Przejdź do głównej treści strony

Laboratorium Pieśni | Warszawa

31.10.2023, wtorek, 20:00 Otwarcie bramek: 19:00
Studio S1, Warszawa ul. Modzelewskiego 59, 00-977 Warszawa
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Laboratorium Pieśni wystąpi 31 października na specjalnym koncercie w jednej z najpiękniejszych sal w kraju – Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego!

Zapraszamy na koncert celebrujący muzykę Świata i Kosmosu, wypełnionego tradycyjnymi pieśniami polifonicznymi różnych kultur, jak i również autorskimi, intuicyjnymi kompozycjami zespołu, o wyśnionych słowach, melodiach i opowieściach, w …

Laboratorium Pieśni wystąpi 31 października na specjalnym koncercie w jednej z najpiękniejszych sal w kraju – Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego!

Zapraszamy na koncert celebrujący muzykę Świata i Kosmosu, wypełnionego tradycyjnymi pieśniami polifonicznymi różnych kultur, jak i również autorskimi, intuicyjnymi kompozycjami zespołu, o wyśnionych słowach, melodiach i opowieściach, w rytmie bębnów szamańskich, dźwięków natury i pulsu Ziemi. 


Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/mystic folk music) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Grupa tworzy także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. „Pory Roku” (2012), „Puste Noce – Pieśni, które już się kończą” (2014).

Zespół brał udział w projektach z udziałem cenionych polskich muzyków, m.in. projekt "Czarna Polana" z Kayah i kompozytorem Atanasem Valkovem, udział w nagraniach płytowych i koncertach "Good L.U.C.K" artysty L.U.C, udział w koncertach „Wybraliśmy Wolność” oraz Urodziny Sopotu, pod dyrekcją artystyczną Andrzeja Smolika, wraz z innymi polskimi muzykami.

Płyta Laboratorium Pieśni pt. „Rasti” została nominowana do nagrody Fryderyk 2020, w kategorii „Album roku – Muzyka świata”.

Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Szwajcaria, Japonia, Hiszpania, Izrael, Islandia, Dania, Holandia, Francja, Wielka Brytania). Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 12 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 150 tysięcy fanów.

Głosy zespołu: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Bosowska, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn, Alina Klebba, Karolina Stawiszyńska.

http://laboratoriumpiesni.pl/
http://youtube.com/laboratoriumpiesni
http://laboratoriumpiesni.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/laboratoriumpiesni/
https://www.instagram.com/laboratoriumpiesni/

📆 Data: 31.10.2023
📌 Adres: ul. Zygmunta Modzelewskiego 59, 00-977 Warszawa
🕰️ Otwarcie Bram: 19:00
🕰️ Start Koncertu: 20:00


Bilety

Wyprzedane

Standard

Kategoria I

127,33 zł

Standard

Kategoria II

116,63 zł

Standard

Kategoria III

105,93 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.