Przejdź do głównej treści strony

Koncert w Hipisówce - Phillip Bracken

24.06.2023, sobota, 20:00
Hipisówka, Dołżyca Dołżyca 17, k. Cisnej, 38-607 Dołżyca
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

OpisPamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***


“Głos ma intrygujący, mocny, co pozwala mu swobodnie operować ekspresją: czasem liryczny, czasem mantrujący, ale zawsze działa jak magnes.”, Teraz Rock …Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***


“Głos ma intrygujący, mocny, co pozwala mu swobodnie operować ekspresją: czasem liryczny, czasem mantrujący, ale zawsze działa jak magnes.”, Teraz Rock Magazine
Urodzony w Gosford w Australii Phillip Bracken przeniósł się wraz z rodziną do Polski w 2013 roku.
Na scenie muzycznej jako autor własnych piosenek Bracken pojawił się dopiero jako dwudziestokilkulatek i wydał swoją pierwszą EP-kę, Everything Looks Better in Candlelight w 2008 roku, w wieku 27 lat.
Większy odzew, z jakim spotkał się w Europie, niż w swojej ojczyźnie zachęcił Australijczyka wraz z żoną Polką do przeprowadzki kilka lat później.
Decyzja okazała się trafiona, gdy Bracken zaczął nagrywać The Opole Session (2012) i Live at Radio Opole (2016) po poznaniu polskiej ikony etno-jazzu Jacka Mielcarka i jego muzycznych przyjaciół.
Nowe otoczenie dało mu możliwość koncertowania zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, w tym w Portugalii, Niemczech i Holandii.
Podczas pierwszej trasy po Polsce supportował Marcelinę i Roberta Cichego w 2014 roku, po czym odbył swoją pierwszą trasę po Czechach.
Potem nastąpiły kolejne trasy koncertowe po Niemczech i Włoszech, do których często wracał, aż do wybuchu pandemii w 2020 roku.
U szczytu pandemii w 2020 roku Bracken wydał swój debiutancki album Wolf Ahead Tiger Behind ze swoim zespołem złożonym z Mateusza Szemraja (Karolina Cicha I Spółka, Karolina Skrzyńska, Lomi Lomi), Denisa Dubielli (Hanimal) i Wojciecha Lubertowicza (Mosaic. , Adam Strug, Masala Soundsystem).
Na płycie występuje na gitarze Robert Cichy w utworze tytułowym i Jacek Mielcarek w Push Me.
W listopadzie 2021 roku na Raindance Film Festival w Londynie muzyka Australijczyka znalazła się jako część narracji w krótkim filmie Jaya Finocchiaro i Mycela Scheuera Not Alone.
Ostatnio artysta pracował nad dwoma projektami. Latem 2021 roku kilka kameralnych koncertów solowych Brackena w Polsce nagrał jego przyjaciel Grzegorz Gołębiowski.
Całkowicie akustyczna, limitowana seria nagrań jest planowana do wydania przez wytwórnię OKOUCHO Recordings.
Poza tym Phillip współpracuje obecnie z włoską producentką i kompozytorką Silvią Furlani nad jej nadchodzącym albumem Riptide, który ma się ukazać w 2023 roku.
Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Bilety

Wyprzedane

I Pula

Standard

30 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.