Przejdź do głównej treści strony

Michael Lonstar & Coda – Country w Pałacyku

30.06.2024, niedziela, 19:00
DŚT - Pałacyk Zielińskiego, Kielce Zamkowa 5, 25-027 Kielce
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Michael Lonstar – piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i producent, kultowa postać i siła napędowa muzyki country & folk oraz piosenki autorskiej w Polsce. Pierwszy Polak, który występował na prestiżowych scenach i koncertach w Nashville, w tym trzykrotnie w Grand Ole Opry, założyciel pierwszego polskiego zespołu country - Country Family. Autor polskiego …
Michael Lonstar – piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i producent, kultowa postać i siła napędowa muzyki country & folk oraz piosenki autorskiej w Polsce. Pierwszy Polak, który występował na prestiżowych scenach i koncertach w Nashville, w tym trzykrotnie w Grand Ole Opry, założyciel pierwszego polskiego zespołu country - Country Family. Autor polskiego przeboju country wszechczasów pt. „Radio” i hymnu festiwalu „Czyste Country” – „Co to jest to country?”. Bohater biograficznego filmu dokumentalnego pt. „Legenda Europejskiego Cowboya” (TVP2, 1996), a także: grafik, malarz-akwarelista – ostatnia wystawa prac miała miejsce w roku 2019 w galerii „Bez Atu” w Wolsztynie.

Michael Lonstar to także filmoznawca, krytyk i tłumacz symultaniczny (filmy, pokazy, gale rozdania nagród, m.in. Oskary, Grammy) – jęz. angielski i włoski, wieloletni współpracownik TVP przy produkcji programu „Kocham Kino” oraz prezenter, tłumacz i lektor na największym polskim festiwalu filmowym „EnergaCamerimage” od początku istnienia do dnia dzisiejszego. Wielokrotny laureat plebiscytów, m.in. „Guitar Top” i Stowarzyszenia Muzyki Country (Wokalista, Artysta i Kompozytor Roku).

W dorobku artystycznym ma ok. 250 utworów, również dla artystów pop, a nawet muzyki klasycznej (Edyta Geppert, Jose Carreras, Jose Cura) oraz 13 płyt autorskich. Multi-laureat ogólnopolskiego Plebiscytu Muzyki Country „Dyliżanse” w kategoriach: Artysta, Wokalista, Piosenka, Album w latach 1999-2023.

Wiedzą, doświadczeniem i horyzontami kultury Michael Lonstar chętnie dzieli się z młodzieżą: podczas pracy wykładowcy Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz w trakcie spotkań autorskich z młodzieżą szkół średnich.

Jego muzyczny szlak wiódł przez USA, Kanadę, Italię, całą Skandynawię, Niemcy, Benelux, Francję, Szwajcarię, Austrię, Czechy, Słowację, Węgry, Litwę, Łotwę i Rosję. W roku 2010 po latach wrócił do Nashville, gdzie wystąpił w ramach największego festiwalu country, CMA Fest, m.in. w prestiżowym koncercie „The Countriest of The Country”, w programie legendarnej radiostacji 650 WSM i w„Midnight Jamboree”, oraz nagrał materiał na nowy autorski album „Michael Lonstar &…”, na którym zaśpiewał duety z czołówką nashvillskich artystów niezależnych, jako jedyny artysta z tej części Europy. W kolejnych latach ponownie pojawiał się w Nashville, gdzie występował na imprezach towarzyszących w ramach CMA Fest, ponownie na scenie Grand Ole Opry, przejechał Europę koncertując m.in. w Szwajcarii, Niemczech i Francji i jest obecny co roku na festiwalach w Wolsztynie, Mrągowie i Żorach.

Bilety

Aktywne

KDR Ogólnopolska

30,50 zł
Do wyczerpania

Normalny

32,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.