Przejdź do głównej treści strony

Niklas Paschburg + Dobrawa Czocher | Katowice [PRZENIESIONE, NOWA DATA WKRÓTCE]

26.03.2022, sobota, 19:00
P23, Katowice Porcelanowa 23, 40-246 Katowice
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

NIKLAS PASCHBURG Z GOŚCIEM SPECJALNYM DOBRAWA CZOCHER
TRASA KONCERTOWA 2022

23 marca Poznań - Klub Tama
24 marca Kraków - Klub Kwadrat
25 …


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

NIKLAS PASCHBURG Z GOŚCIEM SPECJALNYM DOBRAWA CZOCHER
TRASA KONCERTOWA 2022

23 marca Poznań - Klub Tama
24 marca Kraków - Klub Kwadrat
25 marca Wrocław - Klub Stary Klasztor
26 marca Katowice - Klub P23
27 marca Gdańsk - Klub Drizzly Grizzly
28 marca Warszawa - Klub NIEBO

Niklas Paschburg debiutował w roku 2016 EP-ką Tuur Mang Welten, która zwróciła uwagę 7k! Records. We współpracy z tą wytwórnią wydano dwa albumy: Oceanic 2018 i Svalbard w 2020 roku. Niedawno ukazał się również Post-Svalbard powstały w wyniku współpracy Niklasa z artystami, m.in. Hanią Rani, Dobrawą Czocher, Robertem Lippokiem, Ah Kosmosem i innymi.

Ten kompozytor, pianista i producent urodził się w 1994 roku w Hamburgu, mieszkał w maleńkiej wiosce niedaleko Norymbergi, by następnie przez ostatnie 3 lata osiąść w Berlinie. Niklas stworzył specyficzny styl swojej muzyki, który łączy klasykę (studiował grę na fortepianie i kompozycję) z ambientem i popem, tworząc rodzaj ambientowo-popowego chilloutu, będącego znakiem rozpoznawczym tego obiecującego artysty. Niklas współpracował z RYX, Asgeirem, Nilsem Hoffmanem, Gabrielem Olafem i innymi artystami międzynarodowej sceny popowej, a jego umiejętności pisania ścieżek dźwiękowych są doceniane niemal wszędzie.

W styczniu ukazał się istotny film francuskiej produkcji 'Presque' zawierający kompozycje autorstwa tego niemieckiego muzyka.

Dobrawa Czocher jest polską wiolonczelistką urodzoną w muzykalnej rodzinie, która naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat. Wkrótce instrument ten stał się nieodłącznym elementem jej życia, stąd naturalną decyzją było poświęcenie życia muzyce. Jest absolwentką dwóch prestiżowych uczelni muzycznych: Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie jako studentka w klasie prof. Piotra Hausenplasa oraz Hochschule für Musik w Detmold w Niemczech, gdzie swoje umiejętności doskonaliła w klasie prof. Alexandra Geberta. Jest również laureatką kilku solowych konkursów muzyki kameralnej. Wiolonczelistka brała udział w licznych kursach mistrzowskich u wybitnych wiolonczelistów takich jak Arto Noras, Kazimierz Michalik czy Gregor Horsch oraz u innych znanych specjalistów w dziedzinie kameralistyki, m.in. u Thomasa Herbuta i Jose Gallardo. Wystąpiła trzykrotnie na Festiwalu Ensemble w Książu w Polsce oraz współpracowała z Kevinem Kennerem, Paulem Gulda czy Jakubem Jakowiczem.

W latach 2008-2010 była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2017 roku Czocher została członkinią Junge Deutsche Philharmonie, a we wrześniu tego samego roku została główną wiolonczelistką Neue Philharmonie w Berlinie . W 2018 roku dołączyła do Szczecińskiej Orkiestry Symfonicznej jako solowa wiolonczelistka. Artystka koncertowała również w wielu renomowanych salach koncertowych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Libanie, Serbii, Austrii, Turcji, Portugalii.

Jako muzyk Czocher uwielbia poszerzać spektrum brzmienia wiolonczeli, oscylując pomiędzy muzyką klasyczną a współczesną. Jej długa kariera jako wielokrotnie nagradzanego muzyka kameralnego i orkiestrowego sprawia, że czuje się swobodnie łącząc muzykę filharmoniczną z bardziej alternatywnymi podejściami. Jej największym talentem jest łączenie doskonałej techniki gry na wiolonczeli z nieograniczoną wyobraźnią i ekspresją. Od wielu lat współpracuje ze swoją dobrą przyjaciółką, pianistką Hanią Rani. Duet wydał w 2015 roku debiutancką płytę „Biała flaga", która stała się bestsellerem w Polsce. W 2021 Hania i Dobrawa podpisały kontrakt na wyłączność z wytwórnią Deutsche Grammophon, czego owocem została wydana niedługo później ich pierwsza w pełni autorska płyta „Inner Symphonies”. Tym samym Rani i Czocher okazały się być najmłodszym duetem kompozytorskim w dziejach legendarnej wytwórni.

Wiolonczelistka współpracowała również z przyjacielem Hior Chronik, występując m.in. na Eurosonic Festival w Groningen w Holandii oraz Niklasem Paschburgiem dogrywając wiolonczelowe brzmienie do jego reworku utworu Opera. Motto Dobrawy brzmi: „Nigdy nie przestawać się rozwijać", któremu w ostatnim roku po raz kolejny sprostała, komponując własną muzykę. Jeden z jej utworów zatytułowany „Timelines" został włączony do „Project XII", stworzonego i wydanego przez Deutsche Grammophon.

Czocher obecnie pracuje nad pierwszym solowym albumem z autorskimi kompozycjami na wiolonczelę, którego producentem będzie Niklas Paschburg.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Bilety

Bilety chwilowo niedostępne

Poszukaj wydarzenia w innym terminie i miejscu.

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.