Przejdź do głównej treści strony

Koncert UNIVERSE 25 listopada 19:00 ŻDK

25.11.2023, sobota, 19:00
Żniński Dom Kultury, Żnin Pocztowa 15, 88-400 Żnin
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Zapraszamy na kolejny koncert UNIVERSE do Żnińskiego Domu Kultury. 25 listopada 19:00
do 6 listopada 70 zł; od 7 listopada 90 zł
W 1983 zespół wziął udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki, dzięki któremu otrzymał możliwość wystąpienia podczas 20. Krajowego Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zajął drugie miejsce za …
Zapraszamy na kolejny koncert UNIVERSE do Żnińskiego Domu Kultury. 25 listopada 19:00
do 6 listopada 70 zł; od 7 listopada 90 zł
W 1983 zespół wziął udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki, dzięki któremu otrzymał możliwość wystąpienia podczas 20. Krajowego Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zajął drugie miejsce za wykonanie utworu „Mr. Lennon”[1]. Rok później muzycy wystąpili z utworem „Blues na wpół do piątej rano” na 21. KFPP w Opolu, a w 1988 z piosenką „Tacy byliśmy” wystartował w konkursie „Od Opola do Opola” podczas 25. edycji festiwalu[2]. W latach 80. piosenki Universe ukazywały się pojedynczo na płytach winylowych, wydawanych przez Tonpress. Jednak dopiero w 1991 na rynku pojawił się pierwszy album Universe, nazwany przekornie The best of. W 1992 za wykonanie piosenki „Daj mi wreszcie święty spokój” zespół otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „Premier” na 29. KFPP w Opolu[2]. Rok później za utwór „To był maj” zdobył trzecią nagrodę w konkursie „Fono-Ramy” na 30. edycji festiwalu[2].
W 2002 do zespołu doszli kolejni członkowie: Damian Filipowski (gitara elektryczna), Wojciech Wesołek (gitara elektryczna), Marcin Kulik (gitara basowa), Grzegorz Krzykawski (perkusja) oraz Adam Greń (instrumenty klawiszowe). W 2003 zespół tworzyli: Mirosław Breguła, Henryk Czich, Damian Filipowski, Wojciech Wesołek, Marek Kopecki oraz Grzegorz Krzykawski. W 2005 w zespole zaszły zmiany. Do zespołu został przyjęty Roman Jońca, grający na instrumentach klawiszowych, który wcześniej współpracował m.in. przy promocji zespołu.
W 2005 grupa wydała płytę pt. Zanim, zawierającą m.in. przebojowe kompozycje „Ja taki fajny gość” oraz „Sen o San Francisco”.
Współzałożyciel zespołu, wokalista i gitarzysta, Mirosław Breguła, popełnił samobójstwo 2 listopada 2007 w Chorzowie. W pogrzebie uczestniczyło ponad 5 tys. osób. Odejście wokalisty i lidera Universe spowodowało gwałtowny wzrost zainteresowania grupą. Po śmierci Mirosława Breguły nowym liderem zespołu został jego współzałożyciel Henryk Czich. W 2008 zespół wydał album pt. Mijam jak deszcz, stanowiący pożegnanie Universe z Bregułą. Płyta zawierała największe przeboje grupy w nowych aranżacjach, a także trzy premierowe utwory, nagrane przez Bregułę na kilka miesięcy przed śmiercią, w tym utwór „Raz wróg, raz brat”.
Zespół ma swoje własne radio internetowe, w którym emitowane są wyłącznie przeboje grupy oraz materiały archiwalne, związane z działalnością Universe.

Bilety

Aktywne

Normalny

70 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczana jest opłata serwisowa

Miejsca

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.