Przejdź do głównej treści strony

NAPÓJ MIŁOSNY

22.06.2025, niedziela, 17:00
Teatr Wielki w Łodzi, Łódź Plac Dąbrowskiego 4, 90-249 Łódź
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Napój miłosny Gaetano Donizettiego, to dzieło, które przyniosło sławę kompozytorowi w całej Europie. O tym jak bardzo opera spodobała się publiczności może świadczyć fakt, że w kilka lat od prapremiery była już wystawiana w większości ówczesnych teatrów operowych. Powodzenie tego włoskiego klejnotu opery komicznej wynikało z jego nastrojowości, subtelności libretta i …
Napój miłosny Gaetano Donizettiego, to dzieło, które przyniosło sławę kompozytorowi w całej Europie. O tym jak bardzo opera spodobała się publiczności może świadczyć fakt, że w kilka lat od prapremiery była już wystawiana w większości ówczesnych teatrów operowych. Powodzenie tego włoskiego klejnotu opery komicznej wynikało z jego nastrojowości, subtelności libretta i świeżości muzyki. Donizetti daje artystom okazję do zabłyśnięcia popisowymi partiami, każda z postaci prezentuje się sugestywnie i czytelnie, jednak jak na operę buffa przystało nie brak tam scen czysto komicznych, które wzbudzają salwy śmiechu. Arcydzieło stworzone przez Gaetana Donizettiego wyreżyseruje Wojciech Adamczyk, za pulpitem dyrygenckim stanie Marcin Nałęcz-Niesiołowski, kostiumy przygotuje Maria Balcerek a scenografię Marek Chowaniec, taki zestaw realizatorów gwarantuje spektakl przemyślany oraz przygotowany z pasją i humorem.
Nemorino główny bohater „Napoju miłosnego” to ulubiona rola samego Maestro Pavarottiego, a aria Nemorina „Una furtiva lagrima” to jedna z najsłynniejszych arii operowych w całych dziejach gatunku. Zanosi się zatem na to, że nowa inscenizacja tej opery w naszym teatrze nie będzie potrzebowała „napoju miłosnego”, żeby się w niej zakochać, tak zresztą jak i główni bohaterowie tej historii.

Bilety

Aktywne

Ulgowy

43,00 zł
Do wyczerpania

Normalny

53,00 zł
Do wyczerpania

Ulgowy

65,00 zł
Do wyczerpania

Normalny

75,00 zł
Do wyczerpania

Ulgowy

75,00 zł
Do wyczerpania

Normalny

85,00 zł
Do wyczerpania

Ulgowy

85,00 zł
Do wyczerpania

Normalny

95,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.