Przejdź do głównej treści strony

MAREK POSPIESZALSKI | SZCZECIN

01.12.2023, piątek, 20:00
winyle.fm, Szczecin Jagiellońska 86, 70-437 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

MAREK POSPIESZALSKI

Niedawno grała u nas Matylda Gerber - Nowa Nadzieja polskiego jazzu wg plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum.

Teraz czas zaprezentować Muzyka Roku!

Marek Pospieszalski – jak napisał Jan Błaszczak – “saksofonista i kompozytor, który w tworzeniu muzyki najbardziej ceni niezależność, rozumianą jako wielość dróg, …

MAREK POSPIESZALSKI

Niedawno grała u nas Matylda Gerber - Nowa Nadzieja polskiego jazzu wg plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum.

Teraz czas zaprezentować Muzyka Roku!

Marek Pospieszalski – jak napisał Jan Błaszczak – “saksofonista i kompozytor, który w tworzeniu muzyki najbardziej ceni niezależność, rozumianą jako wielość dróg, którymi może podążać artysta”. Po wielu latach współpracy z innymi artystami (m. in. Wojtek Mazolewski Quintet) coraz mocniej obecnie wypowiada się jako lider czy to swojego kwartetu czy oktetu, a obie te formacje zdobywają wielkie uznanie krytyków i publiczności, m.in. Warsaw Summer Jazz Days, Letnia Akademia Jazzu czy Memorial To Miles.

Artysta kładzie główny nacisk na sferę dźwięku, eksploruje nowe ścieżki, m.in. odpowiednie przygotowanie saksofonu, czy użycie wzmacniacza gitarowego, dzięki któremu saksofon zamienia się w zupełnie nowy instrument, wykorzystując technikę sprzężenia zwrotnego. Technika ta okazuje się być odrębną drogą do dalszych eksploracji. Pospieszalski czerpiąc z osiągnięć sound designu, zachowując ekspresję i muzykalność, pokazuje, że saksofon jest instrumentem, który ma jeszcze wiele do zaoferowania i nieskończoną liczbę możliwości.

Marek Pospieszalski wybrany został przez prestiżowy niemiecki magazyn JazzThing na listę 25 najbardziej obiecujących muzyków w Europie („25 unerhörte kommende Großen”). Prowadzi własny oktet i kwartet.

Ostatnie dwa lata to absolutny przełom w twórczości Pospieszalskiego. Pod skrzydłami renomowanej portugalskiej wytwórni Clean Feed artysta wydał w tym czasie już trzy albumy, które odbiły się szerokim echem na całym świecie, a on sam został uhonorowany tytułem Muzyka Roku 2022 w prestiżowym plebiscycie Jazz Forum.

Bilety

Aktywne

STANDARD

39 zł
Do wyczerpania
Wkrótce
Od 49 zł
Do biletów doliczana jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.