Przejdź do głównej treści strony

LATO Z PTAKAMI ODCHODZI – XX Maraton Piosenki Turystycznej i Poetyckiej

25.08.2024, niedziela, 17:00
DŚT - Pałacyk Zielińskiego, Kielce Zamkowa 5, 25-027 Kielce
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Wstęp: 30 zł (w dniu koncertu 50 zł).

Jak co roku zapraszamy na koncert wieńczący wakacje, w klimatach piosenki turystycznej i Krainy Łagodności. Za warstwę muzyczną odpowiadać będzie Wszystkiego Najlepszego – zespół głęboko zakorzeniony w balladzie i poezji śpiewanej – oraz zespół Wołosatki, który w tym roku obchodzi swój okrągły 50. …
Wstęp: 30 zł (w dniu koncertu 50 zł).

Jak co roku zapraszamy na koncert wieńczący wakacje, w klimatach piosenki turystycznej i Krainy Łagodności. Za warstwę muzyczną odpowiadać będzie Wszystkiego Najlepszego – zespół głęboko zakorzeniony w balladzie i poezji śpiewanej – oraz zespół Wołosatki, który w tym roku obchodzi swój okrągły 50. jubileusz działalności muzycznej. Koncert poprowadzi niezawodny Jerzy Filar.

Wszystkiego Najlepszego – to grupa tworząca i wykonująca własne piosenki z klimatu Krainy Łagodności, piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej i ballady; w większości nadające się do wspólnego śpiewania. Od początku trzon zespołu stanowią: założyciel, autor muzyki i wielu tekstów Maciej Rzeźnikowski, Justyna Rzeźnikowska i Beata Łapińska. Prawie od początku w zespole jest też Tomek Keszkowski, który współtworzył pierwszą płytę zespołu. Grupa wielokrotnie koncertowała i była nagradzana na licznych festiwalach piosenki turystycznej, poezji śpiewanej i piosenki studenckiej, takich jak: Yapa, Bazuna czy Bakcynalia. Obecnie zespół występuje w składzie prawie identycznym jak za czasów powstania, zatem mamy niepowtarzalną okazję, aby razem z nimi wsiąść w wehikuł czasu i usłyszeć ich autentyczne brzmienie sprzed lat.

Wołosatki – zespół wokalno-instrumentalny o harcerskich korzeniach powstały w 1974 roku w Wołosatem. Na co dzień ich domem rodzinnym są Kielce. Zespół swoją twórczością i akustycznym brzmieniem wpisuje się w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Grupa prezentuje przeważnie utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego, łącząc jednocześnie tradycję ze współczesnymi kierunkami muzyki. Zespół Wołosatki wylansował wiele przebojów śpiewanych przez całą harcerską i turystyczną Polskę. Nagrał i wydał prawie 30 płyt oraz dziesięć edycji „Śpiewniczka Bieszczadniczka”. Liczne występy w telewizji, radiu, koncerty w kraju i za granicą przyniosły mu wiele nagród i wyróżnień. Rok 2024 jest dla zespołu rokiem szczególnym, ponieważ właśnie teraz Wołosatki obchodzą swój jubileusz 50-lecia działalności i z tej okazji grupa świętuje cały rok, grając liczne koncerty w całej Polsce ze swym wyjątkowym repertuarem.

Jerzy Filar – kompozytor i wykonawca piosenek z nurtu piosenki poetyckiej, autor tekstów i animator kultury. Zadebiutował w roku 1972 współpracując ze studenckimi grupami muzycznymi. Wiele razy występował na FAMIE w Świnoujściu. Od początku lat 80. XX wieku występuje samodzielnie. W 1985 roku otrzymał I nagrodę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za utwór „Star a nie”. Szerokiej publiczności znany m.in. dzięki piosenkom: Samba sikoreczka, czy Za szybą (Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę), do której tekst napisał wspólnie z Jackiem Cyganem.

Bilety

Aktywne

KDR Ogólnopolska

30,50 zł
Do wyczerpania

Normalny

32,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.