, jazzu, bluesa oraz... psytrance. "Fusion!" - chciałoby się rzec! Bynajmniej, w końcu fusion kojarzy się z basówką podwieszoną przy podbródku, a w zespole Koń basówki nie ma, bo od basu się dziś odchodzi. Jest za to saksofon basowy, którego 90% z Was zapewne nigdy na oczy nie widziało. Zespół w 2022 roku wydał swój debiutancki album, który zebrał bardzo entuzjastyczne recenzje. Członkowie formacji jednak debiutantami zdecydowanie nie są. Warto również zaznaczyć, że Koń to przede wszystkim zwierzę koncertowe!

Michał Fetler - saksofon basowy

Sławomir Szudrowicz - gitara rezofoniczna

Jakub Królikowski - instrumenty klawiszowe, syntezatory

Joanna Glubiak - perkusja

Muzyki można posłuchać tu:

https://tiny.pl/wcd69

Przykłady recenzji:

https://tiny.pl/wcdsz

https://tiny.pl/wcd6q

https://popcentrala.com/ekstatyczny-kon-dzikich-dzwiekow/

Fragmenty recenzji:

"Słuchając Konia, trudno mieć wątpliwości, że mamy do czynienia z graniem wybitnym czy wręcz z geniuszem. Tworzące ten skład osoby, to bowiem muzyczni erudyci, którzy celująco odrobili zadanie z historii granych przez siebie gatunków. Bo te muzyczne dekady, z przełomem lat 60. i 70. XX wieku na czele, a nawet inspiracjami z muzyki filmowej, słychać niemal w każdej kompozycji. I co ważne, nie ma w nich wtórności czy taniego naśladownictwa, lecz twórcza pasja i ekstaza, które udzieliły się też licznie zgromadzonej publiczności".

„Nagły przypływ jaskrawości” z kolei jest rzeczą absolutnie doskonałą. Słuchając tego utworu do nieprzytomności mogę z całą mocą stwierdzić, że człowiek wymyślił muzykę właśnie po to, aby takie cudeńka powstawały. Choć przecież wiem, że mamy do czynienia z profesjonalistami, co to kontrolę materii muzycznej mają w małym palcu. Jeśliby przyjąć, że ten Koń robi dopiero pierwszy krok, a w zamiarze ma dłuższy bieg, czy może raczej cwał powinienem napisać, to na samą myśl o następnych artystycznych dokonaniach mam ciarki wielkości terenów pod niepowstałą elektrownię w Ostrołęce.

Przykłady video:

https://www.youtube.com/watch?v=ae5CTnzKxOM

https://www.youtube.com/watch?v=J5xaNgbtu7s

Wydarzenie na Facebooku:

www.facebook.com/events/1305394010035594

Bilety

Wyprzedane

Przedsprzedaż

Bilet wstępu

41,00 zł

W DNIU KONCERTU

Bilet wstępu

51,50 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.