Przejdź do głównej treści strony

Koncerty Tak Brzmi Miasto 2017: KLUB DRUKARNIA

11.11.2017, sobota, 20:30
Klub Drukarnia, Kraków ul. Nadwiślańska 1, Kraków
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis


start: 20:30

Konferencja i festiwal Tak Brzmi Miasto 2017: WSPÓŁPRACA to już szóste wydarzenie organizowane pod marką Tak Brzmi Miasto! Skierowane jest przede wszystkim do branży muzycznej – menedżerów, animatorów, agencji, wydawnictw oraz do muzyków i zespołów samodzielnie zarządzających swoją karierą, ale także fanów żywo zainteresowanych sytuacją na polskim …


start: 20:30

Konferencja i festiwal Tak Brzmi Miasto 2017: WSPÓŁPRACA to już szóste wydarzenie organizowane pod marką Tak Brzmi Miasto! Skierowane jest przede wszystkim do branży muzycznej – menedżerów, animatorów, agencji, wydawnictw oraz do muzyków i zespołów samodzielnie zarządzających swoją karierą, ale także fanów żywo zainteresowanych sytuacją na polskim rynku muzycznym. 11-12 listopada w Krakowie, w kompleksie przy ul. Krakowskiej 41, na którego terenie znajdują się niezależne inicjatywy - przede wszystkim Teatr Nowy Proxima, ale też klubokawiarnia Literacka czy galeria sztuki Off-Frame spotykać się będziemy na panelach dyskusyjnych, warsztatach, wykładach i spotkaniach. Z kolei część festiwalowa odbędzie się w bliskim sąsiedztwie kompleksu, na Kazimierzu, w klubach Piękny Pies, Alchemia, Magazyn Kultury, Barka Alrina czy Drukarnia. Zagrają na niej krakowskie zespoły reprezentujące lokalne kolektywy muzyczne: Attention Please!, Karoryfer Lecolds, Wynik Współpracy, Loose Wire, ArsLatrans i Krakowska Scena Muzyczna.

Widzimy się w listopadzie w Krakowie! A tak było w zeszłym roku podczas festiwalu Tak Brzmi Miasto:
https://www.youtube.com/watch?v=Vt7Wmm1GZ_0

KLUB DRUKARNIA

20.30 - 21.20 - BAŻANT

Trzeci przedstawiciel młodego kolektywu Wynik Współpracy.

Bażant to pseudonim artystyczny Piotra Macieja Sobestiańczuka, zamojskiego muzyka grającego indie rock. Zaczynał jako gitarzysta i wokalista w zespole Spanish Inquisition, obecnie sam śpiewa i gra na wszystkich instrumentach, jakie wpadną mu w ręce.

Na przestrzeni lat wypracował własny styl tekściarstwa, pisząc głównie o relacjach damsko-męskich, czasami wplatając w to motywy religijne. Czerpie inspiracje z prawie każdego rodzaju muzyki, a następnie przekuwa je na bengery. Na koncie ma już trzy płyty, a jego najnowszy album, “Wesele”, to najczystszy, jak dotąd, wyciąg z jego stylu.

FB: www.facebook.com/BazantPL

21.30 - 22.00 - ŚWIDERILE

Kolejni przedstawiciele kolektywu Wynik Współpracy.

Jak ten błazen na dworze króla, maskotka wśród sterowanych radiowo samochodów, śmieszna pacynka przy aktorze grającym w Teatrze Narodowym Konrada w „Wielkiej Improwizacji”. Niepoważni, pluszowi i zabawni.

Świderile to alkorockowy kwartet okazjonalnie występujący jako trio lub kwintet. Wśród swoich najważniejszych inspiracji wymieniają Cool Kids of Death, Adama Mickiewicza, Damiana Petrowa & Ekipę Programu „Zdrady” oraz wczesne dokonania Polmosu Lublin.

Zespół istnieje oficjalnie od 2011, ale swój debiut wydawniczy zaliczył 1 kwietnia 2017 roku epką „Świderile”. To wynik wytężonych pięcioletnich starań, których efektem jest ponad szesnaście minut dopracowanego do perfekcji i zarejestrowanego w ciągu dwóch dni materiału. Epkę „Świderile” zespołu Świderile otwiera kawałek „Świderile”, a dalej jest już tylko lepiej. Bo gdzie indziej usłyszeć można utwór w metrum 15/16? Stare hity przeplatają się z nowymi kompozycjami, a żadna z nich nie trwa dłużej niż trzy minuty.

„Koleś taczkę prowadził i tak telepało się wszystko w środku, i brzmiało jak Świderile” – anonimowy słuchacz o brzmieniu zespołu.

FB: www.facebook.com/swiderile

22.15 - 23.00 - IT’S JULY ALREADY

Przedstawiciele młodej sceny Krakowa z ramienia kolektywu Wynik Współpracy (trudno o bardziej adekwatną nazwę, prawda?).W czasach, w których utwory mają coraz więcej warstw, a zespoły prześcigają się w brzmieniowych eksperymentach, oni postanowili zwrócić się w stronę piosenki. Muzyka It’s July Already to nawiązanie zarówno do tradycyjnych folkowych ballad, piosenek w stylu Paula Simona, jak i gitarowego awangardowego popu spod znaku Velvet Underground czy Galaxie 500.

W alternatywnej rzeczywistości kreowanej przez It’s July Already czas płynie w zupełnie innym tempie, a pomaturalne wakacje trwają w nieskończoność. 20 marca 2017 r. miała premierę ich debiutancka płyta zatytułowana po prostu „It’s July Already”. To album dla zwolenników gitarowego minimalizmu – tego folkowego, popowego i alt-rockowego. Nie ma na nim miejsca na instrumentalne popisy i podążanie za trendami, ale nie ma też miejsca na nudę.

FB: www.facebook.com/ItsJulyAlready

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl

Bilety

Wyprzedane

Standard

Standard

22,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.