Przejdź do głównej treści strony

"Koronacja" 42. Festiwal Szkół Teatralnych (Duża Scena)

25.05.2024, sobota, 19:30
Teatr Nowy im. K. Dejmka - Duża Sala, Łódź Więckowskiego 15, 90-721 Łódź
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

AT Warszawa
autor: Marek Modzelewski
reżyseria: Izabela Kuna
czas trwania: 1h 20' bez prezerwy

To historia 30-letniego Maćka Borowieckiego, żonatego lekarza konfrontującego się z demonami własnej adolescencji i towarzyszącego mu w tym Króla, jego Alter-ego, nieodłącznego przyjaciela i wroga. Uwspółcześniona adaptacja dramatu wnikliwie przygląda się różnorodności w doświadczeniu męskości i kobiecości, emancypującej się transpłciowości, …
AT Warszawa
autor: Marek Modzelewski
reżyseria: Izabela Kuna
czas trwania: 1h 20' bez prezerwy

To historia 30-letniego Maćka Borowieckiego, żonatego lekarza konfrontującego się z demonami własnej adolescencji i towarzyszącego mu w tym Króla, jego Alter-ego, nieodłącznego przyjaciela i wroga. Uwspółcześniona adaptacja dramatu wnikliwie przygląda się różnorodności w doświadczeniu męskości i kobiecości, emancypującej się transpłciowości, redefinicji uległości i dominacji. Estetyka i obyczaj Polski końca XX wieku pozwala nam niejako napisać naszą historię na nowo. O czym zapomnieliśmy? O czym chcieliśmy zapomnieć?

Osoby dramatu, Żona, Matka, Ojciec, Siostra, Kobieta, Pacjentka, Kumpel z dzieciństwa dochodzą do głosu walcząc o swoją prawdę, o godność i o niezależność. Nawet Król, zmaterializowany głos niespełnionego marzenia Maćka o sobie samym, oponuje i paradoksalnie walczy o prawo do samostanowienia.

Koronacja, poprzez uznanie różnorodności perspektyw bohaterów i bohaterek, portretuje możliwie uniwersalną opowieść o nas, o Polsce i o marzeniach, które się nie spełniają. O tym, jak można się przyzwyczaić. O tym, że ludzie się nie zmieniają. O ukrytych pragnieniach, skrywanych żądzach i lęku. O tym, jak śmiejemy się z innych i płaczemy nad sobą. O małych pragnieniach i wielkich zawodach. O różnorodności recepcji, zafałszowanych wspomnieniach i ocaleniu dziedzictwa. O zwykłym życiu i zwykłej śmierci wśród najbliższych.

UWAGA!
Spektakl zawiera sceny seksu i nagości.

TEKST: Marek Modzelewski

ADAPTACJA TEKSTU I REŻYSERIA: Izabela Kuna

SCENOGRAFIA: Jakub Zwolak

RUCH SCENICZNY: Anna Hop

KOSTIUMY I CHARAKTERYZACJA: Monika Kaleta

REŻYSERIA ŚWIATŁA: Jacqueline Sobiszewski

ASYSTENTKA SCENOGRAFA: Katarzyna Dycha

ASYSTENTKI REŻYSERKI: Anna Jarosik, Maciej Łączyński

OBSADA:
Julia Bukała, Jakub Dmochowski, Julia Flisińska, Lucyna Frączek, Maria Kłusek, Aleksander Łyś, Adam Stasiak, Jessica Walecka, Karolina Zaiwstowska

PREMIERA: 9 lutego 2024 r.

Czas trwania: 1h 20 minut
Spektakl dyplomowy studentów IV roku kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo dramatyczne.

Bilety

Wyprzedane

Balkon

BILET Ulgowy

20,00 zł

Parter

BILET Ulgowy

20,00 zł

Balkon

BILET Normalny

35,00 zł

Parter

BILET Normalny

35,00 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.