Biletomat Koncerty Koncert Karoliny Cichej "Wieloma językami"

Koncerty: Koncert Karoliny Cichej "Wieloma językami"

Bilety na koncert

Koncert Karoliny Cichej "Wieloma językami"

termin

So, 30 października 2021 godz. 19:00

miejsce

Akcelerator Kultury
Nowy Świat 2a, 62-800 Kalisz

organizator

Wieża Ciśnień

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Normalny

I Pula

dostępna do
So, 30 paź 2021 19:00

25 PLN

Wyprzedane


Ulgowy (Uczeń/Student)

I Pula

dostępna do
So, 30 paź 2021 19:00

20 PLN

Wyprzedane

 

📄Karolina Cicha zagra w Kaliszu!

Karolina Cicha


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Projekt „Wieloma językami” składa się z utworów w językach: ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, w jidysz i po tatarsku. To języki mniejszości narodowych zamieszkujących województwo Podlaskie – rodzinne strony Karoliny Cichej. Obok elektronicznych samplerów i looperów brzmią tu etniczne instrumenty, takie jak morinhuur, dotar, drumla i wiele innych. Pojawia się też archaiczny śpiew alikwotowy. Płyta została uznana przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia za jedną z 25 najlepszych płyt ostatniego dwudziestopięciolecia. Projekt cieszy się wielkim uznaniem zarówno w kraju i zagranicą.  Koncert został zaprezentowany na zagranicznych Festiwalach „Art Pole” na Ukrainie, „Suklegos” na Litwie oraz najważniejszym festiwalu etnicznym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej Warszawskim Festiwalu „Skrzyżowanie Kultur” gdzie Karolina Cicha & Spółka jako jedni z pierwszych polskich wykonawców wystąpili w ramach show case'u „Sounds Like Poland”.

Karolina Cicha – multiinstrumentalistka, kompozytorka, wokalistka. Jest laureatką GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie.  Zaczynała od koncertów solowych i teatru „Gardzienice”. Jej utwór „Miłość bez jutra” znalazła się na płycie GAJCY! wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzyka Karoliny Cichej łączy w sobie klimaty muzyki etnicznej i tradycyjnej, nie brakuje też bardziej rockowych nut. W jej utworach słychać echa polskich tradycji muzycznych, zwłaszcza z jej rodzinnego Podlasia. Do tej pory Cicha nagrała 5 albumów  W 2020 wydała ukazała się jej ostatnia płyta „TANY”.  

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!