Przejdź do głównej treści strony

Mądrość lasu (4+)

25.08.2024, niedziela, 17:00
Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Łomża plac Niepodległości 14, 18-400 Łomża
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Głównym bohaterem jest pies – Węgielek, który pozostawiony samotnie w lesie, poszukuje swojego miejsca na ziemi. Początkowo nie rozumie dlaczego stracił dom, wciąż tęskni za właścicielem. W swojej wędrówce spotyka leśne zwierzęta, dzięki którym poznaje siebie, odkrywa swoją tożsamość i uświadamia sobie jak istotna w jego życiu jest obecność człowieka. …
Głównym bohaterem jest pies – Węgielek, który pozostawiony samotnie w lesie, poszukuje swojego miejsca na ziemi. Początkowo nie rozumie dlaczego stracił dom, wciąż tęskni za właścicielem. W swojej wędrówce spotyka leśne zwierzęta, dzięki którym poznaje siebie, odkrywa swoją tożsamość i uświadamia sobie jak istotna w jego życiu jest obecność człowieka. Pod koniec zyskuje dom, doświadcza miłości, znajduje akceptację. Akcja toczy się w przyjaznym, tajemniczym lesie. W kreowaniu świata przedstawionego pomogą lalki teatralne, zwierzęta animowane przez aktorki. Dzięki nim dziecko przybliży się do dzikiego świata natury i łatwiej przyswoi trudny temat odrzucenia.

Scenografia jest kolorowa, miękka i bezpieczna dla młodego widza. Dzieci będą siedziały na ziemi na kolorowych, tkanych dywanach i poduchach blisko przestrzeni gry aktorskiej, dzięki czemu relacja scena-widownia zostanie zatarta. Taki zabieg zmniejsza dystans i pozwala dzieciom szybciej oswoić się z wizytą w teatrze. Widowisko jest bogate w walory artystyczne oraz edukacyjne, które mają na celu uwrażliwienie najmłodszego widza na potrzeby zwierząt oraz dbałość o naturę. Ważną częścią spektaklu są piosenki, które dodają lekkości historii i wzbogacają jej przekaz. Spektakl kończy się krótkim warsztatem teatralno – muzycznym pt. „Dźwięki lasu”.

Scenariusz: Tomasz Bieliński
Reżyseria: Daria Głowacka, Julia Sacharczuk
Scenografia: Sylwia Maciejewska
Muzyka: Jacek Sienkiewicz
Obsada: Daria Głowacka, Julia Sacharczuk

Spektakl dofinansowano w ramach stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża

Bilety

Aktywne

Spektakl dla dzieci

30,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.