Przejdź do głównej treści strony

Krawiec Pan Niteczka

14.04.2024, niedziela, 16:00
Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra Park Zdrojowy 1, 58-560 Jelenia Góra
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Niezwykle wesołe, pogodne i rozśpiewane przedstawienie stworzone z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Opowiada o Krawcu poecie, który szyje piękne ubrania, ale nie nadające się do ubrania. Wyrusza w podróż z miasteczka Trajdarajda, gdzie potyka Stracha na wróble. Razem docierają do Pacanowa, w którym od wielu dnia …
Niezwykle wesołe, pogodne i rozśpiewane przedstawienie stworzone z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Opowiada o Krawcu poecie, który szyje piękne ubrania, ale nie nadające się do ubrania. Wyrusza w podróż z miasteczka Trajdarajda, gdzie potyka Stracha na wróble. Razem docierają do Pacanowa, w którym od wielu dnia pada deszcz. Miasteczku grozi zalanie, więc Krawiec Pan Niteczka wspina się po drabinie do nieba i ceruje (zszywa) dziurę w chmurze. Wtem… przestaje padać, wychodzi słońce, a w nagrodę Krawiec otrzymuje rękę Królewny i zostaje Królem.

Spektakl pokazuje, w jaki sposób można stworzyć teatr z przedmiotów i rzeczy, z którymi mamy do czynienia na co dzień: buty, żelazko, kubek, nożyczki etc. Dzieci mają bogatą wyobraźnię, a my dajemy szansę do jej rozwoju. Doświadczymy „teatru w teatrze” włączając dziecięcą widownię do magicznego świata spektaklu, w którym nasi aktorzy pokażą jak szyją bajki jako pracownicy zakładu krawieckiego. To piękna, poetycka baśń o przyjaźni, pokonywaniu słabości i lęków. Spektakl oparty na klasycznym opowiadaniu Kornela Makuszyńskiego wzbogacony interakcją z odbiorcami sztuki z nutką improwizacji.
Autor: Kornel Makuszyński
Adaptacja, Kompozycja, Reżyseria: Waldemar Wolański
Scenografia: Joanna Hrk
Choreografia: Joanna Wolańska

Obsada:
Radosław Biniek, Diana Jonkisz, Dorota Fluder-Głowacka, Dorota Korczycka-Bąblińska, Sylwester Kuper, Sławomir Mozolewski

Bilety

Wyprzedane

Spektakle dla dzieci

Dziecięcy

28,00 zł

Spektakle dla dzieci

Dorosły

33,00 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.