Przejdź do głównej treści strony

Koncert w Hipisówce - Mike Parker

23.09.2023, sobota, 20:00
Hipisówka, Dołżyca Dołżyca 17, k. Cisnej, 38-607 Dołżyca
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

OpisMike Parker Quartet to najnowszy projekt pochodzącego z Nowego Jorku basisty i kompozytora.
Muzyka, którą tworzy jest określana przez krytyków genialną syntezą wszystkich gatunków muzycznych, a jego kompozycje czerpią z tak różnorodnych wpływów, jak Charles Mingus, Radiohead, Maurice Ravel, The Bad Plus, Led Zeppelin, John Coltrane, David Bowie i …Mike Parker Quartet to najnowszy projekt pochodzącego z Nowego Jorku basisty i kompozytora.
Muzyka, którą tworzy jest określana przez krytyków genialną syntezą wszystkich gatunków muzycznych, a jego kompozycje czerpią z tak różnorodnych wpływów, jak Charles Mingus, Radiohead, Maurice Ravel, The Bad Plus, Led Zeppelin, John Coltrane, David Bowie i legendy hip-hopu A Tribe Called Quest, a to tylko kilku artystów, bo wymieniać można by zdecydowanie dłużej. Wraz z Parkerem na scenie pojawi się jego wieloletni towarzysz czyli Sławek Pezda, który zagra na saksofonie tenorowym, a do tego dwóch z najbardziej ekscytujących muzyków młodego pokolenia czyli Bartek Leśniak na instrumentach klawiszowych oraz Piotr Przeowźniak na perkusji, którzy w 2022 roku wygrali praktycznie wszystko co było do wygrania podczas konkursów jazzowych w naszym kraju.
Kwartet będzie kontynuował tradycję poprzednich projektów Parkera, grając intensywne i energetyczne występy na żywo, ale z kilkoma nowymi, wyjątkowymi osobowościami, kilkoma nowymi piosenkami i może odrobiną elektroniki!

http://mptheory.com/
https://www.facebook.com/MikeParkersUnifiedTheory/

Mike Parker – kontrabas, kompozycje
Pochodzący z Nowego Jorku Mike rozpoczął karierę zawodową w wieku 17 lat grając funkowe i rockowe koncerty w nowojorskich klubach.
Od tego czasu koncertował po całej Europie i Ameryce z zespołami jazzowymi i rockowymi, zdobył kilka nagród na międzynarodowych konkursach, uczył się i grał z niektórymi z najwybitniejszych żyjących muzyków oraz nagrał 4 albumy z własnymi kompozycjami.
Mike uczęszczał do Skidmore College, gdzie studiował psychologię ewolucyjną i muzykę, a także spędził semestr za granicą, studiując grę na basie w Conservatorium van Amsterdam.
Po ukończeniu studiów z najwyższym wyróżnieniem dużo podróżował po Europie, zanim osiedlił się na stałe w Krakowie.
Od tego czasu Mike nawiązał tam wiele owocnych współpracy, w tym nagrał swój drugi oraz czwarty album z oryginalnym materiałem.
Kiedy nie gra w krakowskich klubach jazzowych, koncertuje po Europie ze swoimi projektami „Trio Theory” i „Quartet”, nowojorskim rockowo-funkowym „Nat Osborn Band” i akustycznym „Nat Osborn/Mike”. Duet Parkera”.

Sławek Pezda – saksofon tenorowy
Pezda, gra z Parkerem od ponad 10 lat jako członek projektów „Trio Theory”, „Unified Theory”, „Meta”, a obecnie „Quartet”.
Urodzony w Kolbuszowej, Sławek Pezda uzyskał tytuł magistra w krakowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej.
Po dziesięciu latach gry na saksofonie altowym Pezda zdecydował się przejść na tenor, czerpiąc inspirację z takich saksofonistów jak Mats Gustafsson, Evan Parker, John Coltrane, Pharaoh Sanders i Albert Ayler.
Na koncertach zyskał reputację dzięki swoim długim, intensywnym, często kakofonicznym solówkom.
Pezda jest zwycięzcą Konkursu Sztuki Improwizacji 2014, 12. Konkursu Festiwalu Jazzowego Baszta, Międzynarodowego Konkursu Jazzowego Azoty Tarnów 2010 (z duetem Pezda/Gaweda i jako solista), Międzynarodowego Konkursu Jazzowego Jazz Juniors 2011 oraz 38. edycji „Key To Konkurs Kariery (z PeGaPoFo).
Można go także usłyszeć grającego z PeGaPoFo, Pezda/Gaweda Duo, Silberman New Sextet oraz w jego własnych projektach „The Flash!” i „Sławek Pezda Quartet”.

Bartek Leśniak – fortepian
Krakowski pianista i producent muzyczny tworzący muzykę z wielu gatunków, m.in. jazz, hip-hop, czy bębny i basy.
Jest zdobywcą najwyższych nagród na wielu konkursach muzycznych, m.in. Jazz nad Odrą, Blue Note Competition (Poznań), Bielska Zadymka, Tarnów Jazz Contest, Novum Jazz Festival i wielu innych.
Choć znany jest w Krakowie ze słabego wyczucia mody i nalegania na noszenie kapelusza podczas występów, należy pamiętać, że jest młodym człowiekiem i tak naprawdę nadal jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie.
Braki wdzięku i mądrości nadrabia czystą energią i ekscytacją. Już w swojej młodej karierze Leśniak występował już na takich festiwalach jak Jazz Jantar, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Summer Jazz Festival, Baszta Jazz Festival. Jest liderem grup Horntet i Bartłomiej Leśniak Trio oraz członkiem BLAG, Grand Passion, Mikrokosmos i SickCity. Ponadto współpracował z najwybitniejszymi postaciami polskiej sceny muzycznej, m.in. Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Agą Zaryan, Adamem Czerwińskim i Tomaszem Grzegorskim oraz Teatrem Variete w Krakowie.

Piotr Przewoźniak – perkusja
Piotr jest perkusistą, kompozytorem i absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowie.
Jest zwycięzcą najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych w Polsce oraz stypendystą Funduszu Promocji Twórczości.
Występował na licznych festiwalach w kraju i za granicą, m.in. Jazz Jantar, Krakowskie Letnie Festiwale Jazzowe, Młyn Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Nad Odrą, Jazz Nad Rabą, Csíki Jazz fest i wielu innych.
Przewoźniak występował z wieloma największymi nazwiskami muzyki popularnej i rozrywkowej w Polsce, m.in. z Kayah, Karoliną Leszko, Renatą Przemyk, Marią Sadowską, Mateuszem Ziółko, Zuzą Jabłońską, Czesławem Mozilem, Abradabem, Rahimem i Natalią Kukulską.
Jest stałym członkiem kilku zespołów, m.in. Horntet, Bartłomiej Leśniak Trio, Ola Przewoźniak Quintet, Ostaniec, Bit Mad Project, Nat Osborn Band (EU), Niedbała/Sikora/Przewoźniak Trio, POP Duo, Jazzbaja, Mike Parker Quartet, Dariusz Fijak Quartet i Dirty Horns.


Bilety

Wyprzedane

I Pula

Standard

45 zł

II Pula

Standard

60 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.