Przejdź do głównej treści strony

Koncert w Hipisówce - Fraktale

22.07.2023, sobota, 20:00
Hipisówka, Dołżyca Dołżyca 17, k. Cisnej, 38-607 Dołżyca
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

OpisPamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***Krakowski kwartet grający muzykę eksperymentalną łączącą elementy jazzu, psychodelii, ambientu czy muzyki świata.
Minimalizm w połączeniu z swobodą improwizacji stwarza idealną …Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***Krakowski kwartet grający muzykę eksperymentalną łączącą elementy jazzu, psychodelii, ambientu czy muzyki świata.
Minimalizm w połączeniu z swobodą improwizacji stwarza idealną przestrzeń dla różnorodności i ciągłych poszukiwań.
Istniejący od 2016 roku zespół ma na koncie dwa albumy studyjne. Debiutancka płyta „I” (2017) to bardzo luźna interpretacja pierwotnej idei muzyki, czyli transu i rytuału.
Z jednej strony znajdziemy na niej odniesienia do mitologii (Fakir, Nemezis, czy Enceladus), z drugiej zaś do form muzycznych budujących nastrój sacrum (nokturn, mantra).
Inspiracją dla drugiego albumu - II (2018) - stało się zjawisko synestezji, stąd poszukiwanie bardziej plastycznych brzmień.
To była również próba przetworzenia filmowych obrazów na dźwięk, obrazów kultowych, które wszyscy znają i pamiętają.
Oprócz albumów studyjnych zespół ma na koncie dwa wydawnictwa koncertowe - „On the Road” (2018) oraz „Dharma Bums” (2019).
Obecnie pracuje nad nowym albumem poświęconemu lokalizmowi w kontekście globalnej wioski.
Zespół aktywnie występuje w kraju, jak i za granicą. Miał okazję wystąpić min. na festiwalach tj. Jazz In The Park (Grand Prix 2019), Athens Music Week (2020), Smida Jazz Festival (2021), czy Egodrop Festiwal (2021), One Jazz Festival (2022) oraz w licznych pięknych miejscach koncertowych Polski, Czech, czy Niemiec.

Skład:
Filip Franczak – gitara/bas
Michał Naróg - perkusja
Bartłomiej Szumilas - saksofon tenorowy
Oskar Cenkier - piano

Cytaty

„Bez zbędnego dramatyzowania i koloryzowania powiem, że krakowski Fraktale to jedna z najświetniejszych rzeczy zaserwowanych przez rodzimą scenę, jaka przewinęła się przez mój odtwarzacz w roku 2018.” - Grzegorz Bryk, magazyngitarzysta.pl
„Propozycja kwartetu wymyka się wszelkim klasyfikacjom, bo dawno nikt nie przedstawił tak odlotowego free jazzu.” - Maciek Saskowski, jazzsoul.pl
“To naprawdę muzyka ponad podziałami, wymykająca się etykietom i śmiało spoglądająca w przyszłość. Fraktale wypełniają bezsprzecznie lukę na polskim rynku muzyki nie tyle jazzowej, co jedynie opartej na jazzowym instrumentarium i jazzowych strukturach. Treść tej muzyki daleko jednak wykracza poza klasyfikacje gatunkowe, co być może czyni ją tak wyjątkową.
Fraktale – ten zespół to naprawdę pozycja z gatunku obowiązkowych.” - Jędrzej Janicki, JazzPressZamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Bilety

Wyprzedane

I Pula

Standard

40 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.