Przejdź do głównej treści strony

„LETNIA GALA OPERETKI PRZYSTANEK GLIWICE”

25.08.2024, niedziela, 18:00
Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice Pszczyńska 85, 44-100 Gliwice
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

„LETNIA GALA OPERETKI PRZYSTANEK GLIWICE”
PIERWSZA GALA OPERETKI PRZYSTANEK GLIWICE, będzie bardzo wyjątkowa a to za sprawą przepięknej muzyki operetkowej, wspaniałych artystów, niesamowitych kostiumów, pięknego oświetlenia i efektów specjalnych.
Biorąc udział w koncercie, będą Państwo świadkami znakomitego przedsięwzięcia artystycznego. Piękna sala koncertowa Politechniki Śląskiej, największe arie i duety operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz …
„LETNIA GALA OPERETKI PRZYSTANEK GLIWICE”
PIERWSZA GALA OPERETKI PRZYSTANEK GLIWICE, będzie bardzo wyjątkowa a to za sprawą przepięknej muzyki operetkowej, wspaniałych artystów, niesamowitych kostiumów, pięknego oświetlenia i efektów specjalnych.
Biorąc udział w koncercie, będą Państwo świadkami znakomitego przedsięwzięcia artystycznego. Piękna sala koncertowa Politechniki Śląskiej, największe arie i duety operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz wiele innych. Zaśpiewają wspaniali soliści z akompaniamentem Kameralnego Zespołu Operetkowego. Przeniosą oni Państwa w znakomity, zaczarowany świat operetki, ten jakże wyimaginowany, piękny i szlachetny.
Oczarują Państwa:
Anita Maszczyk – Sopran
Michał Musioł – Tenor
Joanna Wojtaszewska – Sopran
Kamil Roch Karolczuk – Tenor
Anna Jakiesz – Błasiak – Sopran
Mikołaj Miko Król – Tenor
Kameralny Zespół Operetkowy
Anita Maszczyk – Sopran
Naukę rozpoczęła w PSM (Państwowej Szkole Muzycznej) I stopnia im. F. Chopina w Będzinie w klasie fortepianu, a następnie kontynuowała ją w PSM II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie śpiewu solowego Haliny Skubis. Kunszt wokalny doskonaliła także pod opieką wspaniałej polskiej śpiewaczki prof. Jadwigi Romańskiej.
Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w „Zemście nietoperza” Johanna Straussa w Operze Śląskiej w Bytomiu. Partię tę śpiewała także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, którego solistką była w latach 2001-2016.
Z jej licznych ról należy wymienić: Rosinę w „Cyruliku sewilskim” Rossiniego, Frasquitę w „Carmen” Bizeta, Anninę w „Nocy w Wenecji” oraz Franzi w „Wiedeńskiej krwi” Straussa, Silvę i Stasi w „Księżniczce czardasza” i Maricę w „Hrabinie Maricy” Kálmána, Hannę Glawari w „Wesołej wdówce” Lehára, Eurydykę w „Orfeuszu w piekle” Offenbacha, Irenę Molloy w „Hello Dolly!” Hermana, Maggie w „Dajcie mi tenora” Ludviga, Bessie w „Kwiecie Hawaii” Abrahama.
Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi. Od 2003 roku śpiewa w koncertach „Z batutą i humorem” pod batutą Macieja Niesiołowskiego Równocześnie prowadzi działalność pedagogiczną i menedżerską, a także wciela się w rolę animatora kultury.
Jest współzałożycielką Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, a także koordynatorem projektu Filharmonia Jurajska. W maju 2018 roku podjęła współpracę z Michałem Znanieckim jako asystent reżysera.
Michał Musioł – Tenor
W 2001 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pod kierunkiem prof. Jana Ballarina. W tym samym roku zadebiutował w partii Hrabiego Zedlau w „Wiedeńskiej krwi” J. Straussa na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, z którym do dziś jest związany, występując we wszystkich realizacjach. Kreuje tu takie role, jak: Kerczak w „Tarzanie”, Pappacoda w „Nocy w Wenecji”, Konstanty Lewin w „Annie Kareninie”, Prezes Karol w „Wakacjach Don Żuana”, Eisenstein w „Zemście nietoperza”, Król w „Małym Księciu”, Hrabia Daniło w „Wesołej wdówce”, czy Swat Chaim w „Miłość czyni cuda”. Jest częstym gościem festiwali muzycznych, m.in. Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Viva il canto w Cieszynie czy Wielokulturowego Festiwalu Galicja we Lwowie. Koncertuje z najznakomitszymi polskimi solistami i dyrygentami, na stałe współpracując z Grażyną Brodzińską, Anitą Maszczyk i Maciejem Niesiołowskim, a także z orkiestrą Sinfonietta Bydgoska. W roku 2011 na zaproszenie Paderewski Symphony Orchestra, występował na deskach Copernicus Center w Chicago. W swoim repertuarze posiada główne partie tenorowe
z najsłynniejszych operetek i musicali. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Dyrektora GTM za sezon 2004/2005, a w latach 2005 i 2006 był zdobywcą pierwszego miejsca na Turnieju Tenorów w Kielcach. Za rolę Tateh w musicalu Ragtime w reż. Marii Sartovej otrzymał Indywidualną nagrodę aktorską Prezydenta Miasta Gdynia na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Muzycznych.
Joanna Wojtaszewska – Sopran
Śpiewaczka, prezenterka telewizyjna, właścicielka Agencji LUX ART. Edukację muzyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej I stopnia w Zabrzu w klasie gitary i kontynuowała w tej samej szkole II stopnia na wymarzonym kierunku śpiewu solowego. Jest absolwentką prestiżowej Szkoły Operowej Aleksandra Teligi. Brała udział w wielu warsztatach wokalnych. Przez siedem lat związana z Operą Śląską, na scenie której zdobywała sceniczne doświadczenie, występując ze śpiewakami sławy europejskiej. Obecnie prowadzi działalność koncertową. Jest artystką wszechstronną, czuje się znakomicie w operze oraz w krainie operetki i musicalu. Szerszej publiczności znana z programów telewizyjnych i radiowych, zarówno jako prowadząca jak i artystka.
Kamil Roch Karolczuk – Tenor
Śpiewak, konferansjer, prezenter telewizyjny, przedsiębiorca. Śpiewak operetkowy młodego pokolenia. Tenor urodzony i mieszkający na Śląsku. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 10 lat, pobierając lekcje gry na pianinie w Studium Muzycznym Gama w Gliwicach. W tym samym studium zaczął edukację wokalną, po czym kontynuował ją w szkole muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Kształcił się również w prestiżowej szkole operowej Aleksandra Teligi. Dumny ze swojego pochodzenia, promuje Śląsk, śpiewając arie i duety w mowie śląskiej. Znany publiczności z programów telewizji TVS, TVP, TVT. Śpiewa największe arie i duety operowe oraz operetkowe z największymi gwiazdami tego gatunku.
Anna Jakiesz – Błasiak – Sopran
Sopran koloraturowy z rejestrem gwizdkowym. Pochodzi z Zawiercia. Podstawy muzycznego wykształcenia zdobyła uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Edukację kontynuowała w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno-Aktorskim, a także Kurs Wokalistyki Operowej w Krynicy-Zdroju. Od 2002 do 2016 roku występowała we wszystkich przedstawieniach Gliwickiego Teatru Muzycznego, odgrywając m.in. role: Jane w „Tarzanie”, Dione w „Hair”, Wendy-Jo w „Fooloose”, Gladys w „42 Ulica”, Siostra Margaretta w „Dźwiękach Muzyki”, Dziewczę w „Wakacjach Don Żuana”, Sylviana w „Wesołej Wdówce” czy Wenus w „Orfeuszu w piekle”. Jako solistka zadebiutowała w koncercie u boku gwiazd opery: Wiesława Ochmana i Bogdana Paprockiego. Była solistką w koncertach prowadzonych przez Macieja Niesiołowskiego, koncertach organizowanych we współpracy z Filharmonią Zabrzańską pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także w koncertach pod batutą Wojciecha Barczyńskiego. Od 2016 roku rozpoczęła pracę w Operze Śląskiej w Bytomiu. W Teatrze Muzycznym Castello odgrywała rolę Walentyny w operetce „Wesoła Wdówka”. Dużą radość sprawia jej gra w serialach telewizyjnych.
Mikołaj Miko Król – Tenor
Muzyk, wokalista, kompozytor, artysta scen muzycznych m.in. Miasto Ogrodów Katowice (CKK) i Gliwickiego Teatru Muzycznego. Od najmłodszych lat szkolił swój warsztat wokalny zaczynając w chórze Instytutu Teologicznego „Gloriam Dei” w Bielsku – Białej, później w Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Żywcu. Kształcił się również w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno – Baletowym w Gliwicach,, studiował na wydziale „Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu” na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Na deskach CKK występował jako „Kot Louis” w musicalu edukacyjnym „Bajka o Jazzie” i koncertach organizowanych przez instytucję: „Koncert Sylwestrowy z zespołem Skaldowie”, „Koncerty Promenadowe od Bacha do Beatlesów”, „Rodzinne Matinee”. Aktualnie zobaczyć go można w roli Księcia Wiolinka w operetce dla dzieci „W królestwie muzyki”.
Na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego grał w wielu produkcjach, również w rolach: m.in. Kota „Kot w Butach” Janek „Wakacje Don Żuana”, Próżny „Mały Książę”, Chun-Chun „Kwiat Hawaii”, Adiutant von Ronsdorfa „Księżniczka Czardasza”. Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i znanymi polskimi zespołami, koncertuje z różnorodnym repertuarem łącząc muzykę musicalową ze współczesnymi brzmieniami muzyki popularnej. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych w Polsce.

Bilety

Aktywne

BILET NORMALNY

90,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.